Skocz do zawartości

Blat pod umywalkę


Brum

Recommended Posts

Napisano

Hej,

mam małą łazienkę o szerokości 125cm, chcę na całej tej szerokości powiesić dwie szafki z szufladami a na nich umieścić blat i umywalkę nablatową.

Blat... musi być jakiś specjalny czy może być taki bardziej kuchenny? Taki się nada i nie będzie z nim problemu?
https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/blaty-kuchenne-i-akcesoria/blaty/blat-kuchenny-postforming-kolor-wenge-africa-964s-biuro-styl,p274703,l2676.html

Myślałem, by wszystkie brzegi cięte pokryć silikonem. Miejsce styku blatu ze ścianami i umywalką też by było zasilikowane.

 

Napisano

Nie wydaje mi sie aby było to estetycznie wykonanie w takim założeniu jak chcesz zrobić. Nie lepiej i prościej kupić gotową szafkę pod umywalkę niż kombinować? przecież musisz jeszcze schować syfon pod tym blatem a między tymi szafkami które chcesz dać po bokach.

Napisano

Co ma wyglądać nieestetycznie? Chcę wpasować blat między ścianami (szerokość 125cm) a pod spodem mieć dwie szafki 60'tki z szufladami. Na blacie po prawej stronie w rogu umywalka nablatowa. Oczywiście wiem, że pod spodem musi być syfon i przyłącza wody, szuflady będą takie, by to tam zmieścić. Taki blat z umywalką nablatową to dosyć klasyczne rozwiązanie.

Nie chcę gotowej szafki z umywalką, chcę mieć kawałek blatu obok umywalki a podobają mi się prostokątne umywalki nablatowe.

Napisano

Jeśli nie masz aktualnie kasy na granitowy blat, to oczywiście zrób go z takiego kuchennego blatu. Silikonowanie zdecydowanie przedłuży jego żywotność, a po kilku latach, jeśli już coś mu się przydarzy - za parę złotych wymienisz na nowy. Powinien wytrzymać z 10 lat :icon_biggrin:

  Dnia 13.08.2017 o 12:49, Brum napisał:

powiesić dwie szafki z szufladami a na nich umieścić blat

Rozwiń  

To "powiesić" sugeruje wiszące ponad posadzką szafki, a nie stojące...

Napisano
  Dnia 15.08.2017 o 10:50, Brum napisał:

Co ma wyglądać nieestetycznie? Chcę wpasować blat między ścianami (szerokość 125cm) a pod spodem mieć dwie szafki 60'tki z szufladami. Na blacie po prawej stronie w rogu umywalka nablatowa. Oczywiście wiem, że pod spodem musi być syfon i przyłącza wody, szuflady będą takie, by to tam zmieścić. Taki blat z umywalką nablatową to dosyć klasyczne rozwiązanie.

Nie chcę gotowej szafki z umywalką, chcę mieć kawałek blatu obok umywalki a podobają mi się prostokątne umywalki nablatowe.

Rozwiń  

Rozmieszczenie, o rozmieszczenie mi chodzi. Umywalka w takim układzie powinna być umiejscowiona symetrycznie.

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

No właśnie. Ja też bym zaproponował gotową szafkę, które ma już wszystko co potrzeba umywalce nablatowej. Taka szafka nie musi być droga, wykonana z drewno, płyta wiórowa też jak najbardziej w łazience da sobie radę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • z jednej strony rodzice a z drugiej wujek
    • Tę granicę to masz z kim albo z czym? Kto rządzi za tą granicą?
    • Dzień dobry, chciałem postawić garaż blaszany 1,5m od granicy więc wykonałem zgłoszenie, niestety dostałem odmowę ze względu na to, że chcę postawić ten garaż 1.5m od granicy i urząd w takiej sytuacji wymaga ode mnie, cytuję "pozwolenie na budowę wraz z odpowiednią dokumentacją budowlaną wykonaną, zgodnie z art. 34 ustawy - Prawo budowlane, przez osoby osiadające odpowiednie, do zakresu, uprawnienia budowlane"   czy staranie się o pozwolenie na budowę garażu blaszanego w ogóle ma sens ? jaki byłby to koszt?   czy w przypadku gdybym postawił ten garaż 3m od granicy ten problem by nie istniał?   Jakie wg Was jest najlepsze wyjście z tej sytuacji? Będę wdzięczny za pomoc.
    • Cześć wszystkim! Chciałbym się z Wami podzielić moją opinią i doświadczeniem z produktem, który od jakiegoś czasu stosuję do wykańczania drewnianych podłóg i mebli – Osmo Hartwachs-Öl Original, czyli Wosk Twardy Olejny od Osmo. 🌿 Co to takiego? To wyjątkowe połączenie naturalnych olejów i wosków w jednym produkcie. Osmo stworzyło coś, co: chroni drewno przed wodą, brudem i ścieraniem, jest odporny na plamy (np. z wina, kawy, herbaty, coli czy mleka), pozostawia przyjemną w dotyku, naturalnie wyglądającą powierzchnię. Nie wymaga gruntowania ani szlifowania między warstwami. Produkt wnika w strukturę drewna i pozwala mu oddychać – nie pęka, nie łuszczy się, nie odpryskuje. 🛡️ Bezpieczeństwo Po wyschnięciu: jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin, nadaje się do zabawek dziecięcych (zgodność z EN 71.3), jest odporny na ślinę i pot (zgodnie z DIN 53160). 🧪 Skład Bazuje na naturalnych olejach roślinnych (słonecznikowy, sojowy, z ostu) i woskach, zawiera także pigmenty, parafiny i dodatki hydrofobowe. Co ważne – nie zawiera benzenu i spełnia normy emisji VOC. 🎨 Dostępne wykończenia i kolory Bezbarwne wykończenia: 3011 – Połysk 3032 – Satyna 3062 – Mat 3065 – Półmat Kolory transparentne: 3040 Biały 3041 Naturalny 3067 Jasnoszary 3071 Miodowy 3072 Bursztyn 3073 Terra 3074 Grafit 3075 Czarny 🪚 Gdzie stosować? Idealny do: podłóg drewnianych (lite deski, deski warstwowe, podłogi korkowe, OSB), mebli i blatów, innych drewnianych powierzchni wewnętrznych. 🧰 Jak nakładać? Powierzchnia musi być czysta, sucha i odpylona (maks. 18% wilgotności). Nakładamy cienką warstwę wzdłuż słojów drewna, np. pędzlem do dużych powierzchni, wałkiem mikrofibrowym, włókniną lub maszyną jednotarczową. Po 8–10 godzinach (bezbarwny) lub 24 godzinach (kolorowy/naturalny) możemy nakładać drugą warstwę. W przypadku podłóg warstwę kolorową nakładamy tylko raz, a wykończenie robimy zawsze olejem bezbarwnym (chyba że używamy koloru 3040 lub 3041 – wtedy można użyć ich również na końcu). 🧽 Pielęgnacja i renowacja Do czyszczenia używamy Osmo Wisch-Fix lub Pinselreiniger (do narzędzi). W przypadku renowacji często wystarczy jedna cienka warstwa na oczyszczonej powierzchni – bez szlifowania! 📦 Wydajność i opakowania Wydajność: ok. 24 m²/l (bezbarwny) do 30 m²/l (kolorowy/naturalny) Pojemności: 0,375 l, 0,75 l, 2,5 l, 10 l, 25 l (dla wersji bezbarwnej) 0,75 l, 2,5 l, 10 l (dla kolorowych/naturalnych) ⚠️ Uwaga praktyczna Pamiętajcie, by nie zostawiać nasączonych szmatek na powietrzu – mogą się samoczynnie zapalić! Trzymajcie je w metalowym pojemniku z pokrywką lub wypierzcie od razu po użyciu. Mam nadzieję, że ten post pomoże komuś, kto szuka trwałego i naturalnego rozwiązania do ochrony drewna. Osmo to naprawdę sprawdzony produkt – i przyjemny w aplikacji! Macie pytania albo własne doświadczenia z Osmo? Dajcie znać! Chętnie podyskutuję 😊 osmo-1.mp4
    • Na A... 21 cm.   https://allegro.pl/oferta/3x-mieszadlo-mieszacz-zywica-do-kotwa-chemicznej-koncowka-aplikator-11797721468
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...