Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę przy zakupie alarmu


Recommended Posts

Cześć, chciałbym zakupić zestaw alarmowy/alarm. Czytam różne fora, ale chciałbym się spytać jeszcze Was o zdanie. Czym się kierować przy zakupie alarmu. Czytałem że warto żeby w takim zestawie był czujnik PIR. Chciałbym zabezpieczyć swój budynek. Ile potrzebowałbym wydać na średniej klasy zestaw alarmowy?
Link do komentarza
Cytat

Cześć, chciałbym zakupić zestaw alarmowy/alarm. Czytam różne fora, ale chciałbym się spytać jeszcze Was o zdanie. Czym się kierować przy zakupie alarmu. Czytałem że warto żeby w takim zestawie był czujnik PIR. Chciałbym zabezpieczyć swój budynek. Ile potrzebowałbym wydać na średniej klasy zestaw alarmowy?


Myślę, że trochę za mało informacji podałeś nt. oczekiwań, tego gdzie ten alarm miałby być zainstalowany oraz tego co już posiadasz.
Jaki to budynek, czy masz jakieś okablowanie, zamierzasz omiatać okolicę czy tylko wnętrza?
Link do komentarza
Dziękuje za tak szybkie odpowiedzi.

Budynek jest już istniejący, trochę starej generacji bo w ścianach jeszcze waty i słoma dlatego wolałbym montowanie nie inwazyjne. Chciałbym wyłącznie środek zabezpieczyć na pierwszym piętrze w którym mam 4 pomieszczenia z oknami, na piętro chyba nie ma sensu zakładać bo komu będzie się chciało drabinę wstawiać w środku nocy przy ulicy. W sieci wpadłem na taki zestaw http://www.ceneo.pl/28301426 . Na oko osoby która nie ma obycia w tym wydaje się okej. Jest bezprzewodowe, wychodzi jeden czujnik na jedno pomieszczenie + czujnik na wejście i pilot. Montaż chyba do trudnych nie należy w tym zestawie, więc dałbym radę. Oczywiście jeżeli znacie lepszy zestaw, który łatwo się montuje to z chęcią skorzystam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli poszukujesz systemu antywłamaniowego to może Ci wystarczyć to co zaproponowałeś. Jeśli oczekujesz bardziej elastycznego systemu z możliwością jego rozbudowy, opartym na technologii ZigBee (także bezprzewodowy i energooszczedny, stosowany również np. przez LG), z możliwością sterowania i monitorowania przez smartfona, tablet to proponuję popatrzeć na Ferguson SmartHome Security Kit
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jeśli poszukujesz systemu antywłamaniowego to może Ci wystarczyć to co zaproponowałeś. Jeśli oczekujesz bardziej elastycznego systemu z możliwością jego rozbudowy, opartym na technologii ZigBee (także bezprzewodowy i energooszczedny, stosowany również np. przez LG), z możliwością sterowania i monitorowania przez smartfona, tablet to proponuję popatrzeć na Ferguson SmartHome Security Kit



A masz moze kolego jakies dojscie aby zalatwic taki system troche taniej?
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Tak, niby można montować inne czujniki niż ruchu, ale osobiście nie wiem czy to jest do końca dobre rozwiązanie z tego względu, że większa ilość czujek, to także większa ilość możliwych fałszywych alarmów. A jak wiadomo, fałszywe alarmy po pewnym czasie zmniejszają czujność właścicieli czy firmy ochroniarskiej.

Zresztą dopytaj kogoś kto się zajmuje takimi rzeczami na co dzień - np tutaj: http://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-systemy-alarmowe/index.html

To jest szerokie zagadnienie, dlatego lepiej poznać kilka niezależnych opinii.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

 

 

sugeruję wybrać urządzenia z protokołem komunikacji Z_Wave (bezprzewodowe), ponieważ panująca opinia o korzystaniu z technologii systemu Z-Wave była by droga i uciążliwa jest nieobiektywna. Podczas podłączania urządzeń jesteśmy w stanie samodzielnie określić koszty, a sama instalacja jest bardzo prosta, nie wymagająca wizyty instalatora. przy takiej konfiguracji, to My decydujemy jakie urządzenia zintegrujemy w budynku dla naszych potrzeb. Dzięki sieci Z-Wave jesteśmy w stanie zbudować system alarmowy a także rozszerzyć go do urządzeń pod system sterowania inteligentnym domem 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Już mam kupioną - z kampera została Wszystkie ciuchy mam "na wieszakach" .... musi być szafa     Na komary, które tylko czatują, żeby mnie zeżreć Ze stu ludzi wokół żrą tylko mnie     Regalik się przyda .... zmieści się na spokojnie ... jeszcze miejsce na walizki zostanie     Telefon pod ręką rzecz święta .... w sumie masz rację, na książki nie będę tam miała czasu     No co Ty ... chcesz, żebym się zabiła w nocy, wracając z koncertu tudzież grilla ?!     Impreza tam dzieje się 24/24 .... mój wiek wymaga na mnie skuteczną regenerację organizmu Zatyczki to mus!     Kuchenkę mamy na wyposażeniu ... taką na ... kardridże? Nie wiem, jak to się fachowo nazywa, ale się sprawdziło w busie-kamperze         Nie chcąc narażać współtowarzyszy biwakowej niedoli na traumy, makijaż obowiązkowy .... szczególnie na koncertach     Do kąpieli?     Też nam cały system solarny domowej roboty pozostał po busie-kamperze. Trzeba go tylko nieco zmodyfikować. Panel solarny połączony z akumulatorem, z którego ładować będziemy sprzęty     Materac sprawdzę, bawić się zamierzam świetnie       Kurcze ... zagadka jest  
    • musowo   musowo     niekoniecznie     przyda się     na chuiCito       Proszę! Przestań!     Tiaaaaa, będziesz dzwonić i czytać. Jasne.       Żeby bajzel oglądać. Weź. Po ciemku właź, spać się kładź, będzie raźniej. A nie oglądać....     Będzie piwko, wódeczka, będziesz zmęczona - zatyczki zbędne.       Pisałem wyżej. Nie żadne spirytusowe popierduly. Solidna butla i kuchenka na 2 palniki. I jednorazowe naczynia i sztućce plastikowe. Żebyś nie musiała w kolejce do mycia naczyń w zimnej wodzie czekać.       Papierochy weź z filtrem, a nie kremy drogie nieprzydatne.....       Po seksie przydatne.       Gumofilce Zawsze się sprawdzą     Klapki zawsze, ale na cholerę się rano po imprezie oglądać, wiesz tylko Ty!       Hm. Że niby do czego.....       Pierwsze słyszę, ale ok. Pokaż co to i jak działalo.     Jasne.     Materace sprawdź czy nie dziurawe i w połowie nocy nie schodzi powietrze, korki czy mają do zatkania i pompka dobra, żeby płuca nie wyskoczyły!     Baw się dobrze.     Ze dwa duże najtańsze znicze weź z sobą. Jasne szkło. Takie wiesz, jak na cmentarz. Zobaczysz że się przydadzą.   Podziękujesz po powrocie.  
    • Nie ma najważniejszego. Butla gazowa i palnik z czajnikiem żeby zrobić rano kawkę. Kupować na kilka dni nie warto. Pożycz od kogoś, kto ma. Ja mam   Do butli po kolacji wkręcasz solidną lampę gazową Żeby do kielonków lać po równo.   Parasol taki duży pożycz od kogoś. On robi robotę nad stolikiem turystycznym. Nie lecą z góry paprochy. I cień daje w ciągu dnia
    • Na zewnątrz przy zmiennych warunkach atmosferycznych drewno dalej będzie nas zaskakiwać. W dodatku tu pęknie, tam wypadną sęki.
    • Owszem, lepiej, ale przymusu nie ma. Tym bardziej że drewno wykorzystujemy już suche, które "pokazało" swoje zamiary. Czy będzie się skręcać, czy niekoniecznie. Rozstaw mocowań dla PCV musi być gęściejszy.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...