Skocz do zawartości

Łazienka mniejsza czy większa?


Recommended Posts

Napisano

Hej,
na etapie murowania ścian mam dylemat czy powiększyć łazienkę o ok 30cm kosztem pokoju. Teoretycznie w łazience spędza kobieta sporo czasu a w pokoju ? raczej się śpi. Powiększenie łazienki miało by na celu wstawienie kabiny 90cm zamiast 80 cm oraz aby zlew nie był "w drzwiach". No chyba żeby zrezygnować z wanny narożnej i tam wstawić kabinę. Wtedy nie trzeba będzie nic zmieniać. Generalnie na poddaszu tez będzie łazienka ale za ile lat???
Poniżej zdjęcie projektu typowego oraz z uwzględnieniem przesunięcia ściany.
Proszę o doradzenie.

 

łazienka.jpg

łazienka.jpg

Napisano

Te 30 cm faktycznie fajnie powiększą łazienkę, a różnica pomiędzy brodzikiem 80 cm, a 90 cm jest - wbrew pozorom - znacząca i to nie tylko dla grubasów :icon_biggrin:. I wannę weź jak największą! Od ściany, do ściany!

Właściwie dużo zależy od wielkości rodziny, preferencji "kąpielowych" Twojej drugiej, tej lepszej połowy, ilości dzieci no i od rozkładu całego domu, jego parteru. Najekonomiczniej byłoby zrobienie łazienki bez wanny, z dużym brodzikiem walk-in ( mniejsze zużycie wody, szybsze tempo mycia, itp), ale jeśli żonka, czy któreś dziecko lubią czytać w wannie - to na taki ruch  Ci nie pozwolą :bezradny:.

Pomyśl o zrobieniu przesuwnych drzwi pomiędzy łazienką, a sypialnią, jeśli ma to być sypialnia małżeńska...

Napisano

dziekuje

apropos tych 30cm to lepiej kosztem lazienki czy pokoju? Mały dylemat :) Co do wanny nie siedzialem nigdy w naroznej więc nie wiem jak jest ale podobno kiepsko tam sie leży no chyb aże zalezy od wanny. A czy z bidetu sie korzysta czy to taki bajer ?

Napisano

Jeśli masz zamiar pozostawić wannę, ujmij to 30 cm z pokoju - powiększ łazienkę.

Wannę narożną - która moim zdaniem jest bajerancka, wolałbym zwykłą, ale DUŻĄ - wybieraj z centymetrem w ręku - jak najdłuższą komorę. Pogadaj z jakimś projektantem i pomyśl o wannie wolnostojącej :icon_biggrin:.

Bidet to doskonała rzecz, jak się rozpatrzysz i przyzwyczaisz, to będzie Ci w pozadomowych okolicznościach brakowało...

W większości domów jednak to bajer :bezradny:

Napisano

wanna wolnostojąca raczej kojarzy sie z wielkimi łaźniami. Bidet można spróbować . Te 30cm mnie zastanawia aby tez umywalka była "schowana" za scianą a nie wystawała w drzwi jak w projekcie

Napisano

Też słyszałam, ze narożna wanna to raczej niezbyt przyjemna kąpiel. Mało miejsca w niej, więc jeśli już to chyba lepiej sam prysznic zostawić niż nie korzystać z wanny z powodu jej niewygody.

Mała łazienka też może być powiększona optycznie - kolor ścian, lustra itp

Tu kilka wskazówek https://www.koelnerpolska.pl/zrob-to-sam/jak-zaprojektowac-funkcjonalna-lazienke/

Zamiast niepotrzebnej wanny można zrobić półki na kosmetyki.

 

Napisano
2 godziny temu, KingaM napisał:

Zamiast niepotrzebnej wanny można zrobić półki na kosmetyki.

Masz tyle kosmetyków, że potrzebne Ci są półki wielkości takiej jak wanna :icon_eek:?

Napisano
3 godziny temu, KingaM napisał:

narożna wanna to raczej niezbyt przyjemna kąpiel. Mało miejsca w niej

Zależy od wielkości wanny, bo duże wanny mają długość "miski" do 162 cm (np: http://www.lazienkaplus.pl/pl/wanna-narozna-150-x-150-cm-ravak-gentiana-cg01000000,3485,7,i.html ), poprzez 150 cm: (http://www.lazienkaplus.pl/pl/wanna-asymetryczna-150-cm-l-ravak-avocado-ct01000000,3520,7,i.html), ok. 160 cm: ( http://megalazienki.pl/wanny/narozne-asymetryczne/wanny/excellent-kameleon-wanna-asymetryczna-wersja-170x110cm-lewa/1001-1122-28401s    ) a w takiej to zmieści się nawet duży człowiek. Można też zrobić "miskę" na przykład z cegły od ściany do ściany, wykończyć płytkami albo mozaiką i mieć w łazience prawie basenik :icon_biggrin:.

Napisano
Cytat

Rozumiem, że planujesz w przyszłości przenieść się na poddasze i wówczas ta łazienka będzie tylko gościnna?

Mamy taki zamiar ale kiedy to będzie? Na razie powstaja mury i stąd dylemat co z tą łazienką
(30cm).

Ja tez lubie poleżeć w wannie ale jeśli ta narożna to lipa to wtedy albo asymetryczna albo może lepiej wywalić i w to miejsce kabina? Nie wiem już. Żona by chciała taką z masażem ale tu raczej 150x150 nie wejdzie.

Napisano

No ja jestem taki kosmetyczny chomik :) dla mnie zakupy kosmetyków, to jak zakupy kolejnej pary butów. Niestety przeważnie kupię balsam użyje dwa razy i leży potem. 

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Ja bym pozostał przy mniejszej łazience po spojrzeniu na plan? Czy masz już wybrane wyposażenie łazienkowe? Czy to tylko podglądowy projekt? Wannę polecałbym trochę większą, najlepiej na całą ścianę. Szerokość łazienki to w tej chwili 182 cm - np. wanna Roca Linea ma długość 180 + 2 cm do zabudowania i masz bardzo komfortową łazienkę. :)

  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Napisano

Kompletnie nie polecam wanien ani osprzętu firmy Ravak. tak się składa, że przy wykańczaniu swojej łazienki (11mkw), postanowiłem (niestety) wspierać się doświadczeniem projektanta i zakupiłem wannę, baterię oraz osprzęt Ravak'a. Wszystko jest zareklamowane - bateria nie spełnia norm głośności. Tragedia, żadna klasa akustyczna - piękne melodie wygrywane podczas napełniania wanny. Wanna - akry niskiej jakości - kruchy i szybko się rysujący. Otwór w wannie wycięty niesymetrycznie, syfon działa bardzo ciężko. Wiele by opowiadać. Firma produkuje ładne ale niepraktyczne i niskiej jakości produkty. Jednym słowem - katastrofa. 

  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Dnia 3.12.2018 o 21:24, wolfik36 napisał:

Kompletnie nie polecam wanien ani osprzętu firmy Ravak. tak się składa, że przy wykańczaniu swojej łazienki (11mkw), postanowiłem (niestety) wspierać się doświadczeniem projektanta i zakupiłem wannę, baterię oraz osprzęt Ravak'a. Wszystko jest zareklamowane - bateria nie spełnia norm głośności. Tragedia, żadna klasa akustyczna - piękne melodie wygrywane podczas napełniania wanny. Wanna - akry niskiej jakości - kruchy i szybko się rysujący. Otwór w wannie wycięty niesymetrycznie, syfon działa bardzo ciężko. Wiele by opowiadać. Firma produkuje ładne ale niepraktyczne i niskiej jakości produkty. Jednym słowem - katastrofa. 

Podpisuję się pod opinią :/

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...