Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

3 godziny temu, bajbaga napisał:

Bardzo proszę o źródło.

proszę, nie pamiętam, czy dokładnie to samo, ale zwroć uwagę już na początek:

https://biuletynwat.pl/api/files/view/102079.pdf 

 

wpisz ścianki dzialowe wyburzanie w google lub coś podobnego - wyjdzie multum

 

To o czym pisałem wcześniej na pewno jest w necie - sam byłem zdziwiony, ale sentencja podobna do tej ww.

A tamto znalazłem przy okazji jakiegoś poprzedniego tematu ze ściankami działowymi.

Ale podkreślam - głównie wieńce i żelbet rozwiązały te problemy - jednak nigdy nie wiadomo, co ktoś dobudował wyżej, czego nie był, a co obciążyło niżej, co nawet ścianka działowa częściowo niesie. 

No i ważna rzecz - co innego we własnym domu jednorodzinnym, co innego w bloku wielopiętrowym. Można wsiąknąć w dlugi i odszkodowania do końca życia.

Dlatego lepiej wziąść fachowca, projekt, inwentaryzację - podeprzeć się tym - i ze spokojną głowę dopiero wtedy za kilof lub młot pneumatyczny. :D 

zenek

zenek

2 godziny temu, bajbaga napisał:

Bardzo proszę o źródło.

proszę, nie pamiętam, czy dokładnie to samo, ale zwroć uwagę już na początek:

https://biuletynwat.pl/api/files/view/102079.pdf 

 

wpisz ścianki dzialowe wyburzanie w google lub coś podobnego - wyjdzie multum

 

To o czym pisałem wcześniej na pewno jest w necie - sam byłem zdziwiony, ale sentencja podobna do tej ww.

A tamto znalazłem przy okazji jakiegoś poprzedniego tematu ze ściankami działowymi.

Ale podkreślam - głównie wieńce i żelbet rozwiązały te problemy - jednak nigdy nie wiadomo, co ktoś dobudował wyżej, czego nie był, a co obciążyło niżej, co nawet ścianka działowa częściowo niesie. 

No i ważna rzecz - co innego we własnym domu jednorodzinnym, co innego w bloku wielopiętrowym. Można wsiąknąć w dlugi i odszkodowania do końca życia.

Dlatego lepiej wziąść fachowca, projekt, inwentaryzację - podeprzeć się tym - i ze spokoją głowę dopiero wtedy za kilof lub młot pneumatyczny. :D 

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...