Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
saabina2

działka a MPZP

Recommended Posts

Prosze o wyjaśnienie mi jednej kwestii. O co chodzi z tym,że MPZP lub wydane WZ zmieniają przeznaczenie działk???? taki przykład: X ma np.działkę rolną w ewidencji figurującą jako RV i jest ona użytkowana rolniczo od wielu lat. Jest ustalany MPZP o czym X się nie interesował. w nowym palnie działka rolna X ma przeznaczenie na budownictwo przemysłowe lub coś innego niż rola o czym X dowiedział się po jakimś czasie. Czy to oznaczaa, że jeżeli X nie wniósł żadnych zastrzeżeń w określonym terminie co do tego MPZP nie może dalej użytkować działki rolniczo i działka przestnie widnieć w ewidencji gruntów i budynków jako R? Proszę o wyjaśnienie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Użytkować może, ale czy warto? Na pewno obok też bedą działki przemysłowe, więc spaliny, jakieś zanieczyszczenia po sąsiedzku... no i jej cena się zmieniła, będzie teraz droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Użytkować może, ale czy warto? Na pewno obok też bedą działki przemysłowe, więc spaliny, jakieś zanieczyszczenia po sąsiedzku... no i jej cena się zmieniła, będzie teraz droższa.Czyli jeżeli na mojej ziemi rolnej zostanie uchwalony MPZP na cele inne niż rola to nadal póki właściciel ziemi nie będzie chciał jej użytkować inaczej, to nikt go do tego nie zmusi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MPZP określa jedynie możliwe sposoby wykorzystania i zabudowy objętego planem terenu i bezpośrednio nie zmusza właścicieli do zmiany użytkowania. Jest jednak etapem umożliwiającym wykup gruntu na cele publiczne np, pod
budowę drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Tomek
   Dopracowany siłownik. Moja brama coś koło 700kg. Bramą nie szarpie, otwierana jest płynnie. Siłownik z dużą kulturą pracy jak można tak napisać
  • Flagowy produkt BULL 8OM, siłownik do bram przesuwnych do 800 kg wagi bramy, o sile ciągu 940N jest najmocniejszym produktem dostępnym na polskim rynku.
   Pełna treść artykułu pod adresem:
   https://www.budujemydom.pl/garaz/20973-silownik-bull8om-marki-beninca-najmocniejszy-na-rynku
  • Wybierasz humus, usuwasz niepewne fragmenty nawierzchni, potem układasz warstwy drobnego tłucznia, żwiru, pospółki, zagęszczając je dokładnie, a potem płyta - dokładnie według zaleceń projektanta, więc odpowiednia izolacja przeciwwodna, na chudziaku izolacja z płyt polistyrenu ekstrudowanego, warstwa betonu nośnego z ewentualną instalacją grzania podłogowego i z całą instalacją hydrauliczną i kanalizacyjną i już! Cały ten układ będzie miał kilkadziesiąt centymetrów grubości, więc w zależności od grubości podkładu możesz wyjść na te swoje oczekiwane pół metra nad poziom gruntu...
  • Folia fundamentowa PVC ma ok. 1 mm grubości. To zupełnie inny materiał niż folie PE. Firma nie ma większego znaczenia. O stabilność proszę się nie obawiać. Dwie warstwy to znacznie większa pewność, a naprawianie izolacji poziomej jest bardzo trudnym przedsięwzięciem. Dwie warstwy izolacji na fundamencie to dobra praktyka, wynikająca z dziesiątków lat doświadczenia. To samo dotyczy izolacji podłogi na gruncie folią PE. Dwie warstwy minimalizują ryzyko uszkodzenia i powstania nieszczelności (najczęściej przy układaniu). Druga warstwa folii to niewielki koszt i tak znacznie mniejszy niż izolacja z papy. A w tym miejscu folia jest od niej lepsza, bo połączeń mamy o wiele mniej. Folia fundamentowa PVC w temperaturze kilkunastu °C zniesie i wygięcie pod kątem prostym. Choć zrobienie klina na 2 cm byłoby pewniejsze. Skoro na ścianach fundamentowych jest XPS i wystaje ponad poziom ścian fundamentowych to tworzy on dobrą barierę dla wilgoci. Z tego względu nie uważam wywinięcie izolacji za konieczne w tym miejscu. A utrudni ona kolejne prace. Do tego załamujemy ją pod kątem prostym. Uwaga dla innych budujących: Znacznie prościej byłoby wylać chudy beton podłogi na górnym poziomie wieńca ściany fundamentowej. Wtedy izolacja pozioma biegnie po linii prostej, bez załamań. Pod ścianki działowe i słupy izolację powinny tworzyć dwie warstwy folii fundamentowej.
  • FIN dotarł, wszystko poszło dobrze, jak zresztą zawsze
    
 • Popularne tematy

×