Skocz do zawartości

Tynk gipsowy i ocieplenie budynku.


Recommended Posts

Napisano

Witam,

Przewaliłem wiele wątków, ale mojego przypadku nie znalazłem chociaż temat stary i wałkowany. 

Mam budynek w stanie surowym zamkniętym porotherm, bez wentylacji grawitacyjnej. Dach płaski wykonany miesiąc temu. Wilgotność w środku ok 65%. Instalacje wewn. gotowe, okna montaż na taśmach.

Zależy mi na tym, żeby w maju rozpocząć wykańczanie wiec planowałem tynki wewnętrzne (gips maszynowy) zrobić przed zimą  - mam umówionego fachowca na przyszły tydzień. 

Jednak boję się że lada chwila przyjdą mrozy i te gipsy wewnątrz nie wyschną i coś się od tego mrozu stanie. Ściany też mocno zamakają od deszczu jesienią więc nie wiem czy zamiast schnąc nie będą jeszcze chłonąc wody z niezaizolowanych ścian.

I moje pytanie: czy zrobienie ocieplenia w listopadzie (styropian grafit) - miesiąc po tynkach gipsowych wewnętrznych rozwiąże moje problemy? 

 

 

Napisano

Dziękuję za odpowiedz.

A czy jeżeli ocieplę budynek, i będę codziennie otwierał okna + wstawię piecyki gazowe do ogrzewania, ewentualnie jakąś kozę to dam radę mimo zimy taki budynek bez większego szwanku dopchać do wiosny?

Zakładam że jeżeli go nie ocieplę, to ogrzewanie nie będzie miało większego  sensu. 

Czy lepiej zrobić tynki i go nie ocieplać teraz zupełnie i po prostu mocno go wietrzyć? Duże jest wtedy ryzyko że ściany będą zamiast schnąc to wchłoną wilgoć jesienną?

 

Napisano

Wietrzenie przez otwieranie okien to nie sposób na osuszenie - powinna funkcjonować normalna wentylacja w sposób ciągły, a w domu chyba jakaś będzie?  Ogrzewać można  w sposób bez  wprowadzania  wilgoci - ogrzewacze gazowe więc odpadają , jeśli nie mają odprowadzenia spalin do komina. Ocieplenie można odłożyć do wiosny,  jeśli i tak dom nie będzie normalnie użytkowany,, a wewnątrz utrzymywana temperatura na poziomie 8 - 10 st C. 

  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Szanowny Panie,

 

zgodnie z wcześniejszymi poradami internauty, z ociepleniem budynku najlepiej poczekać do wiosny, jeśli nie będzie on teraz użytkowany. Rekomenduję zapoznanie się z ofertą systemów ociepleń FOVEO TECH, opartych na wełnie mineralnej i na styropianie. Wykorzystanie kompletnego systemu ocieplenia to oszczędność czasu i pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik Foveo Tech

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Najlepiej pozostawić budynek bez ocieplenia i tynków do wiosny.

Jeśli zdecyduje się Pan jednak położyć tynki, powinien Pan zapewnić odpowiednie warunki do odparowania tynków, czyli solidna wentylacja plus umiarkowane ogrzewanie. W chłodnych i wilgotnych warunkach tynki będą podciągać wilgoć, tak jak Pan zasugerował.

 

Ocieplenie budynku należy wykonać dopiero po wyschnięciu tynków.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...