Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
rustin

Ocieplenie progów drzwi i bramy garażowej

Recommended Posts

Jak ocieplić próg drzwi zewnętrznych, balkonów czy drzwi tarasowych aby nie było mostka ? Wiem, że nie można robić wylewki pod sam próg bo będzie przemarzać.
Czy dać styrodur pod progi i do niego dojdzie wylewka ? Czy takie osadzenie będzie stabilna ? ( przestrzeń miedzy progiem a bloczkiem fundamentowym ok 10-15cm ,dokładnie nie pamiętam.
Co zrobić z wylewką przy bramie garażowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturo72
Cytat

Nikt tego nie robił ?


Drzwi tarasowe na poszerzeniach systemowych wys.wylewki czyli w moim przypadku 9cm,drzwi zewnętrzne na płycie na kotwach a między nimi styrodur.


O Tak:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie są te poszerzenia ale od bloczku do nich jest jeszcze jakieś 10cm , jak pisałem wcześniej. Pewnie dam pod drzwi zewnętrzne, tarasowe i balkonowe styrodur. Nie będzie się na nim próg czy rama uginać ?

Jak wykończyć posadzkę bramy aby nie było przemarzania ? Tam styrodur chyba może być za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturo72
Nie ryzykowalbym ze styrodurem. Te okno wazylo pond 300kg.
Ja pod drzwiami zewnętrznymi mam coś takiego:

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A garaż?

Moje drzwi od spodu mają tylko takie wzmocnienie metalowe i takie kotwy nic by nie dały bo to z cienkiej blaszki. drzwi kmtPodobny temat toczy się w innym wątku. Faktycznie, podpieranie (dystansowanie) okna/drzwi balkonowych czy też innych drzwi o "słusznej" wadze "kawałkiem" styroduru (nawet najtwardszego" jest chyba, delikatnie mówiąc, ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli drzwi balkonowe i tarasowe są już zamontowane to tych poszerzeń nie założę, prawda?
Co użyć jako klocki podporowe ?
Kotwy progowe mam zamontowane takie jak na foto. Czy mogą być ?


A co pod drzwi zewnętrzne jeżeli tam jest tylko takie łączenie metalowe z cienkiej blachy ?

Bloczek z BK lepszy od styroduru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Państwo

Podczas montażu drzwi zewnętrznych przede wszystkim należy zwrócić uwagę na izolację pod progiem, żeby warstwy betonu na zewnątrz i wewnątrz były właściwie rozdzielone. Pod progiem musi zostać umieszczona specjalna konstrukcja o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła.

Firma Hörmann, oprócz drzwi oferuje również odpowiednie profile do wpuszczenia w posadzkę. Należy też pamiętać, że płaszczyzna montażowa musi być zgodna z płaszczyzną izolacji, a przestrzeń między otworem a drzwiami należy uszczelnić taśmą rozprężną.

Analogiczna jest sytuacja podczas montażu bramy garażowej. Świadomi inwestorzy powinni umieścić w posadzce profil rozdzielający warstwę betonu. W ofercie bram garażowych firmy Hörmann takich profili jednak nie ma.

Przygotowując posadzkę w garażu, należy również zwrócić uwagę na prawidłowe jej wypoziomowanie, które będzie gwarantowało odpływ wody na styku brama-posadzka. Unikniemy wówczas problemów związanych z zatrzymywaniem się wody i przymarzaniem uszczelki progowej.

Z poważaniem
Krzysztof Horała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wyobrażam sobie by tak "wypoziomować" podłogę w garażu by potem stała gdzieś woda??? To już zapawa na szczyt partactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Niestety, ale sam widziałem taką fuszerkę, więc to chyba nie jest rzadko spotykany problem.Złapać poziom na drewnianej łacie to raczej nie jest jakieś tajemna umiejętność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Musisz te rośliny jakoś odseparować, poczytaj w sieci jak to zrobić, sama nie wiem, bo szczerze powiedziawszy, nie miałam nigdy takiego problemu, co do pomalowania to poradziłabym Ci pomalować impregnatem luxdecor NJORD ,on pięknie tworzy powłokę satynową, podkreślającą rysunek słojów. Pamiętaj też o tym,żeby ładnie odtłuścić powierzchnię i oszlifuj ja zanim zaczniesz impregnować.
  • Czy wiesz, że od tego roku wszystkie polowania zbiorowe muszą być przez myśliwych zgłoszone do urzędu gminy i co najmniej 9 dni przed datą polowania miejsce oraz termin jego rozpoczęcia i zakończenia muszą być podane w formie obwieszczenia na stronie internetowej urzędu gminy? Czy wiesz, że każdy właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, na którym będzie odbywać się takie polowanie, może zgłosić do wójta sprzeciw wobec tego polowania, jeśli miałoby ono zagrażać bezpieczeństwu lub życiu ludzi, np. pracujących w polu, zbierających grzyby albo spacerujących po lesie? Czy wiesz, że organizator polowania obowiązany jest oznakować obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi? ➊ SPRAWDŹ czy w Twojej gminie w najbliższym czasie odbędą się jakieś polowania zbiorowe. Jeśli nie możesz znaleźć obwieszczenia na stronie urzędu gminy, ZADAJ to pytanie emailem.
   ➋ ZGŁOŚ SPRZECIW wobec zaplanowanego na Twoim terenie polowania zbiorowego.
   ➌ POWIADOM POLICJĘ jeśli polowanie nie jest oznakowane tablicami ostrzegawczymi lub odbywa się w odległości mniejszej niż 500 m od trwającego zebrania publicznego lub w odległości mniejszej niż 150m od zabudowań mieszkalnych lub jest wykonywane w obecności dzieci do 18 roku życia (np. dzieci biorą udział w nagance).    
  • Obecnie na rynku najlepszym rozwiązaniem wydają się być markizy zewnętrzne Fakro. Temat dość stary, ale warto by nie skupiać się tylko na samych roletach, bo to rozwiązanie kompletnie odbierające dostęp w domu do światła. A markizy mają tę zaletę, że światło wpuszczają. I są łatwe w samodzielnym montażu.
  • Zwróć uwagę, że ta sypialnia/pokój ma dodatkowo garderobę więc po co większa ma być ta sypialnia. Otwarta komunikacja sprawia optycznie że pomieszczenia są większe bo nie ograniczają  ich żadne ścianki działowe. Tam masz podaną p.u. i powierzchnię po podłodze, pokoje mają po podłodze prawie 45 m2 a p.u. prawie 15 m2. Co do wysokości  to wokół obrysu dachu biegnie linia przerywana oznacza ona ściankę (tzw ślepą ściankę kolankową) a przy niej łóżka tak więc wysokość musi być coś około 1 m więc wystarczająca aby nie kolidowało z łóżkiem. Natomiast co do łazienki to tam jest wanna narożna a nie prysznic.
 • Popularne tematy

×