Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Angelaa

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Angelaa

 • Ranga
  Początkujący
 1. Więc jest nadzieja. Dziękuję
 2. Kto więc może wiedzieć czy da się coś zrobić? Urząd gminy czy może geodeta która wszystkim sie zajmowała i mamę kierowała.
 3. Proszę podpowiedzcie mi zatem gdzie najlepiej sie z tym udać. Do gminy ram gdzie starałam sie o nowe wz? Czy czekac najpierw za decyzją i się odwoływać?
 4. A jesli na starych wz jest napisane ze dotyczy zabuowy mieszkaniowej jednorodzinnej i polega na budowie 2 budynkow mieszkalnych to cos zmienia. Można wówczas starac się o tą cesje starych wz A tak swoją droga to skoro działka juz jedne wz miała to czemu nue chcą na mnie wydac podobnych ?
 5. Bardzo dziękuję za pomoc. A więc czeka mnie ponowna wycieczka do gminy.
 6. No właśnie pani w gminie uznała ze sa to znowu działki rolne A czy na taka cesje nie jest juz za późno? Skoro staralam się o nowe warunki
 7. Jedna ma 891m2 a druga 883 m2 Jedna jest moja druga siostry
 8. Wcześniejsze warunki sa wydane normalnie ba budowę dwoch budynkow mieszkalnych. Nic o zabudowie zagrodowej Tylko pani w gminie stwierdziła ze około półtora roku temu sie przepisy zmieniły i moja dzialka nie spełnia jednego z wymogów tzn. Nie jest w zwartej zabudowie czyli obok stoją tylko 3 budynki mieszkalne a powinno minimum 5 Całą resztę posiada tzn. Ma dostęp do drogi publicznej, dostęp do prądu i wody w ulicy, do najblizszego budynku miszkalnego ma mniej niz 50 m.
 9. To znowu ja 😞 Niestety, tak jak ktoś tu wczesniej pisał, że działka którą posiadam może okazać się niezłą miną- tak też się stało. Okazało się że dostanę odmowe jeśli chodzi o warunki zabudowy. Poinformowała mnie o tym pani w gminie i teraz czekam za decyzją. Ja jednak nie do końca potrafię to zrozumiec, bo dzialka wcześniej miała wydane warunki zabudowy wydane na mamę- mam je u siebie. Tylko byly to warunki na jedną dużą działkę i po podziale na dwie mniejsze musiałam starać sie o warunki na siebie których jak się okazało nie dostanę. Dlaczego tak sie stało? Czy ktoś z obecnych na forum wie czy da się cokolwiek jeszcze zrobić? P.S. jest to ziemia kl.III - wczesniej im to jakos nie przeszkadzalo i decyzje wydali a teraz nie chcą.
 10. A czy to w czyms pomoże? Wg pani z urzędu obojętnie co dodatkowego postawie na dzialce bede płacić. Piszac o warunki zabudowy pisalam że chodzi mi o budybek gospodarczy ale dla nich to chyba żadna róznica na to wygląda.
 11. To dłuższa historia ;-) Mama wydzieliła z wiekszej powierzchni ziemi rolnej działkę na którą zostały wydane warunki zabudowy (niby takie na odczepne) po czym tą wydzieloną działkę podzieliła na dwie-jedną dostałam ja a drugą siostra. No i teraz każda z nas musi sie starać o warunki zabudowy dla swojej działki. To jedna rzecz ustalona - za garaż muszę zapłacić bo nie jest budynkiem mieszkalnym, tylko orientuje się ktoś ile ? Jeszcze pytanie o podatek od nieruchomości- czy na takiej działce wyłączonej z produkcji rolnej ten podatek jest większy?
 12. Witajcie. Czy ktoś z tu obecnych jest może na bieżąco z wyłączeniem działki z produkcji rolnej? Jak już kiedyś tu pisałam działka którą posiadam to grunt klasy IIIb. Ma ona już wydane warunki zabudowy tylko na kogoś innego i w tej chwili czekam za decyzją o warunkach zabudowy na mnie(wniosek zlożony msc. temu). Pani w gminie powiedziała mi, że ta działka została juz wcześniej odrolniona w momencie wydania pierwszych warunków zabudowy. Dokładniej tłumacząc to niby te warunki zabudowy odrolniły tę działkę. Oprócz tego muszę jeszcze wyłączyć z produkcji rolnej obszar na działce który zamierzam zabudować. Poszłam więc do wydziału ochrony środowiska gdzie mnie pokierowano i tam otrzymałam informację że dom wybudowany na tej działce łącznie z altanką, zadaszeniem i chodnikiem do 500m2 jest zwolniony z opłaty. Natomiast jakiekolwiek pomieszczenie gospodarcze lub garaz postawione na działce to koszt 28 zł/m2 płacone co roku przez okres 10 lat jako opłata wyłączająca z produkcji rolnej. Czytając w internecie informacje są różne. Np. Że płaci sie to 28 zł za m2 ale jednorazowo a pozniej przez 10 lat co roku tylko 10% tej kwoty. W ochronie środowiska nie wspominano o jakiejś jednorazowej kwocie. Gdzieś znalazłam informację że wszystkie zabudowania na działce do 500m2 są bezpłatnie i płaci się dopiero za wybudowane te ponad 500m2 a pani w urzędzie stwierdziła że tylko budynek mieszkalny jest zwolniony z opłaty .Jeszcze gdzie indziej ktoś też pisał że lepiej wyłączyć z ptodukcji rolnej całą działkę.Może ktoś z Was właśnie przechodzi lub przechodził przez tą procedurę i może mi naświetlić jak to w końcu naprawdę wygląda. Jakie są faktyczne koszty? We wstępnych obliczeniach wyszło nam na to że dodatkowych zabudowań będzie ok 100m2 więc wg. Obliczeń pani z wydziału ochr. Środowiska zrobi się niezła suma do zapłacenia. Z góry dziękuję.
 13. Juz nie marudzę ☺ , dziękuję . P.S. pewnie będę się jeszcze odzywać coś tak czuję. 😉
 14. Normalnie się odechciewa a to dopiero początek Tak czy inaczej mapkę będę miała jutro. Potem złoże wniosek w gminie. A z tym rysunkiem budynków jakie chce i gdzie to maja być rysunki orientacyjne czy dokładne tzn dokladnie określone gabarytowo itp. ?
 15. Stare WZ mam, tylko że wydane były na kogoś innego i w dodatku dla jednej większej działki, która teraz podzielona jest na dwie mniejsze i właśnie jedna z nich jest moja. Na tym starym WZ jest napisane że inwestycja polega na budowie dwóch budynków mieszkalnych wiec musze to zmienić. Ciekawi mnie też to że np. Jest tam napisane że łączna wielkość powierzchni zabudowy jest nie więcej niż 15% Wielkość powierzchni utwardzonej - nie więcej niż 15 % Udział powierzchni biologiczno - czynnej - minimum 70 % Czy te wartości są ok? pewnie jest szansa że na nowych warunkach zabudowy wszystko się zmieni.