Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Angelaa

Uczestnik
 • Posty

  21
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Angelaa

 • Ranga
  Początkujący
 1. Zmiana klasy ziemi

  Czy orientuje się ktoś czy można zmienić klasę ziemi i jak to się robi. Mam działkę z klasa ziemi III i jest problem z wydaniem warunków zabudowy.
 2. Wyłączenie z produkcji rolnej

  Więc jest nadzieja. Dziękuję
 3. Wyłączenie z produkcji rolnej

  Kto więc może wiedzieć czy da się coś zrobić? Urząd gminy czy może geodeta która wszystkim sie zajmowała i mamę kierowała.
 4. Wyłączenie z produkcji rolnej

  Proszę podpowiedzcie mi zatem gdzie najlepiej sie z tym udać. Do gminy ram gdzie starałam sie o nowe wz? Czy czekac najpierw za decyzją i się odwoływać?
 5. Wyłączenie z produkcji rolnej

  A jesli na starych wz jest napisane ze dotyczy zabuowy mieszkaniowej jednorodzinnej i polega na budowie 2 budynkow mieszkalnych to cos zmienia. Można wówczas starac się o tą cesje starych wz A tak swoją droga to skoro działka juz jedne wz miała to czemu nue chcą na mnie wydac podobnych ?
 6. Wyłączenie z produkcji rolnej

  Bardzo dziękuję za pomoc. A więc czeka mnie ponowna wycieczka do gminy.
 7. Wyłączenie z produkcji rolnej

  No właśnie pani w gminie uznała ze sa to znowu działki rolne A czy na taka cesje nie jest juz za późno? Skoro staralam się o nowe warunki
 8. Wyłączenie z produkcji rolnej

  Jedna ma 891m2 a druga 883 m2 Jedna jest moja druga siostry
 9. Wyłączenie z produkcji rolnej

  Wcześniejsze warunki sa wydane normalnie ba budowę dwoch budynkow mieszkalnych. Nic o zabudowie zagrodowej Tylko pani w gminie stwierdziła ze około półtora roku temu sie przepisy zmieniły i moja dzialka nie spełnia jednego z wymogów tzn. Nie jest w zwartej zabudowie czyli obok stoją tylko 3 budynki mieszkalne a powinno minimum 5 Całą resztę posiada tzn. Ma dostęp do drogi publicznej, dostęp do prądu i wody w ulicy, do najblizszego budynku miszkalnego ma mniej niz 50 m.
 10. Wyłączenie z produkcji rolnej

  To znowu ja 😞 Niestety, tak jak ktoś tu wczesniej pisał, że działka którą posiadam może okazać się niezłą miną- tak też się stało. Okazało się że dostanę odmowe jeśli chodzi o warunki zabudowy. Poinformowała mnie o tym pani w gminie i teraz czekam za decyzją. Ja jednak nie do końca potrafię to zrozumiec, bo dzialka wcześniej miała wydane warunki zabudowy wydane na mamę- mam je u siebie. Tylko byly to warunki na jedną dużą działkę i po podziale na dwie mniejsze musiałam starać sie o warunki na siebie których jak się okazało nie dostanę. Dlaczego tak sie stało? Czy ktoś z obecnych na forum wie czy da się cokolwiek jeszcze zrobić? P.S. jest to ziemia kl.III - wczesniej im to jakos nie przeszkadzalo i decyzje wydali a teraz nie chcą.
 11. Wyłączenie z produkcji rolnej

  A czy to w czyms pomoże? Wg pani z urzędu obojętnie co dodatkowego postawie na dzialce bede płacić. Piszac o warunki zabudowy pisalam że chodzi mi o budybek gospodarczy ale dla nich to chyba żadna róznica na to wygląda.
 12. Wyłączenie z produkcji rolnej

  To dłuższa historia ;-) Mama wydzieliła z wiekszej powierzchni ziemi rolnej działkę na którą zostały wydane warunki zabudowy (niby takie na odczepne) po czym tą wydzieloną działkę podzieliła na dwie-jedną dostałam ja a drugą siostra. No i teraz każda z nas musi sie starać o warunki zabudowy dla swojej działki. To jedna rzecz ustalona - za garaż muszę zapłacić bo nie jest budynkiem mieszkalnym, tylko orientuje się ktoś ile ? Jeszcze pytanie o podatek od nieruchomości- czy na takiej działce wyłączonej z produkcji rolnej ten podatek jest większy?
 13. Witajcie. Czy ktoś z tu obecnych jest może na bieżąco z wyłączeniem działki z produkcji rolnej? Jak już kiedyś tu pisałam działka którą posiadam to grunt klasy IIIb. Ma ona już wydane warunki zabudowy tylko na kogoś innego i w tej chwili czekam za decyzją o warunkach zabudowy na mnie(wniosek zlożony msc. temu). Pani w gminie powiedziała mi, że ta działka została juz wcześniej odrolniona w momencie wydania pierwszych warunków zabudowy. Dokładniej tłumacząc to niby te warunki zabudowy odrolniły tę działkę. Oprócz tego muszę jeszcze wyłączyć z produkcji rolnej obszar na działce który zamierzam zabudować. Poszłam więc do wydziału ochrony środowiska gdzie mnie pokierowano i tam otrzymałam informację że dom wybudowany na tej działce łącznie z altanką, zadaszeniem i chodnikiem do 500m2 jest zwolniony z opłaty. Natomiast jakiekolwiek pomieszczenie gospodarcze lub garaz postawione na działce to koszt 28 zł/m2 płacone co roku przez okres 10 lat jako opłata wyłączająca z produkcji rolnej. Czytając w internecie informacje są różne. Np. Że płaci sie to 28 zł za m2 ale jednorazowo a pozniej przez 10 lat co roku tylko 10% tej kwoty. W ochronie środowiska nie wspominano o jakiejś jednorazowej kwocie. Gdzieś znalazłam informację że wszystkie zabudowania na działce do 500m2 są bezpłatnie i płaci się dopiero za wybudowane te ponad 500m2 a pani w urzędzie stwierdziła że tylko budynek mieszkalny jest zwolniony z opłaty .Jeszcze gdzie indziej ktoś też pisał że lepiej wyłączyć z ptodukcji rolnej całą działkę.Może ktoś z Was właśnie przechodzi lub przechodził przez tą procedurę i może mi naświetlić jak to w końcu naprawdę wygląda. Jakie są faktyczne koszty? We wstępnych obliczeniach wyszło nam na to że dodatkowych zabudowań będzie ok 100m2 więc wg. Obliczeń pani z wydziału ochr. Środowiska zrobi się niezła suma do zapłacenia. Z góry dziękuję.
 14. Dostałam działkę - co dalej ?

  Juz nie marudzę ☺ , dziękuję . P.S. pewnie będę się jeszcze odzywać coś tak czuję. 😉
 15. Dostałam działkę - co dalej ?

  Normalnie się odechciewa a to dopiero początek Tak czy inaczej mapkę będę miała jutro. Potem złoże wniosek w gminie. A z tym rysunkiem budynków jakie chce i gdzie to maja być rysunki orientacyjne czy dokładne tzn dokladnie określone gabarytowo itp. ?