Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Co myślicie o żaluzjach wewnątrzszybowych?

W starych rozkręcanych oknach montaż był sprawą dość prostą. W nowych zamontowanie żaluzji przez inną firmę niż producent okien, po pierwsze, spowoduje utratę na nie gwarancji, a po drugie, trudno będzie po montażu uzyskać pierwotną szczelność?

Samo rozwiązanie jest wygodne, bo na takich żaluzjach nie zbiera się kurz, nie trzeba tez specjalnie o nie dbać – mycie tradycyjnych jest dość kłopotliwe.

Czy wszyscy producenci okien oferują też modele fabrycznie wyposażone w takie osłony? Czy można wybierać kolory, materiały, szerokość lamelek? Czy takie okna są dużo droższe od standardowych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie to już wg mnie przesada. To już lepiej zamontować roletki/żaluzje od środka. Na 100% wyjdzie taniej i większe pole manewru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie osłony wewnętrzne do dobra alternatywa. Tańsza na pewno, acz mniej wygoda. Jednak w nowych oknach koszt montażu żaluzji międzyszybowych może nie być opłacalny ekonomicznie. Poza tym bardzo niewiele firm oferuje takie produkty.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiele firm oferuje takie produkty, ponieważ tego typu rozwiązania lata swojej świetności mają już za sobą. Zdecydowanie więcej możliwości dają nam rolety i żaluzje montowane po wewnętrznej stronie okna czy na zewnątrz jak żaluzje fasadowe. Na przykład żaluzje plisowane pozwalają na manipulowanie ilością wpadającego światła zarówno od dołu, jak i od góry. Dodatkowo poprzez swój kolor mogą stanowić bardzo ciekawy akcent nadający charakter wnętrzu, który możemy łatwo wymienić i dopasować do nowego wystroju. Czyszczenie nie jest problematyczne, wystarczy wilgotna gąbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaluzje wewnątrzszybowe na pewno ograniczają konieczność dość uciążliwego mycia żaluzji montowanych na oknach (na wewnętrznych osiada kurz, a zewnętrzne dodatkowo narażone są na deszcz, śnieg, pyłki, liście i inne zanieczyszczenia).

W oknach rozkręcanych żaluzje montowane między szybami miały duży sens. Obecnie takie rozwiązanie stosuje się głównie w biurowcach, gdzie całe duże przeszklenia projektowane są kompleksowo i  montowane przez wykonawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wynika, że żaluzje wewnętrzne w domach jednorodzinnych nie jest obecnie stosowane.

Coraz bardziej popularne natomiast stają się żaluzje zewnętrze, wyposażone w automatykę sterująca, np. takie

 

Sprawdzają się u Was tak samo jak rolety zewnętrzne?

045.JPG

052.JPG

062.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do żaluzji wewnątrzszybowych, mogłyby się sprawdzić nie tylko w biurach, ale też w domach. Są to okna w systemach aluminiowych z zamontowaną już u producenta żaluzją, tzw. okna zespolone. Wbrew pozorom w takich systemach można uzyskać bardzo dobrą ochronę termiczną i akustyczną. Żaluzja jest podnoszona na silnik elektryczny. Ale to dosyć specyficzne rozwiązania i nie ma ich dużo na rynku, widziałem takie w ofercie dwóch firm - bodajże Awilux i Argo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie takie było modne ale kilka lat temu, ale jest to lepsze aniżeli żaluzje zewnętrzne bo nie ma problemu z ich czyszczeniem. I takie okno czy raczej pakiet szybowy z żaluzjami wewnętrznymi ma na pewno marny współczynnik przenikania ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Kleszcze to nie jętka. Wszystkie części wieźby dachowej są wycięte z pniaka i tyle. Nie chodzi o cięcie, tylko jak pracują. Możesz zrobić jętkę z patyka i kleszcze z patykow, np. budując szałas z patykow.. Ważne gdzie i jak je zastosujesz. Ale oczywiście można zrobić kleszcze z jętki, a ze stolca to nawet kilka, jeszcze więcej z krokwi. A zmurłaty to chyba na cały dach. Tylko po co?    OK - przez ą. A jaki wiązar - to widać  na rysunku.   Nie. Ja też napisałem, że pracują "na ściąganie". I dlatego nie mogą być jednocześnie jętką!    Nie jętko-kleszcze - nie ma takich. To są  kleszcze z platwią i krokwiami. Żadna hybryda. Normalna konstrukcja typowa. Właśnie przy malym nachyleniu się go stosuje i tyle. Proste jak cep.   Tak - czyli w szczycie dachu, a podtrzymują ją kleszcze obejmując też krokwie.  I nie są tam jętkami, bo są pod samym szczytem, więc nie mają co rozpierać. Ściskają ten cały węzeł konstrukcyjny. Oto kaman - by zrozumieć różnicę między dachem jętkowym i płatwiowym.   Wiadomość dla retrofooda - to taka różnica, jak między przyciąganiem magnesu i odpychaniem - tak bliżej elektryki, choć nie wiem czy elektromagnes też tak działa  może lepiej + i -.
  • Witam Kilka lat temu została mi przepisana od rodziców działka rolna. W akcie notarialnym zapisana jako działka orna klasy 3b, powierzchnia500, 4m. Takich działek w sąsiedztwie mojej jest ze 30. Czy jest szansa sie na niej wybudować. W gminie brak miejscowego planu, w sąsiedztwie brak zabudowań dostępnych z tej samej drogi ale droga przy mojej działce krzyżuje sie z drugą drogą przy której stoi blok , drogi 4metry i te drogi należą do Agencji rynku rolnego,  a nie do gminy. Jeśli chodzi o podłączenie mediów jest możliwość taką uzystałam odpowiedź od wodociągów i energetyki. Proszę o poradę
  • Nie powinno być większych problemów, ale musisz chociaż naszkicować przekrój tej ścianki. Od tego zależy wybór metody. Skoro da się mocować na elewacjach ze styropianem, to i na Twojej ściance też się da. Zobacz na czym polegają specjalne, długie wkręty. Mocowanie urządzeń elektrycznych na elewacji  
  • Kurna, nie mam. I też się cieszę.
  • Gość Jola
   Paula wypowiedz zawierala lokowanie produktu ...
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...