Skocz do zawartości

Kupno działki rolnej i przekształcenie


KorniXPL

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy i mam pytanie.

Otóż mam szansę kupić tanio działkę rolną z tym że niewiele o niej wiem. Nie znam osobiście jej właściciela. Działka ma 8400m^2 i chciałbym ją przekształcić. Czy i co musiałbym wiedzieć i gdzie o to pytać żeby nie kupić działki, której nie mogę przekształcić (właściciel zawsze będzie twierdził, że się da)?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Gość mhtyl

Takich pytań i odpowiedzi na nie było tu sporo na forum, wystarczy tylko poszukać.

Działkę sprawdzisz w gminie czy  będziesz mógł i co będziesz mógł lub nie będziesz mógł wybudować. Wystąpisz o WZiZT a jeżeli jest MPZP to wypis z planu. Ważne też jest jakiej klasy ziemia jest na tej działce. Przekształcisz o raczej odrolnisz ta działkę z chwilą załatwiania papierków do budowy. Wystąpić musisz też  o zapewnienie dostaw mediów, na pewno woda i prąd i dodatkowe o ile jakieś jeszcze są dostępne do tej działki. Zapewnienia dostaw mediów dostaniesz nieodpłatnie.

Link do komentarza
Gość mhtyl
3 minuty temu, bajbaga napisał:

Jeśli ta działka jest rolna, to może ją kupić  tylko rolnik.

Ja kupowałem dwie działki, jedna była ujęta w MPZP i miała nazwę jako grunty orne przeznaczone pod zabudowę jednorodzinna a druga gdzie nie było planu miała miano ziemi rolnej, po wystąpieniu o WZ dostałem że mogę stawiać dom no ja kupiłem. Ale jak pisze autor nie ma zielonego pojęcia co i jak tą działką, więc tylko wizyta w gminie mu pomoże rozwiać jego wątpliwości.

Link do komentarza
Gość mhtyl

Wszystko się zgadza ale to nie zmienia faktu, że autor musi  udać się do gminy aby uzyskać jakieś informacje o tej działce.

Może przecież z tej działki o pow prawie 9000 m2 podzielić na np cztery i kopić cztery aby spełnić "mądre" wymogi.:icon_cool:

Link do komentarza
17 godzin temu, mhtyl napisał:

Wszystko się zgadza ale to nie zmienia faktu, że autor musi  udać się do gminy aby uzyskać jakieś informacje o tej działce.

Może przecież z tej działki o pow prawie 9000 m2 podzielić na np cztery i kopić cztery aby spełnić "mądre" wymogi.:icon_cool:

A jeśli bym podzielił na 4 i kupił wszystkie to trzeba je formalnie połączyć w jedną czy mogę na łączeniu wszystkich postawić dom?

Link do komentarza

1. To jest działka rolna i podzielić ją można - ale na działki nie mniejsze niż 3.000m2

2. Patrz post #3 i 5

3. Gdyby ta działka była przeznaczona pod zabudowę (MPZP lub WZ) to sprzedawana byłaby jako budowlana - za duże wyższą kwotę.

4. Przypominam:

23 godziny temu, KorniXPL napisał:

Otóż mam szansę kupić tanio działkę rolną

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...