Skocz do zawartości

Wylewka samopoziomująca na poprzedniej warstwie wyrównawczej


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...


Witam,

Wykonywanie wylewki samopoziomującej na wcześniej wykonanej wylewce jest jak najbardziej dopuszczalne. Oczywiście muszą być tutaj spełnione warunki dotyczące przygotowania podłoża wymienione w karcie technicznej wylewki, która ma być wykonywana.
Generalnie wcześniej wykonana wylewka podłoża musi być nośna, wysezonowana i dobrze wyschnięta, a jej powierzchnia oczyszczona przez szlifowanie z substancji, które zmniejszają przyczepność (z zanieczyszczeń jeśli takie pojawiły się na posadzce, z mleczka cementowego, które wytrąca się na powierzchni wylewki po jej wykonaniu).

Po szlifowaniu powierzchnia wylewki powinna być dobrze opylona (zamieciona miękką szczotką lub jeszcze lepiej odkurzona mechanicznie) i zagruntowana zgodnie z zaleceniami producenta wylewki która ma być stosowana.
Dobierając wylewkę trzeba pamiętać aby nie była mocniejsza tj. wyższej klasy niż wcześniej wykonana (mogłoby to doprowadzić do powstawania jej pęknięć i odspojeń od podłoża).
Oczywiście przed wykonaniem wylewki należy ułożyć dylatacje brzegowe oraz w zależności od potrzeb dylatacje przeciwskurczowe i konstrukcyjne.

Pozdrawiam
Jarosław Pacierz
Menadżer Produktu
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

No właśnie, mój sąsiad do tej pory nie rozumie, że mocna szlichta na miękkim styropianie nic nie da. Potem się dziwić, że ludzie opowiadają niestworzone rzeczy o chemii budowlanej takiej lub innej marki zamiast się przyznać, że spartaczyli robotę.



Nie bez powodu są styropiany różnej gęstości: Elewacja, Podłoga, Parking. Podłoże to tylko jedna warstwa ustroju zwanego podłogą i o ile mi wiadomo - od dołu idąc - warstwy muszą mieć największą twardość z uwagi że stanowią element nośny dla kolejnej warstwy nad nią. Ostatnia warstwa musi być jednak dobrana tak by wytrzymac obciążenie użytkowe itd itp.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...