Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam,
mam problem z farbą na jednej ze ścian korytarza, mianowicie zaczęła ona w pewnych miejscach odchodzić/łuszczyć się, tworząc przy tym coś w rodzaju "puszku". Jest to nowa ściana, na której kładziony był ręcznie tynk. Ekipa malowała ściany około roku temu, niestety nie wiem jak to było dokładnie robione, gdyż przebywałem zagranicą. Chciałbym zapytać co może być przyczyną takiego stanu rzeczy - brak gruntu? nieoczyszczenie powierzchni? Oraz co mógłbym zrobić aby to naprawić? Dołączam zdjęcia w załączniku.
Pozdrawiam.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściana w tych miejscach nie przyjmuje farby, taki temat był już na forum, spróbuj poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczyną łuszczenia się farby może być miejscowa wada tynku, jak i zawilgocenie muru od drugiej strony, gdy ściana przylega do łazienki, kuchni. Spróbować przemalować, a gdy to nie pomoże sprawdzić wilgotność podłoża i nałożyć farbę separującą.
  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie,

opisany przez Pana problem może być rzeczywiście wywołany zawilgoceniem muru. Sugeruję sprawdzenie, czy nie występuje więc źródło powstawania wilgoci – np. uszkodzona rura lub zalewanie muru od strony kuchni czy łazienki – jeśli znajdują się one po drugiej stronie ściany. Bez wyeliminowania źródła zawilgocenia wszelkie prace naprawcze nie przyniosą efektu.

Jeśli przyczyną problemu nie jest zawilgocenie, proponuję usunąć łuszczącą się farbę, dokładnie oczyścić i odpylić powierzchnię, a następnie zagruntować ją dobrej jakości gruntem. Tak przygotowane podłoże można pomalować farbą Śnieżka Zacieki-plamy i w kolejnym etapie, wybraną farbą nawierzchniową. W celu uzyskania jednolitego efektu konieczne może być ponowne pomalowanie całej ściany.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...