Skocz do zawartości

Zabezpieczenie dachu


Recommended Posts

5 minut temu, Pomocnik napisał:

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Mam dach przykryty blachą trapezową niską. Krokwie i łaty nie są zaimpregnowane, strych jest nieużytkowy. Jak zabezpieczyć przed skraplaniem się blachy?

Nooooooooooooooooooooo, gościu się bardzo wysilił i bardzo precyzyjnie zadał pytanie, tylko nie wiem dla kogo, chyba dla wróżbity. Nie rozumiem idei tego działu w takiej formie jak jest teraz. Jeżeli ktoś się pofatygował aby zadać pytanie anonimowo to dlaczego nie zaloguje się i nie zada pytania osobiście na forum, wtedy jest możliwość poprowadzenia z autorem zadanego pytania dyskusji. W tej formie jaka teraz jest dyskusja z autorem pytania graniczy z cudem.

A z drugiej strony jest to pytanie zadane na stronie porady expertów, więc dlaczego nie odpowie na to pytanie jakiś expert autorowi pytania na PW tylko wkleja się puste, często bardzo okrojone w istotne informacje pytania o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Link do komentarza
Gość Razmes

mhtyl, spokojnie :icon_biggrin:

Pytanie wisi na stronie dopiero trzy kwadranse :)

A odpowiedź jest bardzo prosta :) Wystarczy nie generować nadmiernej wilgoci/ sprawnie wentylować pomieszczenie :) Jakie pytanie, taka powinna być odpowiedź ;)

Link do komentarza
53 minuty temu, Pomocnik napisał:

Jak zabezpieczyć przed skraplaniem się blachy?

Nie ogrzewać blachy do temperatury, która spowoduje rozpuszczenie się metalu i skroplenia ...:bezradny:

 

:icon_mrgreen:

Jakie pytanie - taka odpowiedź ...

Link do komentarza
15 minut temu, Razmes napisał:

mhtyl, spokojnie :icon_biggrin:

Pytanie wisi na stronie dopiero trzy kwadranse :)

A odpowiedź jest bardzo prosta :) Wystarczy nie generować nadmiernej wilgoci/ sprawnie wentylować pomieszczenie :) Jakie pytanie, taka powinna być odpowiedź ;)

Ja jestem spoko:icon_biggrin: ale jak sam zauważyłeś jakie pytanie taka odpowiedź. Redakcja powinna bardziej zwracać uwagę na treść zadawanych pytań i pokazywać te najbardziej nadające się że tak powiem do publikacji, bo pokazując takiego typu zapytanie na ogólnopolskim forum nie świadczy to tylko o zadającym ale i też o wklejającym takie zapytanie do publicznej wiadomości.

 

Link do komentarza
4 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Strych nieogrzewany powinien być wentylowany np. kratki w ścianach szczytowych, a strop nad pomieszczeniami ogrzewanymi przykryty izolacją paroszczelną pod warstwą ocieplenia. Ograniczy to wilgotność powietrza i zapobiegnie kondensacji pary wodnej.

Nie zawsze jest to skuteczne, Mam blaszany kawałek okapu nad gankiem, czyli wentylacja całkowita, bo to na zewnątrz, poza ścianami. Temperatura nad i pod blachą teoretycznie taka sama, wilgotność względna powietrza również, a jednak bywa, że spód blachy jest pokryty skroploną wilgocią. Szczególnie jesienią.

Od góry zresztą blacha jest również mokra.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W konstrukcji ze szkłem widać sporo okien uchylnych więc trudno powiedzieć czy mają WM z rekuperacją, czy raczej jest ona oparta wyłącznie na grawitacji.  Ale podoba mi się taka koncepcja domu, chciałbym to zobaczyć na miejscu. Może trochę inne pomysły bym tam ożenił, ale ogólnie  fajny pomysł.
    • Rozeznałeś juz jak z wentylacją? Czy zostawiają wydychany CO2 dla roślin?
    • Dokładnie tak. Mój tekst miał być inspiracją do przystanięcia i zastanowienia się. Po co zawsze iść wpatrzonym komuś w plecy? Czemu nie uruchomić własnego kierunku myśli? Odkrywajmy świat, nie małpujmy tylko po innych! Nie ma żadnych przeszkód formalno - prawnych, żeby pralkę w końcu wyrzucić z łazienki. Bo jest tylko jeden dobry argument ZA, że... na pralce jest łatwo i szybko, jeśli dzieci są w domu i nie ma jak w sypialni... Innych argumentów nie widzę.
    • Nie pytam gdzie jest ten pion - to widać z rozmieszczenia sanitariatów i prostokąta, wyznaczającego szacht instalacyjny ze wszystkimi rurami - tylko jak wygląda sam PION KANALIZACYJNY, czyli ta pionowa rura fi 110 mm, która zbiera ścieki... Chodzi o trójnik, czy trójniki, czy czwórnik na tej rurze, i czy są zamocowane na takiej wysokości, że grawitacyjnie może odebrać zużytą wodę z syfonu w odpływie liniowym...   Jeśli w projekcie od początku brana pod uwagę była wanna, to wystarczy odbiór ścieku z wanny na wysokości mniej więcej posadzki, czyli o ok 15 cm za wysoko jak na odpływ liniowy... Do tej rury od wanny mogą być w projekcie - i już w realu - dołączone odpływy z umywalki i dalej - z pralki... I chodzi mi właśnie o to, jak te rury są w ścianie podłączone do pionu...   Co do wymyślonego przez Ciebie odpływu z pralki poprzez rurę umieszczoną w wykutym "kanale" w posadzce w Twojej wersji A - tutaj znowu wchodzi w grę odpływ z tej rury do pionu... chodzi o te trójniki NA PIONIE... muszą być niżej - i to sporo -  od powierzchni posadzki... wszak woda pod górkę nie popłynie... chyba... Dlatego najprawdopodobniej rurę odpływową trzeba będzie wkuć w ścianę za brodzikiem, za umywalką i w tym samym kanale w ścianie umieścić rurkę, zasilającą pralkę... Tu znowu ważny jest materiał, z którego wykonane są ściany w łazience i grubości tych ścian... i co - ze względów akustycznych - jest ZA TYMI ŚCIANAMI... czy nie jakiś upierdliwy sąsiad...     Jeśli podłączenia w pionie kanalizacyjnym nie będziesz mógł ewentualnie obniżyć, to zapomnij o kabinie im-walk i o odpływie liniowym... Pozostanie brodzik ponad poziomem podłogi w łazience... Będziesz musiał przebudowę pionu uzgadniać z obecnym zarządcą budynku... i jeśli budynek jest już zamieszkany - możesz takiej zgody nie otrzymać   To wszystko powinien zobaczyć i ocenić ktoś, kto będzie NAPRAWDĘ  wiedział o co chodzi i jak to zrobić......       W grę wchodzi również rozbudowa instalacji elektrycznej, bo pralka powinna być zasilana osobnym obwodem, poprowadzonym z domowej rozdzielnicy i zabezpieczonym osobnym zabezpieczeniem 16A       Innymi słowy - "wynieś" z łazienki A gdzie - to zależy od układu pomieszczeń w mieszkaniu   To nie jest wcale taki głupi pomysł   I sprawdzony!!! Mój syn ma w przedpokoju dużą szafę, a w niej pralkę z suszarką... Przez ścianę szafa sąsiaduje z łazienką i tam jest podłączony odpływ i zasilanie w wodę... U córki również jest podobna sytuacja, tylko ona ma pralko-suszarkę... U sąsiadki instalowałem pralkę w kuchni, a suszarka - mniejsza, SLIM - jest w niedużej łazience...   Jakby co - służę zdjęciami...
    • Chyba to za mała powierzchnia uprawy na takie eksperymenty.   Ale to szklarnia więc cieplej niż na zewnątrz można siać warzywa na okrągło.  To mogą być też rośliny sprowadzane spoza kraju.        
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...