Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry,

zastosowanie warstwy hydroizolacjo-nawierzchniowej z żywic epoksydowych na istniejącą okładzinę ceramiczną jest możliwe w uzasadnionych przypadkach. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie, pomagające zaoszczędzić na całkowitym demontażu warstw balkonu.

Warunkiem, który musi spełnić istniejąca okładzina ceramiczna pod posadzkę z żywicy, jest jej trwałe związanie z podłożem. Dlatego należy zastąpić odpadające oraz popękane płytki nowymi. Klejenie wykonać metodą kombinowaną lub przy użyciu zaprawy klejowej upłynnionej, zapewniając całkowite pokrycie płytek klejem.

Na tak przygotowaną okładzinę, można aplikować grunt IZOHAN epoxy EP-601. Nie później niż po 24 godzinach należy zastosować właściwą warstwę z IZOHAN epoxy EP-602. Minimalna grubość membrany epoksydowej to 2 mm. Żywice mają możliwość ich barwienia w masie, oraz możliwość wykonywania warstwy z piaskiem (w masie, lub posypka na zaaplikowaną warstwę). Dzięki temu okładzina ceramiczna oraz żywica mogą współgrać ze sobą estetycznie.

Informacje szczegółowe na temat aplikacji oraz produktów znajdzie Pan w kartach technicznych zamieszczonych na stronie www.izohan.pl. W razie wątpliwości służymy pomocą.

 

Pozdrawiam, Marta Łupina

ilustracja2.png

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Moje doświadczenia odnośnie balkonów są następujące!

Nie zalecam stosowania żywic epoksydowych na zewnątrz z dwóch powodów nie są odporne na UV (żółknie) i są mało elastyczne. W prawdzie dzięki różnego rodzajom uszlachetniaczy można w jakim stopniu  ograniczyć zmianę barwy żywicy od promieniowania UV to prawdziwej natury żywicy epoksydowej nie oszukamy i zawsze będzie zmiana barwy koloru i możliwość porysowania się żywicy epoksydowej.

Na zewnątrz polecam posadzki na bazie żywic poliuretanowych!

Co do przygotowania podłoża to płytki trzeba zmatowić i warstwę impregnatu/lakieru którą na sobie mają trzeba zeszlifować. Płytki w miarę dokładnie postukać czy nie są głuche. Wszelkie uszczerbki uzupełnić masami odpornymi na badanie na odrywanie pull off minimum 1,5MPa ( takie potrzebuje mieć podłoże żywica)

Dobrze było by też sprawdzić stopień zawilgocenia balkonu bo są żywicę które tolerują wilgoć max do 4%. Jeśli mamy balkon mocno zawilgocony to należało by zastosować inny grunt z większą tolerancją wilgoci w podłożu.

Przykładowe systemy  na balkony:

Kamieni drenażowych Hadalan MST

20140402_162732.jpg.1ce60d37ec0a07f8695cb65c3b368c29.jpg

System płatków w żywicy Color Chips

DSC_0453.jpg.364444076a064b71f70bb8d4ac93b7bc.jpg

System żywicy poliuretanowej przesypanej piaskiem kwarcowym Monolith Harz PU KVN58f70dfa62814_WARSTWAZAMYKAJCA_HARZPUKVNRAL7023...JPG.9d8039be6d7166cf644411a201648581.JPG

Albo system antypoślizgowy Hadalan KS przesypany piaskiem granitowym ( w tym przypadku zamknięty przeźroczystą żywicą transparentną)

IMG_20160920_102325.thumb.jpg.ba3f56d2b0542636547c3433a4b9653a.jpg

 

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Jeśli chodzi o żywicę na balkon, to polecamy system oparty na żywicach poliuretanowych.
System weber.dry balkon stanowi nie tylko warstwę szczelnej hydroizolacji, ale trwałej i atrakcyjnej warstwy wierzchniej.

 

Więcej informacji można uzyskać ze stron:

- aplikacja krok po kroku: https://www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon

- płynne membrany: https://www.pl.weber/plynne-membrany

 

Zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
    • Szwagier kupił stan surowy w 70-tych. I co roku, na początku zimy, można wszystkie pustaki policzyć na bocznej ścianie. Masz całe okoliczności.
    • Witam, przepraszam z góry ale pierwszy raz szukam pomocy na forum. Mam problem może ktoś wie jak to zlikwidować. Złożyłem komodę, wszystko ok oprócz drzwi. Regolowalem na zawiasach w każdą stronę. Teraz optymalnie jedne są ma max na dół opuszczone na zawiasach a drugie max do góry. Efekt to dalej 1 cm różnicy.Co można zrobić żeby zlikwidować to? Brak mi pomysłów. Czyżby krzywa podłoga że taka różnica czy zwichrowana komoda?  Komoda ma szerokość 2 metry a drzwi zaczynaja się zaraz od prawej jej strony.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...