Skocz do zawartości

Projektowanie domu wg feng shui


Recommended Posts

Cytat

A co tu niby jest do rozumienia? Jak ktoś sądzi, że o jego życiu decyduje szafa, posążek uśmiechniętego buddy na półce, czy materac na którym śpi to jest idiotą i to tyle na ten temat.


Gratuluję odwagi i trafności diagnozy przypadku. Gdyby więcej takich postaw było, ta ciemnota i zabobon nie wychyliła by nosa z Chin. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, że za feng shui stoi szatan?


To nie takie proste. Nie za wszystkim, co tajemnicze i sprzeczne z chrześcijaństwem musi zaraz stać diabeł. Najczęściej to zwykła ściema mająca na celu wyłudzenie kasy od naiwnych.

A co do diabła, to możesz się śmiać, że to ciemnota, i zabobon. Prawdopodobnie dlatego, że nigdy jeszcze nie spotkałeś istoty, która jest kwintesencją zła. Dla wielu to śmieszny gość z rogami, którego co cwańszy polaczek może spokojnie wykiwać. Tak wcale nie jest. Diabeł potrafi być uosobieniem piękna i szczęścia.
Zresztą, diabeł jest jeden i wątpię, czy zajmuje się pojedynczymi ludźmi. Od tego ma miliony demonów, czyli zbuntowanych aniołów.
Zapewniam cię, to istota tysiące razy inteligentniejsza od kogokolwiek z ludzi. Gdybyś się z nim zetknął, choćby przez chwilę zapamiętał byś to do końca życia.
Jako istota, której na niczym tak nie zależy jak na zniszczeniu jak największej liczby ludzi, posługuje się on różnymi metodami zwodzenia i oszukiwania. Ezoteryka jest jedną z główniejszych dziedzin jego działania.
Tak o diable i demonach mówi Biblia.

Ktoś, kto twierdzi, że wierzy w Boga, nie może mówić, że nie wierzy w istnienie diabła i demonów.
Mam całkowitą świadomość, że w dzisiejszych czasach przyznanie się do takich poglądów równa się często wyśmiewaniu i traktowaniu jak zacofany ciemniak.
Też się wyśmiewałem i drwiłem. Do czasu.
To nie zabawa.
Miłego dnia mimo wszystko. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A co tu niby jest do rozumienia? Jak ktoś sądzi, że o jego życiu decyduje szafa, posążek uśmiechniętego buddy na półce, czy materac na którym śpi to jest idiotą i to tyle na ten temat.



Dla mnie materac, na którym śpię decyduje o moim życiu. O jego komforcie icon_biggrin.gif Miejsce, w którym stoi szafa też jest ważne dla estetyki, a co za tym idzie dobrego samopoczucia.

Ciekawe czy podczas budowy domu wrzucisz/ wrzuciłeś monety do fundamentu, zamurowałeś kamień węgielny, poprosiłeś księdza o poświecenie działki, domu itp.?
Każdy mniej lub bardziej wierzy w przesądy, do których zaliczam feng shui. A meble w salonie żona ustawiała wg jego zasad, tak też wybierała kolor drzwi wejściowych(białe) i wcale mi to nie przeszkadza:-)
Według mnie, wydawane przez miasto/gminę plany zagospodarowania przestrzennego, również w jakiś sposób są feng shui, takim urzędniczym icon_wink.gif

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...