Skocz do zawartości

Jakie są wymagania techniczne przy projektowaniu sauny?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Decydując się na saunę, trzeba pamiętać o starannym zaprojektowaniu wentylacji w kabinie. W czasie kąpieli musi być zapewniony stały dostęp świeżego powietrza oraz odprowadzenie ciepłego i wilgotnego. Brak wentylacji lub jej błędne wykonanie nie tylko pogorszy warunki kąpieli, ale może też doprowadzić do zawilgocenia kabiny lub przegrzania jej wewnętrznych elementów, a nawet do pożaru.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/wellness/porady/498-wymagania-techniczne-przy-projektowaniu-sauny

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Montaż sauny jest na tyle skomplikowany, że właśnie samodzielny montaż jest niemożliwy. Zresztą po co ryzykować, że coś w co zainwestowaliśmy tyle pieniędzy okaże się stratą czasu i wygeneruje dodatkowe koszta? Zgadzam się z Mila, firmy kompleksowo działają w tym temacie, biorą pomiary, robią projekty etc. U nas w domu zatrudnialiśmy ludzi z sauny i jestem naprawdę zadowolony. 

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość RAFIX
Panie redaktorze, wprowadza pan ludzi w błąd. Nie ma czegoś takiego jak uprawnienia (SEP). Uprawnienia to mogą być budowlane, a SEP'owskie to są świadectwa kwalifikacji zgodnie z prawem energetycznym
Link do komentarza
Gość Adam
Witam państwa mam prośbę jakie są przepisy dotyczące budowy sauny nad jeziorem?czy mogę wybudować od płazy z 10 metrów czy musi to być conajmniej 100 metrów od lini brzegowej? Proszę mądrą osobę o pomoc,dziękuje.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Zbudowałem saune w piwnicy. Nad piecem elektryczny znajduje się rura kanalizacyjna zabudowana drewnem. Czy to możliwe że przez to zapychają się rury? Nad sauna na Parterze znajduje się toaleta i pietrze również. Ciągle występują problemy z kanalizacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...