Skocz do zawartości

Ościeżnica wewnętrzna


Recommended Posts

Montaż ościeżnicy wewnętrznej, z tego co wyczytałem w internetach:

- gładź

- montaż paneli podłogowych

- montaż ościeżnicy

- malowanie (tutaj można dyskutować, ale nie o to chodzi)

Pytanie (1) jest inne: skąd mam wiedzieć dokąd położyć panele (próg, łączenie z kolejnym pomieszczeniem), gdy nie ma jeszcze ościeżnicy?

Czy środek miejsca na ościeżnicę (czerwona kreska na załączonym rysunku) będzię OK?

Pytanie 2: czy na tak nietypowy układ (prostopadłe ściany) jak na załączonym rysunku da się kupić/zamontować standardowe ościeżnice?

Drzwi.jpg

Link do komentarza

Możesz przecież ułożyć panele bez listwy progowej...

Jakiej długości i szerokości są pokój i przedpokój?

Ułóż wpierw panele wzdłuż ściany równoległej do drzwi w pokoju i połącz je z panelami w przedpokoju, pasując je w otworze drzwiowym i łącząc normalnie na zamek klik-klak...

Można też ułożyć prostopadle do drzwi - odległość pewnie 10 metrów nie przekroczy... zachowaj odpowiednie dylatacje od końcowych ścian (ok. 10 mm) i będzie ok!

 

Myślę, że w obu pomieszczeniach dajesz panele o tym samym wzorze...

 

 

Co masz na myśli pisząc

3 godziny temu, Fafikdog napisał:

standardowe ościeżnice

 

Link do komentarza

No, cóż...

Musisz dokładnie wiedzieć jaką ościeżnicę zastosujesz, tak, żeby ta czerwona kreska znalazła się dokładnie pod zamkniętym skrzydłem. Jest to oczywiście zależne  od tego, w którą stronę drzwi będą się otwierać. Masz ok. 1 cm luzu w lokalizowaniu listwy progowej.

 

Jeśli masz zdolnego stolarza, który będzie montował ościeżnicę, możeszwybrać również ościeżnicę regulowaną, bo z taką zwykłą, wykańczaną listwami, nie będzie problemu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...