Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

biper911

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O biper911

 • Ranga
  Początkujący
 1. biper911

  LEO I i II / DOMUS

  Zgadza się, pod warunkiem, że nie planuje się zmian. My natomiast chcemy: a) podnieść ściankę kolankową (może nawet do 100-110cm) b) poszerzyć dom z lewej strony, a więc tym samym pokoje na górze c) zwęzić "stryszek/pralnię" oraz zlikwidować pralnię w łazience na górze, a część z tej przestrzeni także dodać do pokoju Także wydaje mi się, że będą one wystarczająco duże i ustawne. W projekcie ścianka kolankowa ma 46cm, więc faktycznie nic tam się nie ustawi, ale przy 100-110cm już jakaś alternatywa istnieje Drugi argument, to kosztochłonność lukarny i zawsze to dodatkowy mostek cieplny. A estetyka też raczej nie ucierpi moim zdaniem: Co do innych planowanych zmian. Po konsultacjach z Domusem i architektem na miejscu już poległ zamysł grubej ściany - za dużo zabawy z projektem. Zamiast tego łatwiej dać grubsze ocieplenie i uzyskać taki sam efekt. Tak więc mur będzie 24cm, kwestia decyzji z czego budować, bo wybór jest spory: Ytong 600 (jak w projekcie) czy Energo Termalica 600 czy 400 Solbet.. hmm parametry ma słabsze od powyższych, a cenowo wcale dużo taniej nie wychodzi. Gorzej niestety z dostępnością Termaliki. Muszę jeszcze poszukać, bo jeśli koszty transportu mają zniwelować różnicę w cenie m2, to gra nie warta świeczki.
 2. biper911

  LEO I i II / DOMUS

  Dlatego jeszcze rozważam pozostawienie lukarn.. Pokoje będą i tak spore: min. 15-16m2 użytkowej, więc ubytek lukarny wiele nie zje. Zastanawiam się tylko, czy doświetlenie ze ściany szczytowej będzie wystarczające. Oczywiście mówimy tu tylko o zimie, bo przez większą część roku to jednak okno połaciowe da więcej światła niż lukarna. A śniegu z roku na rok pada jakby coraz mniej Też jestem zdania, że nie warto Dlatego pisałem nie o balkonie, ale o oknach balkonowych + sama barierka. Coś w ten deseń: http://www.bramex.com.pl/balustrady_jpg/ze...lustrada031.JPG Znalazłem jeszcze teraz przez przypadek jeszcze taką ciekawostkę: http://e-dobrydom.com/static/Okno-balkonow...-Galeria-02.jpg Ale pewnie diabelnie drogie i raczej wyklucza podniesienie ścianki kolankowej Czy ktoś z Was budował grubsze ściany niż w projekcie? A może już ktoś korzystał z Termaliki? @Sebastian-7 Z czego Ty planujesz budować?
 3. biper911

  LEO I i II / DOMUS

  Hmm.. Z rozmowy z architektem dowiedziałem się, że okno połaciowe (dachowe) lepiej doświetla pomieszczenie (ale nie zimą ), natomiast lukarna jedynie powiększa nieco powierzchnię użytkową. Ponadto oba te pokoje mają okna (które najpewniej powiększymy do wielkości drzwi balkonowych) w ścianie szczytowej, która w naszym przypadku będzie skierowana na południowy-zachód.
 4. biper911

  LEO I i II / DOMUS

  Witam wszystkich miłośników podwójnego Lwa od Domusa. Po przejrzeniu chyba kilkuset, jak nie tysiąca i lepiej projektów nasz wybór padł właśnie na Leo II. W związku z powyższym poszukujemy osób, które taki dom już postawiły (przynajmniej ściany) i jeśli istnieje taka możliwość, to bylibyśmy wdzięczni za możliwość obejrzenia domu, gdyż patrząc na zdjęcia i rysunki ciężko jest nam sobie niektóre rzeczy wyobrazić - proporcje pomieszczeń, rozmiar samego domu itp. Mieszkamy w Trójmieście, ale nie będzie dla nas problemem dojechać nawet i 100km, aby skorzystać z uprzejmości i upewnić się w 100%, że Leo II to właśnie "ten jedyny" ;) Jeśli znajdą się tu chętni do pokazania jak to wygląda w rzeczywistości to proszę o kontakt: biper911 *małpa* wp.pl Z planowanych wstępnie zmian: - ściany zewnętrzne Termalica 40/350+20cm styropian (mile widziana ew. krytyka, sugestie) - poszerzenie całego domu do 15m (12cm niby niewiele, ale zawsze coś ;) ) - w zależności od wyników "obdukcji", jeśli takowe dojdą do skutku (bo na papierze salon wydaje się trochę wąski): + zwężenie garażu do 5m szerokości + poszerzenie salonu i kuchni, a tym samym pokojów u góry o uzyskaną szerokość (łącznie 65cm) - przeniesienie kominka na drugą stronę komina, dalej od wejścia do salonu - likwidacja spiżarki w kuchni - okno frontowe w kuchni szersze - na bocznej ścianie drugie okno kuchenne (u nas południowy zachód) - wyjście na taras na bocznej ścianie - 3m okno (Płd-Zach) - tam gdzie okno tarasowe w projekcie - okno zwykłe - taras drewniany w kształcie litery L - zwężenie kotłowni, a obok drugie pomieszczenie na sprzęt ogrodowy/spiżarka - w garażu 1 ub 2 okna - likwidacja lukarn (w to miejsce okna połaciowe) - likwidacja pralni w łazience - dodatkowe poszerzenie pokojów na górze kosztem części zlikwidowanej pralni w łazience oraz pomieszczenia nad wejściem (stryszku wg projektu) - tenże stryszek - będzie pralnio-suszarnio-prasowalnią - likwidacja przedpokoju i łazienki przy pokoju nad garażem, wydzielenie garderoby w poprzek tego pomieszczenia - poszerzenie drzwi wejściowych - podniesienie ścianki kolankowej o 1 albo 2 pustaki Uff to już chyba wszystko. Dodam jedynie, że mamy zamiar wziąć wersję z prysznicem w łazience na dole. Do rozważenia kombinacje ze schodami, jeśli się cokolwiek uda poprawić.
×