Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy pompa samochodu asenizacyjnego "pociągnie" na odległości 40m?

Recommended Posts

Cytat

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Mam zaprojektowane szambo na działce oddalone od drogi 40 m. Czy możliwe jest opróżnianie bez konieczności wjazdu na działkę poprzez szybkozłączkę, czy pompa samochodu asenizacyjnego "pociągnie" na takiej odległości?

To pytanie powinno być skierowane do odbiorcy nieczystości ale szczerze wątpię. Przez długość działki 10 m to widziałem ale 40 m to już chyba wyczyn.

O możliwości odbioru nieczystości decyduje głębokość zasysania - nie większa niż 6 - 7 m. W poziomie teoretycznie nie ma ograniczeń, ale przy długich odcinkach zmniejsza się przepływ i wydłuża czas opróżniania. Do szamba można podłączyć na stałe np. zakopany przewód ssący zakończony złączem bagnetowym i zaworem odcinającym.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tak. Zauważyłam też, że doganiamy Czechy. Nie było tak wcześniej, zawsze była spora różnica. Od tygodnia ilość chorych stopniowo się wyrównuje między Polską a Czechami. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle. U nich zaczęło się około tygodnia wcześniej niż u nas. Tak jakby u nas szybciej rosło.
    • No stąd że ona napisała:   Więc ja też zastanawiam się czy coś z tym nie należy zrobić. Nie chodzi tylko o te informacje, ale też wszystkie poprzednie, z których część została usunięta, a z tych to tak naprawdę całość, bo twierdzisz że jest taki straszny kryzys a nasze władze zajmują się tylko "walką o stołki, stanowiska i władzę". A to oczywiste wredne kłamstwo bo zajmują się wszystkim sprawami państwa i nawet Ty pisałaś że Szumowski robi wszystko co się da zrobić i jest git. Już Ci kiedyś pisałem przy okazji odniesień ekonomicznych że finanse państwa to nie świnka skarbonka, tak i teraz zwracam Ci uwagę że rząd to nie tylko ministerstwo zdrowia, ale szereg innych i nie wszyscy muszą akurat w tym samym czasie zajmować się pandemią. Należy to zrozumieć i nie pisać głupot że wszyscy zajmują się wyborami i walką o stołki. Może do Ciebie to jeszcze nie dotarło ale oni władzę i stołki już od dawna mają i tak naprawdę nie potrzebują o nic walczyć. Pani to rozumie czy dalej rozpowszechniać będzie kłamliwą propagandę ???. No widzisz nie wiesz, a co ja mam za Ciebie czytać to co było wcześniej napisane.? A było napisane przez uroborosa przy okazji nawrócenia Joksa że jest własnie "ozdrowieńcem".  Ale raczej wątpię żeby faktycznie był nawrócony na waszą kłamliwą propagandę i śmiem twierdzić że była to tylko chwilowa pomroczność jasna. Proszę:   Pewnie tak dostały jak tę pomoc medyczną z tych zamówień zbiorowych. Sam Szumowski mowił że do dzisiaj nic i nie wiadomo kiedy dostaną.  Poproszę o źródło tej informacji. UE nie dała nikomu nic, pozwoliła tylko na inne wykorzystanie pieniędzy które już były rozdysponowane, z tego co mi wiadomo. Morawiecki to mówił i chyba nie chcesz powiedzieć że kłamał.
    • Ależ masło maślane. To jest to słynne Zenkowanie?     Ciebie też odblokowałam. Jak wszyscy to wszyscy.
    • Przesadzasz - to forum prawie prywatne - nie ma powodu dla takiego myślenia  Nieprawdziwa jest, że w Polsce na pierwszym miejscu walka o stołki i wybory. Po prostu miały być wybory - i tyle. To, że jest to najważniejsza rzecz dla parlamentarzystów i partii - to pewe - ale oni nie zajmują się pandemią. Najwyżej o tym dyskutują, instrumentalnie, lub na serio. Pandemią zajmuje się rząd. Bo tylko on ma instrumenty do tego. A to, że również zajmuje się polityką i wyborami - no taka jego rola. Ale rząd ma dość mocy przerobowych, by zajmować się jednym i drugim. I myślę, że wybory zajmują mu najwyżej kilka procent czasu i mocy przerobowych, a może mniej.   Nie przeczytasz tego - bo masz to zablokowane - ale ja napisałem - sobie a muzom
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...