Skocz do zawartości

Ocieplenie progów drzwi i bramy garażowej


Recommended Posts

Napisano
Jak ocieplić próg drzwi zewnętrznych, balkonów czy drzwi tarasowych aby nie było mostka ? Wiem, że nie można robić wylewki pod sam próg bo będzie przemarzać.
Czy dać styrodur pod progi i do niego dojdzie wylewka ? Czy takie osadzenie będzie stabilna ? ( przestrzeń miedzy progiem a bloczkiem fundamentowym ok 10-15cm ,dokładnie nie pamiętam.
Co zrobić z wylewką przy bramie garażowej ?
Gość arturo72
Napisano
Cytat

Nikt tego nie robił ?


Drzwi tarasowe na poszerzeniach systemowych wys.wylewki czyli w moim przypadku 9cm,drzwi zewnętrzne na płycie na kotwach a między nimi styrodur.


O Tak:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Napisano
U mnie są te poszerzenia ale od bloczku do nich jest jeszcze jakieś 10cm , jak pisałem wcześniej. Pewnie dam pod drzwi zewnętrzne, tarasowe i balkonowe styrodur. Nie będzie się na nim próg czy rama uginać ?

Jak wykończyć posadzkę bramy aby nie było przemarzania ? Tam styrodur chyba może być za słaby.
Gość arturo72
Napisano
Nie ryzykowalbym ze styrodurem. Te okno wazylo pond 300kg.
Ja pod drzwiami zewnętrznymi mam coś takiego:

DSC01446.jpg

Napisano
Cytat

A garaż?

Moje drzwi od spodu mają tylko takie wzmocnienie metalowe i takie kotwy nic by nie dały bo to z cienkiej blaszki. drzwi kmt



Podobny temat toczy się w innym wątku. Faktycznie, podpieranie (dystansowanie) okna/drzwi balkonowych czy też innych drzwi o "słusznej" wadze "kawałkiem" styroduru (nawet najtwardszego" jest chyba, delikatnie mówiąc, ryzykowne.
Napisano
Jeżeli drzwi balkonowe i tarasowe są już zamontowane to tych poszerzeń nie założę, prawda?
Co użyć jako klocki podporowe ?
Kotwy progowe mam zamontowane takie jak na foto. Czy mogą być ?


A co pod drzwi zewnętrzne jeżeli tam jest tylko takie łączenie metalowe z cienkiej blachy ?

Bloczek z BK lepszy od styroduru ?
Napisano
Szanowni Państwo

Podczas montażu drzwi zewnętrznych przede wszystkim należy zwrócić uwagę na izolację pod progiem, żeby warstwy betonu na zewnątrz i wewnątrz były właściwie rozdzielone. Pod progiem musi zostać umieszczona specjalna konstrukcja o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła.

Firma Hörmann, oprócz drzwi oferuje również odpowiednie profile do wpuszczenia w posadzkę. Należy też pamiętać, że płaszczyzna montażowa musi być zgodna z płaszczyzną izolacji, a przestrzeń między otworem a drzwiami należy uszczelnić taśmą rozprężną.

Analogiczna jest sytuacja podczas montażu bramy garażowej. Świadomi inwestorzy powinni umieścić w posadzce profil rozdzielający warstwę betonu. W ofercie bram garażowych firmy Hörmann takich profili jednak nie ma.

Przygotowując posadzkę w garażu, należy również zwrócić uwagę na prawidłowe jej wypoziomowanie, które będzie gwarantowało odpływ wody na styku brama-posadzka. Unikniemy wówczas problemów związanych z zatrzymywaniem się wody i przymarzaniem uszczelki progowej.

Z poważaniem
Krzysztof Horała
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Nie wyobrażam sobie by tak "wypoziomować" podłogę w garażu by potem stała gdzieś woda??? To już zapawa na szczyt partactwa.
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Niestety, ale sam widziałem taką fuszerkę, więc to chyba nie jest rzadko spotykany problem.



Złapać poziom na drewnianej łacie to raczej nie jest jakieś tajemna umiejętność.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
    • Jeśli ktoś jest uczulony na jad pszczół to nie chodzi boso i ma pod ręką autostrzykawkę z adrenaliną.      Nawet angielskie uniwersytety zaczynają rezygnować z dwustuletnich, równiutko wystrzyżonych trawników, żeby nie odstręczać od siebie młodych talentów, zainteresowanych ochroną planety.
    • Dziękuję za opinię i wyedukowanie w temacie. Raczej przyjmę do serca, bo to oznacza dla mnie mniej roboty  
    • Nie ma żadnej potrzeby dokładania czegokolwiek. Powiem nawet więcej, wewnętrzne ocieplenie może stwarzać niechciane problemy, bo zmieni rozkład temperatur w ścianie i punkt zamarzania pary wodnej może przesunąć się na cegłę ściany i cegła będzie kruszała. Dlatego tynkuj spokojnie i nie zawracaj sobie głowy.       Nie. To tylko pozornie poprawi izolacyjność, ale powtarzam, może narobić wiele szkód. Wewnętrzne docieplenia w ogóle stwarzają wiele problemów, czego na Twojej trzcinie uniknięto, tynkując ją wapnem. Które dość skutecznie wychwytuje parę wodną. Ale nie warto w to wchodzić, skoro masz docieplenie na zewnątrz.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...