Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy plama na ścianie to mostek termiczny?

Recommended Posts

Na podstawie zdjęcia trudno określić jaka jest przyczyna pojawienia się tych plam. Mogą być spowodowane np. wilgocią technologiczną, jakimś przeciekiem czy zatłuszczeniem tynku, a z pewnością przyczyna plam nie jest mostek cieplny.
  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Na podstawie zdjęcia trudno określić jaka jest przyczyna pojawienia się tych plam. Mogą być spowodowane np. wilgocią technologiczną, jakimś przeciekiem czy zatłuszczeniem tynku, a z pewnością przyczyna plam nie jest mostek cieplny.Jak na mostek to zbyt mało regularne odbarwienie. Bardziej spodziewałem się prostych linii wzdłuż spoin lub pola odbarwień w narozach pomieszczeń czy przy glifach okiennych a tutaj - popieram Przedmówcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie,
przyczyną powstawania opisanego przez Pana przebarwienia może być zawilgocenie lub nieodpowiednie oczyszczenie podłoża przed malowaniem (tak jak napisał Przedmówca, w przypadku mostków termicznych byłyby to raczej regularne linie wzdłuż spoin). Sugeruję sprawdzić czy w pobliżu nie ma źródła powstawania wilgoci (zalewanie ściany na skutek nieszczelnej rynny, uszkodzona rura, itd.). Źródło wilgoci należy usunąć. Następnie sugeruję ścianę osuszyć, usunąć luźne fragmentu farby, dokładnie odpylić powierzchnię i pomalować ją farbą Śnieżka Zacieki-plamy: http://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-zaciekiplamy Tak przygotowane podłoże można potem pokryć wybraną farbą nawierzchniową.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...