Skocz do zawartości

Ścianka działowa w mieszkaniu


Recommended Posts

Radziłbym raczej zastosowanie murowanej, raczej klejonej ścianki z ytonga.

Przy starannym klejeniu masz w dwa dni gotową ściankę: kleisz, następnego dnia wyrównujesz gładzią gipsową i już...

Jaką masz podłogę w tym pokoju?

Link do komentarza

Taka ściana zajmie mniej miejsca w pokoju niż np. ściana z bloczków Ytong, a na tym na pewno Panu zależy.

Dla porównania, ściana działowa z bloczków Ytong 11.5 na zaprawie murarskiej do cienkich spoin, plus 2 x tynk cem-wap, plus 2 x gładź gipsowa ma szerokość około 15,7 cm, a koszt wykonania m2 (licząc wynajęcie fachowca), to około 120 zł. Ściana działowa z płyt gipsowo-kartonowych zwykłych o grubości 12,5 mm, z 2-stronnym, 1-warstwowym pokryciem, na rusztach z profili metalowych o szer. 50 mm, wypełnionych wełną mineralną do izolacji ścian działowych o grub. 50 mm ma szerokość około 7,5 cm. Koszt wykonania ściany jest porównywalny.

Szczegółowe informacje na temat konstrukcji ściany działowej w systemie Knauf W111 może Pan znaleźć na naszej stronie internetowej http://knauf.pl/systemy/w111pl-knauf-sciana-szkieletowa.

Link do komentarza

to nie jest tak do końca...

Po co stosować ytong 12,5 cm grubości??? Przecież można wziąć mniejszej grubości!!!

A po co tynkować 2x cem/ wap, kiedy wystarczy równo postawioną ściankę - po zagruntowaniu - zagipsować!!!

a oczywiście do ytonga trzeba brać fachowca, a ściana z płyt g/k postawi się sama...

Nie ładnie, ekspercie...

Link do komentarza
1 godzinę temu, stach napisał:

to nie jest tak do końca...

Po co stosować ytong 12,5 cm grubości???

 

 

1 godzinę temu, stach napisał:

Przecież można wziąć mniejszej grubości!!!

 

Oczywiście np 11,5 cm:D

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

@stach – Szanowny Panie, podaliśmy przykładowe dane dla porównania. Ściana w systemie suchej zabudowy też może być cieńsza/grubsza. Napisaliśmy też, że koszt wykonania jest niemal identyczny, w obydwu przypadkach uwzględniając zatrudnienie fachowca. Nie piszemy, które rozwiązanie jest lepsze, bądź gorsze – zawsze taką decyzję powinien podejmować inwestor, bo każdy ma inne preferencje i inne wymagania.

Link do komentarza
Dnia 18.04.2017 o 10:08, Pomocnik napisał:

Witam,
chcę przedzielić pokój w bloku ścianką z płyt g-k. Słyszałam, że jest to lepszy pomysł niż stawianie ściany z cegieł.

jeśli jest to  pokój z istniejącą podłogą i wytynkowany - wg mnie łatwiej jest zamontować tam ściankę z suchej zabudowy niż ją murować. Łatwiej osadzić, usztywnić i wykończyć -  i czystsza robota. Wg mnie. :14_relaxed:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...