Skocz do zawartości

Co zrobić , aby nie ciągło zimno od podłogi ?


Katarzyna11

Recommended Posts

pod podłogą w jednym i drugim pokoju mam piwnice z której ciągnie bardzo zimno podłoge mam ze starych cieńkich płyt  na których jest położony podkład pod panele i na nich są panele ale tak jest zimno co byłoby lepsze aby te zimno zmniejszyło się czy dobrze byłoby by na starą podłoge położyc folie styropian i do tego przykrecić płyte OSB następnie podkład pod panele i panele prosze o radę szybką i tanią?

Link do komentarza

to zależy jak jest ocieplony styropianem wełną czy nie ma mostków jaką warstwę zastosowałeś piwnica jest w gruncie czy wystaje powyżej gruntu czy są tam jakieś nieszczelności jaka jest w niej temperatura tanio to pojęcie względne czasami lepiej dopłacić i mieć lepiej wilgoci nie czuć w piwnicy?

Edytowano przez Razmes (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

LUUDZIEEEEE!!!

Czytam po parę razy te dwa ostatnie posty i ni cholery nie wiem o co w nich chodzi...

Kropki i przecinki Wam zjadł jakiś potwór ciasteczkowy, czy cooo?:icon_rolleyes:O.o:icon_eek:...

No, dwa poprzednie posty... chociaż i w tym ostatnim też....

Link do komentarza

Widzę tu dwa aspekty problemu:

1 - Twoja podłoga ma dużą chłonność ciepła ze względu na brak izolacji cieplnej między posadzką a stropem.

2 - Brak komfortu ciepła dotyku - panele tak mają a odczuwają to ci co bardziej wrażliwi.

Proponuję zainstalować panele drewniane (lepszy komfort dotyku) na grubszym, cieplejszym podkładzie, co zabezpieczy przed szybkim przejmowaniem ciepła z nóg.

Stosowanie grubszych izolacji mija się z celem jako że wg Twoich informacji w piwnicy jest ciepło.

Link do komentarza
1 godzinę temu, stach napisał:

LUUDZIEEEEE!!!

Czytam po parę razy te dwa ostatnie posty i ni cholery nie wiem o co w nich chodzi...

Kropki i przecinki Wam zjadł jakiś potwór ciasteczkowy, czy cooo?:icon_rolleyes:O.o:icon_eek:...

No, dwa poprzednie posty... chociaż i w tym ostatnim też....

Masz racje po stokroć, bo nic tak nie wkur... jak niechlujne pisanie, a potem mają wąty że ktoś takie niechlujne pisanie czyta na opak.    

Cytat

jest ocieplona styropianem w domu mam wieksze zimno od podłogi w piwnicy jest cieplej

Jak to można rozumieć, powyższy cytat, co jest ocieplone styropianem w domu i z czego bierze się to większe zimno gdy od podłogi w piwnicy jest cieplej.

2 godziny temu, Katarzyna11 napisał:

sufit w piwnicy jest ocieplony ale i tak jest zimno od podłogi

 

Ocieplony a ocieplony to duża różnica. Od piwnicy nie powinno ciągnąć chłodem. Czym jest ten sufit ocieplony i jak to jest zrobione. Mury zewnętrzne z czego?

Link do komentarza

Aby nie ciągło od podłogi to cza rozpierdykać wsio na dole co je na suficie piwnicy zrobić nowe grube styropiany i dać wincyj śwungu na kaloryfery w piwnicy czyli trzeba wincyj kotłować w kotle a w pokojach w których ciągnie zerwać wsio co leży i dać nowe styropiany i szlichte i zrobić ogrzewanie pdłogowe rurkamy alupexamy i będzie ciepełko

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witajcie. W tym roku wegetacja ruszyła zbyt wcześnie. Co będzie z owocami, to się pogodzę, trudno. Ale okrutnie ucierpiały moje hortensje. Pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja i nie za bardzo wiem co robić. Zostawić? Czekać? Ciąć - a jeśli tak to w którym miejscu. Może ktoś doradzić? Zaraz podeślę zdjęcia.                    
    • Zamontowalem reduktor cisnienia callefi zaraz za wodomierzem, ustawiony jest na 3 bary ale na koncu rury zasilajacej jest bojler a w nim zawor bezpieczenstwa 10 bar ustawiony na sztywno.  I niestety mimo ustawienia cisnienia na redukrorze na 3 bary cisnienie i tak wzarasta.   Pytanie jak to rozwiazac. Czy dolozyc jeszcze jeden zawor bezpieczenstwa ustawiony na 3 bary ?
    • E no, u mnie na wsi też większość nie jest idealna, w wielu płotach nawet po kilka sztachet brakuje... ale zapewniam, że to nie wiatr je wyłamał.    U mnie to pewnego ranka nawet przęsło całe leżało na ziemi. Śruby ósemki były urwane. Wszystkie cztery. I rurki kwadratowe będące żerdziami, wygięły się w łuk. Też nie od wiatru, a od ciężarówki... Zima była, płot na zakręcie, a kierowca pojechał prosto.
    • Dziękuję, uspokoiłeś mnie  U mnie stawiała to sprawdzona firma, więc powinno być ok Może ten płot wywrócony który mnie tak przestraszył był faktycznie źle zamontowany. To ogrodzenie starego terenu po stacji benzynowej. Po wywróceniu zdjęto baner i postawili te przęsła na miejsce. Chociaż na zdjęciu z google widzę że są widocznie lekko wygięte.  
    • Mam taką od dwóch lat i problemów nie było. Tyle, że nie wiem jaki Ty masz płot, chodzi o jego posadowienie. Ja nie mam żadnego przeciwczołgowego, chociaż opierać się o niego można, ale żeby pod naporem wiatru na banerze płot się wywrócił??? Takim czymś powinien się zająć powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, bo to zagrożenie życia dla mieszkańców i nie tylko. Taki płot w ogóle chyba nie miał słupków w ziemi. Albo wetknięte niczym kijki w doniczce. Bo rozumiem baner wyniesiony do góry na kilka metrów, ale żeby przewróciło taki przy ziemi??? To jest niemożliwe nawet w warunkach przeciętnego huraganu i zwyczajnego płotu. Nawet z blachy.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...