Skocz do zawartości

Recommended Posts

Reklamuję u dewelopera wykonanie tarasu. 
Taras 22metry przed domem, ktory wybudował deweloper. Taras wyglada po 3 miesiącach tak jak na poniższej fotce
Na całej długości tarasu powstały dziury o głębokości od 1 do 5 cm 
Zgłosiłem reklamacje ale o dziwo deweloper odpisał mi ze taras „wylany bez podania klasy betonu i do wykończenia przez nabywcę” i ze ogólnie mogę mu naskoczyć :)
Wtf ?? Co o tym sądzicie 
Czy deweloper ma racje ? Jak dochodzić swoich praw
df19a345f3d2c825.jpg

89620E44-82E6-4CD0-A59F-85C51A31D20C.thumb.jpeg.3360648eafe5e0866e24110fcf059bd5.jpeg05145572-7952-4034-BB13-4A8E61539EC0.thumb.jpeg.90640076b7671315be695bd0cf944457.jpeg

Link do komentarza

Wygląda jak glify i ściana pionowa ale odpływy są OK na progu na dole okna/drzwi balkonowych :) 🤔 Teraz trzeba to wyrównać jakąś silną szlichtą - a ta co masz nie kruszy się??? Może pięlęgnacja była na szybko w upał bez zbytniego polewania. Zacierkę niby widać ale chyba po ciemku robiona. Zrób rozpoznanie u sąsiadów czy też takie dziury po dojrzewaniu zostały?

 

Ta reklamacja to chyba bez sensu bo ci jakiś "spec" przyjdzie od tego samego dewelopera i dalej zrobi to po swojemu jak do tej pory. Sam wykończ i najwyżej zbieraj rachunki na wykończenie powierzchni a potem domagaj się zwrotu kosztów.

Zawsze możesz dodatkowo wziąć rzeczoznawcę z wojewódzkiej izby inżynierów i upewnić się, ze taras wystarczy jedynie prawidłowo wykończyć i wzmocnić warstwę nośną pod okładzinę (płytki, płyty etc.). Rzeczoznawcza to koszty ale potem w ewentualnej potyczce z deweloperem i sprawie w sądzie masz ekpsertyzę nie do podważenia.

Link do komentarza
Dnia 19.05.2017 o 11:41, Eksperci Buderus - technika grzewcza napisał:

Niestety nie ma możliwości zdalnej określenia rzeczywistych kosztów ogrzewania. Można wykonać szacunek bazując na dokładnym obliczeniu projektowego zapotrzebowania na ciepło. Jednak kluczowym czynnikiem będzie też oczywiście pogoda. Zachęcamy do kontaktu z firmą instalacyjną, która na miejscu zweryfikuje potrzeby klienta i dostosuje propozycję.

Po deszczu powstają nowe dziury, 

najgłębsza ma 5 cm ;).

kluczową sprawą jest to, że deweloper twiedzi, ze taras jest fachowo wykonany. 

Link do komentarza
6 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

Po deszczu powstają nowe dziury, 

najgłębsza ma 5 cm ;).

kluczową sprawą jest to, że deweloper twiedzi, ze taras jest fachowo wykonany. 

To już zapawa na fuszerkę. Wypłukiwane jest kruszywo bo pewno cementu żałowali. Tak zgaduję. W jednej dziurze widać wylewkę i warstwy jak w torcie - siwe na górze (zacierka czy co to jest za cudo - nie wiem) a głębiej coś w jasniejszym kolorze (jakby zwietrzałe kruszywo). Możliwe, że mi się wydaje.

taras_screen.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

 

naszym zdaniem należałoby to skuć i wylać poprawnie odpowiedni jastrych spadkowy.

 

Przykładowo pokazujemy w załączonym przekroju, jak powinien wyglądać poprawnie wykonany taras w systemie Weber.

https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/systemy/hydroizolacja-balkonow-i-tarasow.html

 

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu.

 

Pozdrawiamy

hydroizolacje-2018-06-ochrona-tarasu.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...