Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

Cytat

Dziękuję za dobre słowo :-) ..i również życzę wszelkiej pomyślności w temacie budowlanym.
Co do działki to kupiliśmy ją całkowicie pustą tak więc jak tylko będzie to możliwe - chcę ją "obsadzić"
"zielonym światem" aby rósł razem z domem :-).




proponuję obsadzanie już na wiosnę, drzewa rosną długo...
mój leo już odebrany, ale ciągle bez internetu. Dom uważam za bardzo funkcjonalny, jedyne co mogę doradzić to wzmocnienie jętek, aby nośność strychu była duża, bo jest on na prawdę pojemny. Ja zamontuję tam chyba saunę, spokojnie można tam zrobić dwa dodatkowe pokoje.. Pomieszczenia w których są tylko okna dachowe, cały dzień ciemne przy obecnym zasypaniu i zalodzeniu na dachu, nie da się nawet okna otworzyć.. ale to chyba w każdym domu tak jest.. W moim leo drobne pęknięcia na linii sufit (z regipsy) i ściany - pamiętajcie żeby to dobrze zabezpieczyć siatką, bo dach pracuje mocno.
Garaż... rower, opony letnie, regalik z narzędziami i samochód ledwo się mieści.. inna sprawa że samochód mam duży..
Link do komentarza
Cytat

proponuję obsadzanie już na wiosnę, drzewa rosną długo...
mój leo już odebrany, ale ciągle bez internetu. Dom uważam za bardzo funkcjonalny, jedyne co mogę doradzić to wzmocnienie jętek, aby nośność strychu była duża, bo jest on na prawdę pojemny. Ja zamontuję tam chyba saunę, spokojnie można tam zrobić dwa dodatkowe pokoje.. Pomieszczenia w których są tylko okna dachowe, cały dzień ciemne przy obecnym zasypaniu i zalodzeniu na dachu, nie da się nawet okna otworzyć.. ale to chyba w każdym domu tak jest.. W moim leo drobne pęknięcia na linii sufit (z regipsy) i ściany - pamiętajcie żeby to dobrze zabezpieczyć siatką, bo dach pracuje mocno.
Garaż... rower, opony letnie, regalik z narzędziami i samochód ledwo się mieści.. inna sprawa że samochód mam duży..



PaniSmith, dziękuję za wszystkie uwagi. Są bardzo cenne icon_smile.gif
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Dzięki za te spostrzeżenia no i szczere sugestie, co do ogrodu to czuję to (tzn. potrzebę dbania już teraz o nie istniejący jeszcze ogród) bo w "tym pracuję" tzn. w ogrodach ale za budowlane spostrzeżenia (szczególnie dotyczące stryszku) b. dziękuję. Również myślałem o większym wykorzystaniu tej przestrzeni ale nie byłem tak śmiały jak Ty :-) - szczerze gratuluje.....miło się mi śledzi Wasze wpisy i dokonania - szczególnie teraz, zimą , kiedy pozostaje planowanie i rozmyślanie :-) za co b.Wszystkim poprzednikom (twórcom własnych Leo - no i tych wpisów) b.dziękuję
Link do komentarza
moja śmiałość Sebastianie wynika z tego, że posiadam saunę zdemontowaną z innego miejsca i żywcem nie ma co z nią zrobić ;)
wcześniej strych miał być pracownią dla córy która jest w szkole plastycznej, ale da się obie te opcje pogodzić. Jedyna niedogodność to składane schody, które na niego prowadzą oraz niewielki otwór który uniemożliwia wnoszenie dużych rzeczy. Być może dziś uda mi się być w miejscu gdzie internet jest "normalny" to załączę wam trochę zdjęć z wnętrza. Wszystko jeszcze jest w trakcie urządzania, bo to ogromne przestrzenie, a pieniędzy już nie ma icon_smile.gif
Link do komentarza
Życzliwa PaniSmith icon_wink.gif
Z góry bardzo dziękuję za „przyszłe” zdjęcia w imieniu swoim i ninnych urzytkowników... no i za tyle cennych uwag.
Jak wspominałem wcześniej, do stryszka przywiązuję sporo uwagi i dlatego też „wymyśliłem” schody drewniane – stałe - które na niego mają prowadzić. wg projektu „wychodzą z części nad garażem (przy ścianie łazienki, w górnej części są drzwi 70 na 160 cm) i jednym „przęsłem” łączą się ze stryszkiem.
W starym domu mamy właśnie schody chowane w sufit i wiele z nimi jest niedogodności (przy małym użytkowaniu – jest ok. ale gdy wzrasta intensywność odwiedzin strychu to powstaje lekki zamęt).
Mam przy okazji pytanie odnośnie wysokości stryszku jaka „wyszła” u Ciebie?, no i jak rozwiązaliście temat doświetlenia światłem dziennym tej przestrzeni?
O tyle rzeczy chciałbym zapytać ale powoli mam już mętlik icon_cry.gif
… no nie mogę doczekać się pierwszych prac budowlanych – a tu mrozy icon_smile.gif
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.



Link do komentarza
Sebastian, gdzie będziesz budował dokładnie? My stawiamy w Baninie, także blisko okolic Kartuz. Nie mamy nawet stanu surowego, także nie wiem czy Cie to urządza, żeby coś pooglądać? Poza tym porobiliśmy tyle zmian, że to już będzie LEO III icon_biggrin.gif (najwcześniej ruszymy ponownie w marcu)

Pani Smith, też jestem ciekaw tego stryszku, bo też mam co do niego plany. Zarzuć obiecanymi fotkami :P
Podaj proszę również jaki ma wymiar Twoja ścianka kolankowa, bo to ma istotny wpływ na wysokość stryszku. Dodatkowo ponawiam pytanko, jak rozwiązany jest temat naturalnego oświetlenia stryszku.
Znaleźliśmy sposób na rozplanowanie schodów (prostych z jednym spocznikiem) na dole w połączeniu z łazienką, także jest też plan żeby zrobić drewniane na stryszek.
Link do komentarza
http://forum....iza-pawel

Witajcie, jest mi niezmiernie miło ze się odezwaliście. Planuję zacząć budowę w marcu w Pępowie (przed Żukowem ok. 4km). Działka totalnie pusta ale może się uda tzn. powinno icon_confused.gif zaczynam skupować materiał bo ceny są dość dobre...no to tyle w tym temacie...
Na razie mieszkamy w Gdyni a pracuję w Żukowie. Co do zmian - to również wiele wprowadziłem ale z paru później się wycofałem... na dziś najbardziej dręczą mnie schody (ich funkcjonajność - wygoda i stryszek o którym pisaliśmy z Panią PaniShmitk.... miło by było mi gdybym mógł zobaczyć Waszą wizję Leo (II+) icon_smile.gif, chętnie pokarzę nasze papierkowe zmiany. Oczywiście nie chcę Wam zabierać czasu ale jesli będziecie mieli chwilke to podaje kontakt do siebie, mail; kwiaty777@wp.pl
pozdrawiam serdecznie.


Link do komentarza
Cytat

http://forum....iza-pawel

Witajcie, jest mi niezmiernie miło ze się odezwaliście. Planuję zacząć budowę w marcu w Pępowie (przed Żukowem ok. 4km). Działka totalnie pusta ale może się uda tzn. powinno icon_confused.gif zaczynam skupować materiał bo ceny są dość dobre...no to tyle w tym temacie...
Na razie mieszkamy w Gdyni a pracuję w Żukowie. Co do zmian - to również wiele wprowadziłem ale z paru później się wycofałem... na dziś najbardziej dręczą mnie schody (ich funkcjonajność - wygoda i stryszek o którym pisaliśmy z Panią PaniShmitk.... miło by było mi gdybym mógł zobaczyć Waszą wizję Leo (II+) icon_smile.gif, chętnie pokarzę nasze papierkowe zmiany. Oczywiście nie chcę Wam zabierać czasu ale jesli będziecie mieli chwilke to podaje kontakt do siebie, mail; kwiaty777@wp.pl
pozdrawiam serdecznie.



Sebastian, nie wiem czy wiesz, ale Banino graniczy z Pępowem icon_biggrin.gif czyli możemy mieszkać za miedzą. Wiesz, że znów jest poruszenie w temacie obwodnicy trójmiasta, przez Pępowo i Banino w zmienionej formie?

Co do materiałów to gdzie się zaopatrujesz? kupowałeś już może gazobeton? Jaka cena? icon_smile.gif

Jeśli chodzi o wizytę to myślę, że dopiero w okolicach marca, wtedy gdy zaczniemy się tam kręcić w zmożonej ilości. Na razie jesteśmy na etapie wymurowania pierwszego piętra w 100% i stropu nad garażem. Plan na przyszły rok to minimum stan surowy otwarty.

Większe zmiany, które wprowadziliśmy lub zamierzamy wprowadzić:

Wprowadzone:
1. Poszerzenie budynku o 1m (ściana - salon/jadalnia/kuchnia)
2. Powiększenie drzwi tarasowych do 3m
3. Zastąpienie 2 okien w jadalni na drzwi tarasowe 3m
4. Przeniesienie wejścia garażowego do "wiatrołapu"
5. Likwidacja słupka we wjeździe do garażu (jedna brama)
6. Zamiast 3 okien w garażu mamy 2 (120x60h cm)
7. Zmiana konstrukcji stropu z terivy na monolit
8. Wykonanie podciągu pomiędzy salonem a pokojem - duuuże akwarium icon_smile.gif
9. Podniesienie ścianki kolankowej 3x24cm gazobetonki (nad garażem i nad częścią mieszkalną identycznie)
10. Drenaż opaskowy, raczej z musu (glina)

Do wprowadzenia:
1. Likwidacja betonowego tarasu (w przyszłości zastąpienie go drewnianym łączącym oba drzwi tarasowe)
2. Wykonanie drzwi suwanych w kuchni (2m), chowanych w ścianę - będziemy mogli decydować czy chcemy mieć otwartą kuchnię czy nie
3. Likwidacja ściany działowej wiatrołap - korytarz
4. Zmiana biegu schodów początek w wiatrołapie tuż przy wejściu garażowym, spocznik przed kominem, wejście do sypialni przed kominem. Na koniec 3 schody do góry i koniec przy wejściu do łazienki na górze.
Wada będzie taka, że można oberwać drzwiami wejścia do garażu. Drzwi łazienkowe będą otwierać się do środka na ścianę pralni.
5. Dodatkowa lukarna nad wjazdem do garażu proporcjonalnie mniejsza niż ta w części "mieszkalnej"
6. Zmiana położenia łazienki i garderoby nad garażem. Garderoba przy kominie, łazienka z oknem w ścianie szczytowej.
7. Likwidacja kominów wentylacyjnych w części mieszkalnej i zastąpienie wentylacją mechaniczną z rekuperacją+może wymiennik żwirowy, a co za tym idzie sufity podwieszane na całej powierzchni części mieszkalnej na parterze (w garażu i kotłowni zostanie wentylacja grawitacyjna)
8. Dodatkowo DGP od kominka z rozprowadzeniem po pomieszczeniach
9. Ewentualna budowa stałych drewnianych schodów na stryszek (do weryfikacji)
10. Ewentualne dodanie okien, aby doświetlić stryszek (do weryfikacji)
11. W zależności jak wyjdzie ze schodami, usytuowanie łazienki na dole (wygląda na to, że będzie w miarę duża nawet, aby zmieścił się prysznic) + przesunięcie ścianki działowej od "projektowego stryszku" w stronę korytarza w celu powiększenia "stryszku" - u nas tam będzie biblioteczka
12. Inne - zmiany materiałowe: np zwiększenie przekroju krokwi, zwiększenie izolacji ścian 20cm, podłogi 20cm, dachu 15cm między krokwie + 10-15 po całości
13. Do zastanowienia ilość okien dachowych

Na razie tyle przychodzi mi do głowy z tych większych bardziej widocznych zmian, reszta to raczej kosmetyka większe mniejsze likwidacje/przesuwanki ścian Edytowano przez iza_pawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
.iza_pawel ..

na wstępie dziękuję za „wysyp” uwag i Waszych przyszłych zmian. Szczerze podziwiam, pewnie bym tego nie ogarnął (za stary już jestem icon_cry.gif i dlatego pomimo wielu zmian – zaczynam wracać do „pierwowzoru” projekt. Zauważyłem że prawie każdy z nas zmienia indywidualnie ten projekt przystosowując go do własnych pragnień, wyobrażeń i wizji funkcjonalności no i to mi się wydaje „fajne” w tym projekcie …i na tym blogu.
Również - jak inni icon_confused.gif pomajstrował trochę przy tym projekcie - starając się jednaj nie „zatrzeć” tego „coś” co w tych „kreskach projektu” jest po prostu piękne, poniżej moje już zmienione przez architekta zmiany.
- parter, pozostawiam (po wielu podejściach) układ oryginalny klatki schodowej (z lekką korektą małej toalety), oraz wejście z garażu.
- gabinet na parterze lekko powiększony z wyjściem na taras oraz z dodatkową łazienką na parterze (kosztem kotłowni) wejście do niej po dwóch stopniach z wnętrza gabinetu.
- rezygnacja ze spiżarki w kuchni, okno kuchenne powiększone i zrównane wysokością do pozostałych w salonie okien.
- powiększenie (lekkie) drzwi z salonu na taras.
.......na piętrze
- układ bez wielkich rewolucji, dochodzą dwa balkoniki od obydwu szczytów.
- podwyższenie o 50cm ścianek kolankowych i w części zasadniczej i garażowej,
- co za ty idzie lekkie zmiany w lukarnach i więźbie dachowej (+wzmocniony przekrój krokiew na 18cm)
- rezygnacja z pralni kosztem powiększenia pokoju
- w części garażowej – schody na stryszek - stałe, drewniane + dodatkowe „doświetlenie dwoma oknami dachowymi samego stryszku no i jego mocne ocieplenie.….
- nad klatką schodową zamiast sufitu, wyeksponowanie przestrzeni strychu z oknem dachowym
.......
. Co do bliskości Banina to dopiero dziś zdałem sobie z tego sprawę patrząc na mapę icon_smile.gif
. Materiały zamówiłem w hurtowni właśnie w Baninie icon_confused.gif gazobeton po 6,50 netto
. Co do drogi jaka ma biec w przyszłości w naszej okolicy to nie wiem zbyt wiele.
. Chętnie wiosną Was odwiedzę no i gratuluję dotychczasowych osiągnieć w budowie. icon_smile.gif

Pozdrawiam Wszystkich i życzę zapału i wiele satysfakcji.
Link do komentarza
='PaniSmith' .....wysokość strychu.. hmm a w którym miejscu?
Witam, chodziło mi o wysokość "w szczycie" dachu/strychu...chciałbym "wyrobić się" z wysokością do co najmniej ok. 190cm (nie wiem czy to możliwe) no i to trochę gimnastyki jest po drodze...inne tematy na razie (u mnie) w uspieniu...zima ma swoje prawa, pomimo to chcemy w tym tygodniu "zplanować" działkę, (dwa tarasy z ziemi ) mamy różnicę poziomów na długości 40 m - ok 3 m..
no i to tyle...pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie, przepraszam ale nie udaje mi się "umieścić" zdjęć pomimo iż je „pomniejszam”....
…może ktoś z forum podpowie mi jak to sprawnie skutecznie zrobić? Pozdrawiam wszystkich



jeśli masz problem z załączaniem utwórz sobie konto na fotosiku tam wrzuć zdjęcia a tu dodaj link, będzie się wyświetlało nam jako zdjęcie
Link do komentarza
Cytat

Witaj, dziękuję za poradę :-)....no może tym sposobem uda się coś "światu" pokazać :-)...pozdrawiam wszystkich

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...d08da1162c.html


Teraz widać icon_smile.gif
Zazdroszczę....
Jeszcze tydzień temu chciałam jechać na działkę, policzyć i wymierzyć drzewa do wycinki oraz wezwać geodetę do sporządzenia mapki pod projekt, ale śnieg skutecznie pokrzyżował moje plany.
Link do komentarza
Witam, :-). dziękuję za popowiedź Pani ='PaniSmith' ...i optymizm Pani .. angelikaw :-), każde dobde słowo jest na wagę złota :-)

No ...jeszcze luty i jeszcze brnę w błocie , śniegu i glinie no i wodzie… - na placyku budowy, dziś zwiozłem pierwsze deski pod (lub do) fundamenty :-) niby nic a razem z dzisiejszym słońcem - serce się raduje bo to zwiastuny początku (pewnie harówki - ale dobrze umotywowanej :-), jutro zwózka kolejnych desek i innych początkowych "akcesoriów" inicjacji domu :-)
Pozdrawiam wszystkich czekających na wiosnę icon_wink.gif , nie wiem jak sobie poradzę z tym "budowlanym wyzwaniem" ale proszę Was o "wirtualne" wsparcia....jakiego i Wam staram sie dodać icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich miłośników podwójnego Lwa od Domusa.
Po przejrzeniu chyba kilkuset, jak nie tysiąca i lepiej projektów nasz wybór padł właśnie na Leo II.

W związku z powyższym poszukujemy osób, które taki dom już postawiły (przynajmniej ściany) i jeśli istnieje taka możliwość, to bylibyśmy wdzięczni za możliwość obejrzenia domu, gdyż patrząc na zdjęcia i rysunki ciężko jest nam sobie niektóre rzeczy wyobrazić - proporcje pomieszczeń, rozmiar samego domu itp.

Mieszkamy w Trójmieście, ale nie będzie dla nas problemem dojechać nawet i 100km, aby skorzystać z uprzejmości i upewnić się w 100%, że Leo II to właśnie "ten jedyny" ;)
Jeśli znajdą się tu chętni do pokazania jak to wygląda w rzeczywistości to proszę o kontakt: biper911 *małpa* wp.pl

Z planowanych wstępnie zmian:
- ściany zewnętrzne Termalica 40/350+20cm styropian (mile widziana ew. krytyka, sugestie)
- poszerzenie całego domu do 15m (12cm niby niewiele, ale zawsze coś ;) )
- w zależności od wyników "obdukcji", jeśli takowe dojdą do skutku (bo na papierze salon wydaje się trochę wąski):
+ zwężenie garażu do 5m szerokości
+ poszerzenie salonu i kuchni, a tym samym pokojów u góry o uzyskaną szerokość (łącznie 65cm)
- przeniesienie kominka na drugą stronę komina, dalej od wejścia do salonu
- likwidacja spiżarki w kuchni
- okno frontowe w kuchni szersze
- na bocznej ścianie drugie okno kuchenne (u nas południowy zachód)
- wyjście na taras na bocznej ścianie - 3m okno (Płd-Zach)
- tam gdzie okno tarasowe w projekcie - okno zwykłe
- taras drewniany w kształcie litery L
- zwężenie kotłowni, a obok drugie pomieszczenie na sprzęt ogrodowy/spiżarka
- w garażu 1 ub 2 okna
- likwidacja lukarn (w to miejsce okna połaciowe)
- likwidacja pralni w łazience
- dodatkowe poszerzenie pokojów na górze kosztem części zlikwidowanej pralni w łazience oraz pomieszczenia nad
wejściem (stryszku wg projektu)
- tenże stryszek - będzie pralnio-suszarnio-prasowalnią
- likwidacja przedpokoju i łazienki przy pokoju nad garażem, wydzielenie garderoby w poprzek tego pomieszczenia
- poszerzenie drzwi wejściowych
- podniesienie ścianki kolankowej o 1 albo 2 pustaki

Uff to już chyba wszystko.
Dodam jedynie, że mamy zamiar wziąć wersję z prysznicem w łazience na dole. Do rozważenia kombinacje ze schodami, jeśli się cokolwiek uda poprawić. Edytowano przez biper911 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Hmm.. Z rozmowy z architektem dowiedziałem się, że okno połaciowe (dachowe) lepiej doświetla pomieszczenie (ale nie zimą icon_smile.gif ), natomiast lukarna jedynie powiększa nieco powierzchnię użytkową.


Ponadto oba te pokoje mają okna (które najpewniej powiększymy do wielkości drzwi balkonowych) w ścianie szczytowej, która w naszym przypadku będzie skierowana na południowy-zachód.
Link do komentarza
Cytat

Hmm.. Z rozmowy z architektem dowiedziałem się, że okno połaciowe (dachowe) lepiej doświetla pomieszczenie (ale nie zimą icon_smile.gif ), natomiast lukarna jedynie powiększa nieco powierzchnię użytkową.


Ponadto oba te pokoje mają okna (które najpewniej powiększymy do wielkości drzwi balkonowych) w ścianie szczytowej, która w naszym przypadku będzie skierowana na południowy-zachód.


W sumie, racja.....
Tez się radziłam specjalistki w tej dziedzinie, lukarna faktycznie nie jest do końca idealna........
Link do komentarza
quote name='biper911' date='1.03.2013, 23:58 ' post='341715']
Witam wszystkich miłośników podwójnego Lwa od Domusa.
Po przejrzeniu chyba kilkuset, jak nie tysiąca i lepiej projektów nasz wybór padł właśnie na Leo II.

W związku z powyższym poszukujemy osób, które taki dom już postawiły (przynajmniej ściany) i jeśli istnieje taka możliwość, to bylibyśmy wdzięczni za możliwość obejrzenia domu, gdyż patrząc na zdjęcia i rysunki ciężko jest nam sobie niektóre rzeczy wyobrazić - proporcje pomieszczeń, rozmiar samego domu itp.

.........................................

Witajcie...praktycznie nie mam jeszcze nic do pokazania :-) ale jak wytrzymacie to zapraszam w maju - myślę że uporam się z budową (którą chcę zacząć w za ok.2 tygodnie) …macie stosunkowo blisko bo to okolice Żukowa, buduję Leo II – b. małymi zmianami. Na początku miałem wiele pomysłów ale nie wiem czy z racji wieku czy tez z racji chęci budowy „pierwowzoru” – zrobiłem tych zmian o wiele mniej niż planowałem… icon_confused.gif …zawsze zapraszam (jeśli przeżyję pierwszy etap budowy icon_cry.gif

Link do komentarza
Cytat

Hmm.. Z rozmowy z architektem dowiedziałem się, że okno połaciowe (dachowe) lepiej doświetla pomieszczenie (ale nie zimą Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif"> ), natomiast lukarna jedynie powiększa nieco powierzchnię użytkową.


Ponadto oba te pokoje mają okna (które najpewniej powiększymy do wielkości drzwi balkonowych) w ścianie szczytowej, która w naszym przypadku będzie skierowana na południowy-zachód.






Okna połaciowe w dwóch pokojach nad salonem - lipa, balkoniki (balkony) jeszcze wieksza lipa.

W pokojach gdy śnieg napada będzie ciemno a i miejsca bedzie mniej. Jeżeli chodzi o balkony to odwiedzisz je kilka razy w roku . Czy warto więc wydawać kasę? Co ważne nie każdy fachowiec ma pojęcie jak obrobić plyte balkonową żeby wilgoc do domu nie dostawala się. Okna balkonowe mają urok - są jednak przekleństwem dla tych blisko siebie mieszkających. . Mój sąsiad dobudował balkonik do łazinki na piętrze. Efekt jest taki, ze od dwóch lat nie był na tym balkoniku. a pikne okno balkonowe ma cały czas zasłonięte roletami .
Edytowano przez taurus2006 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Okna połaciowe w dwóch pokojach nad salonem - lipa, balkoniki (balkony) jeszcze wieksza lipa.



Dlatego jeszcze rozważam pozostawienie lukarn.. Pokoje będą i tak spore: min. 15-16m2 użytkowej, więc ubytek lukarny wiele nie zje. Zastanawiam się tylko, czy doświetlenie ze ściany szczytowej będzie wystarczające. Oczywiście mówimy tu tylko o zimie, bo przez większą część roku to jednak okno połaciowe da więcej światła niż lukarna.
A śniegu z roku na rok pada jakby coraz mniej icon_smile.gif

Cytat

Jeżeli chodzi o balkony to odwiedzisz je kilka razy w roku . Czy warto więc wydawać kasę?



Też jestem zdania, że nie warto icon_smile.gif
Dlatego pisałem nie o balkonie, ale o oknach balkonowych + sama barierka.
Coś w ten deseń: http://www.bramex.com.pl/balustrady_jpg/ze...lustrada031.JPG

Znalazłem jeszcze teraz przez przypadek jeszcze taką ciekawostkę:
http://e-dobrydom.com/static/Okno-balkonow...-Galeria-02.jpg

Ale pewnie diabelnie drogie i raczej wyklucza podniesienie ścianki kolankowej icon_smile.gif



Czy ktoś z Was budował grubsze ściany niż w projekcie? A może już ktoś korzystał z Termaliki?

@Sebastian-7
Z czego Ty planujesz budować? Edytowano przez biper911 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja nie zrezygnowałabym z lukarn. Dają dużo przestrzeni na skośnej ścianie bocznej która sporo pomniejsza pokój i jest całkiem nieustawna.



Zgadza się, pod warunkiem, że nie planuje się zmian. My natomiast chcemy:
a) podnieść ściankę kolankową (może nawet do 100-110cm)
b) poszerzyć dom z lewej strony, a więc tym samym pokoje na górze
c) zwęzić "stryszek/pralnię" oraz zlikwidować pralnię w łazience na górze, a część z tej przestrzeni także dodać do pokoju

Także wydaje mi się, że będą one wystarczająco duże i ustawne. W projekcie ścianka kolankowa ma 46cm, więc faktycznie nic tam się nie ustawi, ale przy 100-110cm już jakaś alternatywa istnieje icon_smile.gif
Drugi argument, to kosztochłonność lukarny i zawsze to dodatkowy mostek cieplny.

A estetyka też raczej nie ucierpi moim zdaniem:












Co do innych planowanych zmian.
Po konsultacjach z Domusem i architektem na miejscu już poległ zamysł grubej ściany - za dużo zabawy z projektem. Zamiast tego łatwiej dać grubsze ocieplenie i uzyskać taki sam efekt.

Tak więc mur będzie 24cm, kwestia decyzji z czego budować, bo wybór jest spory:
Ytong 600 (jak w projekcie) czy Energo
Termalica 600 czy 400
Solbet.. hmm parametry ma słabsze od powyższych, a cenowo wcale dużo taniej nie wychodzi.

Gorzej niestety z dostępnością Termaliki. Muszę jeszcze poszukać, bo jeśli koszty transportu mają zniwelować różnicę w cenie m2, to gra nie warta świeczki.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez biper911 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zgadza się, pod warunkiem, że nie planuje się zmian. My natomiast chcemy:
a) podnieść ściankę kolankową (może nawet do 100-110cm)
b) poszerzyć dom z lewej strony, a więc tym samym pokoje na górze
c) zwęzić "stryszek/pralnię" oraz zlikwidować pralnię w łazience na górze, a część z tej przestrzeni także dodać do pokoju

Także wydaje mi się, że będą one wystarczająco duże i ustawne. W projekcie ścianka kolankowa ma 46cm, więc faktycznie nic tam się nie ustawi, ale przy 100-110cm już jakaś alternatywa istnieje icon_smile.gif



biper poczytaj moje wypowiedzi, zobacz moje zdjęcia - ja mam ściankę kolankową na wysokości ponad 1m
i z tego punktu widzenia piszę icon_smile.gif
o tym, że to mostek ciepła nie będę dyskutować, to już decyzja każdego z nas. Zrobisz sobie długą kiszkę ze ścianą pod którą trudno przejść. Nie postawisz tam szafy, marzenie mojej córki - łóżko piętrowe też na inne ściany, biurko pod takim skosem też źle się komponuje i ciężko się przy tym uczyć.. Takie są moje doświadczenia. A ty rób jak uważasz, może tobie to po prostu nie będzie przeszkadzać? moje pokoje mają ponad 15m nie chciałabym mieć większych. Tyle że skośna ściana nie jest zbyt ustawna.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam :-), po wielu próbach - znowu nie udało mi się umieścić zdjęć (wkleić), jakieś fatum icon_wink.gif icon_cry.gif widzę je w załącznikach ale przy próbie użycia folderu załącznika - pokazuje że jest 0.... No nic - to nie jest tak ważne ale gdyby mnie ktoś przeszkolił (na stare lata) jak to poprawnie wykonać - to byłbym wdzięczny icon_cool.gif. Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Cytat

Witam :-), po wielu próbach - znowu nie udało mi się umieścić zdjęć (wkleić), jakieś fatum icon_wink.gif icon_cry.gif widzę je w załącznikach ale przy próbie użycia folderu załącznika - pokazuje że jest 0.... No nic - to nie jest tak ważne ale gdyby mnie ktoś przeszkolił (na stare lata) jak to poprawnie wykonać - to byłbym wdzięczny icon_cool.gif. Pozdrawiam wszystkich.


Najlepiej byłoby, gdybyś założył konto na picasie. Wtedy za pomogą programu (również picasa) wgrywasz zdjęcia na serwer, ustawiasz ich widoczność (publiczny, każda osoba mająca link lub prywatny) - polecam drugą opcję.
Wtedy wklejasz nam link do albumu lub linki do konkretnych zdjęć.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
WiTAM, DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDŹ :-)
Co prawda - chodziło mi o to aby inny użytkownik od razu widział "obraz" a nie link ...no ale widać tego nie "przeskoczę" a więc poniżej same linki do zdjęć z naszych pierwszych (zimowych) prac przy Leo II.
...no i wszystkiego dobrego na te nadchodzące Świeta Wielkanocne icon_wink.gif

https://picasaweb.google.com/10240557603160...459740298352322
https://picasaweb.google.com/10240557603160...461492375539666
https://picasaweb.google.com/10240557603160...460363268018482
https://picasaweb.google.com/10240557603160...460803886560130


Link do komentarza
Cytat

WiTAM, DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDŹ :-)
Co prawda - chodziło mi o to aby inny użytkownik od razu widział "obraz" a nie link ...no ale widać tego nie "przeskoczę" a więc poniżej same linki do zdjęć z naszych pierwszych (zimowych) prac przy Leo II.
...no i wszystkiego dobrego na te nadchodzące Świeta Wielkanocne icon_wink.gif

https://picasaweb.google.com/10240557603160...459740298352322
https://picasaweb.google.com/10240557603160...461492375539666
https://picasaweb.google.com/10240557603160...460363268018482
https://picasaweb.google.com/10240557603160...460803886560130


Niestety, nie znaleziono strony.
Wygląda na to, że albumy masz dostępne tylko dla Ciebie (ustawienia widoczności)
Widoczny dla: Tylko Ty, powinieneś zmienić i udostępnić przez link.


A zdjęcie wstawić łatwo, mając link klikasz ikonkę nad oknem tekstowym, w nowym okienku wklejasz adres obrazka (zwykle z końcówka .jpg) OK i gotowe icon_smile.gif
Link do komentarza
https://forum.budujemydom.pl/style_images/b.../attach_add.png





A zdjęcie wstawić łatwo, mając link klikasz ikonkę nad oknem tekstowym, w nowym okienku wklejasz adres obrazka (zwykle z końcówka .jpg) OK i gotowe icon_smile.gif
[/quote]
__________________________________________________

:-) bardzo dziękuję za podpowiedź, tej wiedzy mi brakowało :-), na próbę wkleiłem zdjęcie i jest chyba ok. Tak wiec postaram się ważniejsze etapy budowy relacjonować poprzez zdjęcia - jeśli tylko pogoda zlituje się nad nami - bo na razie idzie "jak po grudzie"

Pomyślności dla Wszystkich. icon_confused.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

:-) bardzo dziękuję za podpowiedź, tej wiedzy mi brakowało :-), na próbę wkleiłem zdjęcie i jest chyba ok. Tak wiec postaram się ważniejsze etapy budowy relacjonować poprzez zdjęcia - jeśli tylko pogoda zlituje się nad nami - bo na razie idzie "jak po grudzie"

Pomyślności dla Wszystkich. icon_confused.gif


Gratuluję icon_smile.gif
Wygląda na to, że za 2 tyg. po śniegu śladu nie będzie.... Będzie można ruszyć pełną parą...

Trzymam kciuki!
Link do komentarza
[attachment=https://forum.budujemydom.pl/style_images/bd/folder_attach_images/attach_add.png15943:DSCF4309.JPG]

DSC01446.jpg

https://forum.budujemydom.pl/style_images/bd/folder_attach_images/attach_add.png


Zima nie chce się z nami rozstać.... :-( ...no ale może wreszcie powolutku do przodu da się "pchać" ten nasz budowlany wózek...:-). Pozdrawiam wszystkich.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
No to gratuluję początku prac i życzę siły i ....pogody, mnie trochę pogonił (z czasem rozpoczęcia budowy) majster - tak więc troszkę zima mnie dopadła ale mam nadzieję że to jej ostatnie "tchnienie" icon_wink.gif ...poniżej zdjęcia mini ogrodu i "mega" budowy. Pozdrawiam wszystkich.
https://forum.budujemydom.pl/style_images/b.../attach_add.png

https://forum.budujemydom.pl/style_images/b.../attach_add.png

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...