Skocz do zawartości

Zmiana klasy ziemi


Angelaa

Recommended Posts

Cytat

Przeprowadzenie czynności zmiany klasyfikacji gleboznawczej gruntów jest czynnością wymagającą wykonania prac przez uprawnionych przez Wojewodę klasyfikatorów, jednostki wykonawstwa geodezyjnego (uprawnionych geodetów) oraz przeprowadzenia procedury administracyjnej przez Starostwo Powiatowe – Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami.

Są to czynności czasochłonne, a przede wszystkim wymagające zaangażowania dużych środków finansowych właścicieli nieruchomości na pokrycie kosztów usług klasyfikatora i geodety.

 

Szczegółowych informacji dotyczących klasyfikacji gleboznawczej gruntów można uzyskać w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego.

Link do komentarza
1 minutę temu, Angelaa napisał:

To jest jakaś totalna masakra. Wiedzialam że zanim się człowiek wybuduje musi swoje przejść, ale że aż tyle...😧

Trochę Cię pocieszę , że inni mieli większe problemy i sie wybudowali.:icon_biggrin: Ale jak już nieraz pisałem, masz swój kawałek ziemi i musisz sie czapkować innym abyś mogła coś wybudować, a jak wybudujesz to będziesz do końca życia płacić podatek od swojej własności.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Jestem na etapie ze to co dotychczas niemożliwe dla pani urzednik, po mojej wizycie u radcy prawnego nagle stało sie możliwe.  Dlugi czas mieliśmy wmawiane, że nie możemy zrobić cesji warunków z mamy na mnie nie wiadomo dlaczego. Warunki mama uzyskała jak jeszcze przepisy były troche inne i na III klasie można bylo się niby budować spełniając określone warunki. Zrobiłam już porzadek z numerami działek. Teraz będę składać wniosek o dokonanie cesji tych warunków ,co z tego będzie się okaże. Zastanawia mnie tylko jedno. W warunkach mojej mamy jest podana powierzchnia zabudowy,kąt dachu,odległość od drogi ale nie ma ani słowa np. Gdzie moze byc wjazd czy też gdzie moze stać budynek gospodarczy. Czy takie informacje powinny byc już naniesione w tych warunkach czy zalatwia się to w inny sposob? Zależy nam zeby budynek gospodarczy stał w granicy na co mamy zgodę sąsiada tylko jak to zalatwic żeby tak bylo? Wiem ze przepisując warunki nie moge nic zmieniac ale co wtedy jak tam nie ma ani słowa o położeniu budynku gosp. Tylko tyle że taki może być. 

Link do komentarza

To wnioskodawca składa  mapę - bez planowanego budynku. Nanosi się na niej tylko granice objęte wnioskiem o WZiZT (linia ciągła) oraz (niedawny wymóg noweli prawa budowlanego) granice oddziaływania inwestycji (linia przerywana).

WZiZT nie jest graficzne, tylko opisowe. Na podstawie opisu projektant/architekt wyrysuje budynek na mapie do uzyskania PnB.

Ps. Jesli na wniosku o wydanie WZiZT nie było budynku gospodarczego - przewiduję "utrudnienia" w przypadku umieszczenia takowego na wniosku o PnB.

Rozumiem, że mama wystąpiła we wniosku o WZiZT na budowę 2 budynków jednorodzinnych i takowe WZiZT otrzymała

Link do komentarza

Rodzaj inwestycji;

Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

Inwestycja polega na budowie dwoch budynkow mieszkalnych jednorodzinnych wolno stojacych wraz z instalacjami i urzedzaniami technicznymi oraz pozostałą niezbędna infrastrukturą techniczną.

Tak jest w warunkach napisane. Gdzieś tam dalej jest jeszcze prxy punkcie linia zabudowy ze; 

Czesc bydynku takue jak schody zewnętrzne ganki wiatrolapy zadaszenia nad wejściem oraz część garazowa moga byc wysunięte poza ustaloną obowiązującą linię zabudowy jednakże nie więcej niz o 1.5 metra i na długość nie wuecej niz 1/3 szerokosci elewacji frontowej.

Czyli pewnie garaż jedynie w bryle budynku i o innych pomieszczeniach gospodarczych na działce można zapomnieć. 

Link do komentarza
16 minut temu, Angelaa napisał:

o innych pomieszczeniach gospodarczych na działce można zapomnieć. 

Niekoniecznie.

Teoretycznie - jeśli jest określona minimalna powierzchnia terenu biologicznie czynnego, a budynek + "dojścia dojazdy jej nie przekraczają i pozostało do zagospodarowania tyle, że styknie na budynek gospodarczy - to budynek gospodarczy teoretycznie można postawić.

Teoretycznie, bo widząc tych orłów (te orlice) co w Twoim urzędzie rządzą, możliwe są utrudnienia. Może w powiecie (bo to powiat będzie decydował) w nadzorze budowlanym dadzą miarodajną odpowiedź w tym zakresie.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Moja gmina nie odpuszcza.... Złożylysmy ostatnio z siostrą wniosek do gminy ( każda swoj)o przeniesienie warunkow z mamy na mnie i na siostrę. Wczoraj ja i siostra  dostalysmy pismo z gminy czy wyrażamy zgode na zlaczenie dwoch wnioskow i wydanie jednej decyzji przenoszącej w związku z tym że wpłynęły dwa wnioski. I teraz czy ja dobrze myślę ze jeśli się zgodzimy to dostaniemy jedna decyzje i moze stac sie tak ze tylko jedna z nas z tych warunkow skorzysta ? Po czym będą skonsumowane i druga moze miec znow problem? Jak sformułować pismo że nie wyrazamy zgody i ze chcemy dwie decyzje przenoszace, dla kazdej z nas? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...