Skocz do zawartości

Rozwiązanie wejścia do domu


Recommended Posts

Pomóżcie wybrać najlepszą opcję rozwiązania wejścia do domu. Zależy nam na osłonięciu wejścia bo czasem mocno wieje w naszej okolicy i tak kombinujemy tylko nie wiemy, które rozwiązanie będzie najlepsze - mamy swój typ tylko nie wiemy czy będzie to praktyczne. Jakby ktoś miał u siebie takie rozwiązanie jak jedno z poniższych to proszę o informację o plusach i minusach.

1. Rozwiązanie z projektu - standardowe

DSC01446.jpg



2. Pierwsze rozwiązanie naszego pomysłu

DSC01446.jpg



3. Drugie rozwiązanie

DSC01446.jpg



4. Trzecie rozwiązanie

DSC01446.jpg




Link do komentarza
W trzecim rozwiązaniu (rys 4) między słupkiem, a ścianą przewidujesz jakieś szkło, czy jakąś płytę poliwęglanową? Czy zostawisz "dziurę"? Jaka to będzie osłona?
Z umiejscowienia ewentualnej ścianki osłonowej wynika, że najczęściej wieją wiatry właśnie z tego kierunku?
Najbardziej mi się podoba rozwiązanie z drugiego rysunku, ale i tak Ty wybierzesz wariant rozwiązania tego problemu icon_biggrin.gif
Jak wolisz rozwiązania symetryczne, to lepsze będzie rozwiązanie z rysunku trzeciego...
Link do komentarza
Osobiście wybrałbym rozwiązanie nr 3, albo zmodyfikował rozwiązanie 1 na takie jak 3.
Argumenty: w rozwiązaniu nr 1 zabieramy sobie mnóstwo światła w pomieszczeniu za oknem oraz na tak długiej odległości od drzwi wejściowych będzie już mało zdawało swój egzamin.
Rozwiązanie nr 2 powoduje zasłonięcie "podejścia" do domu i dodatkowo również zabiera światło w pomieszczeniu. Mam na myśli to, że wyglądając z pomieszczenia patrząc w lewo zobaczymy ścianę - jak to w blokach bywa.....
Rozwiązanie nr 3 wydaje mi się najbardziej pozytywne i można by je zdublować z drugiej strony schodów.

P.S. Z tym światłem to nie wiem jak strony świata wypadają czy np wejście nie jest od strony północnej bo jeśli tak to już jest to mniej istotne.
Link do komentarza
No to po kolei.
Wejście będzie od strony wschodniej. Wersja 3 to miało być albo szkło albo poliwęglan.
Ale po przemyśleniach chyba będzie takie coś

DSC01446.jpg



Czyli luksfery. Jak widać będzie to z drugiej strony bo mam dziwną sytuację. W lecie wiatr wieje z południa a więc osłona od strony jak na wizualizacji w pierwszym poście ale postawiłem kiedyś na działce kawałek kijka z naciętymi kawałkami worka foliowego i w okresie takim jak teraz wiatr jest z północy a zależy mi mi właśnie na osłonięciu w okresie jak teraz.

To co pokazałem powyżej jest to jedno z rozwiązań.
Ale najbardziej zależało by mi na zlikwidowaniu balkonu tylko nie wiem czym go zastąpić aby spełniało taką samą rolę osłonową a przy tym jakoś wyglądało ?
Link do komentarza
Przy luksferach będziesz miał jak przy pełnej zabudowie - brak światła w pomieszczeniu w tym przypadku po prawej. Skoro wejście od wschodu to tak od 12 masz ciemnicę. Przemyśl sprawę z takim szkłem hartowanym jakie używają choćby na wiatach przystankowych albo jakie widziałem w dzienniku budowy kopuły - on tego szkła używał na balustrady link . Nie powinno to być drogie. Wtedy murujesz tylko tę kolumnę dajesz jakieś ładne mocowania i tyle. Jeśli kolumnę zrobisz z klinkieru to nawet po obu stronach nie powinno to szpetnie wyglądać a wtedy masz osłonę od wiatrów północnych i południowych.

Dlaczego tak Cię przestrzegam przed pełną (luksferową) zabudową? Ano bo raz, że światło o którym pisałem a dwa, że nie wiem także jakie podejście do działki/domu masz. Kolega ma dom w którym nijak nie może wyjrzeć na tę stronę działki która jest jego "podejściem". Chyba, że przez drzwi wejściowe. Mnie osobiście takie rozwiązanie by drażniło.
Link do komentarza
Z prawej strony będzie kotłownia więc światło w tym pomieszczeniu nie jest jakimś wielkim walorem i czymś o co chciałbym się bić.
Co do posadzenia, to może kiedyś coś takiego będzie ale nie od tej strony co chcę zasłonić wejście. Wiem, że coś w stylu ganku byłoby najlepsze ale średnio mi takie coś się podoba.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...