Skocz do zawartości

Czy opłaca się montować wentylację mechaniczną z rekuperacją?


Recommended Posts

Czy opłaca się montować wentylację mechaniczną z rekuperacją w domu energooszczędnym, czy też po prostu spełniającym współczesne, wyśrubowane standardy termoizolacyjności? Otóż sprawa nie jest jednoznaczna...


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/19511-czy-oplaca-sie-montowac-wentylacje-mechaniczna-z-rekuperacja

Link do komentarza
xJa polecam rekuperację dostępną na stronie ... Jeśli chodzi o alergie właśnie przy zastosowaniu rekuperacji nie ma możliwości nabawienia się schorzeń układu oddechowego. Urządzenie czyli rekuperator przefiltruje i oczyści ze wszystkich pyłów i zanieczyszczeń.
Link do komentarza
Cytat

xJa polecam rekuperację dostępną na stronie ... Jeśli chodzi o alergie właśnie przy zastosowaniu rekuperacji nie ma możliwości nabawienia się schorzeń układu oddechowego. Urządzenie czyli rekuperator przefiltruje i oczyści ze wszystkich pyłów i zanieczyszczeń.



To już poważna gwarancja - z pewnością miliony alergików się ucieszą.


Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Nestor
Czy się zwróci to nie wiadomo - podobnie jak solary, pompy ciepła, kotły, grzejniki i wszystko co wsadzamy do domu. Ja zamontowałem rekuperacje z jednego powodu - chcę powietrza. Niestety dzisiejsze domy to termosy,a co za tym idzie, bardzo mocno ograniczona wymiana powietrza. Rekuperacja na pewno w tej wymianie pomaga. Przy okazji pewnie coś w sezonie grzewczym zostanie mi w kieszeni z odzysku ciepła.
Uważam, że takie pytania "czy się coś opłaca" są bez sensu. Dla jednego będzie to tylko kwestia opłacalności, a dla drugiego najważniejsze będą cechy użytkowe pewnych rozwiązań. Inni jeszcze coś kupią/zamontują, bo "sąsiad ma to i ja też zamontuję".
Link do komentarza
Opłacalność montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie można rozpatrywać tylko pod względem finansowym, ponieważ zawsze to będzie nieopłacalne, mimo marketingowego nawijania makaronu na uszy.
Taka wentylacja jest czymś dodanym, zapewniającym większy komfort mieszkania i przy okazji ograniczy straty ciepła. Za ten komfort trzeba zapłacić.
Tak samo jak kupujemy tanie auto i droższe, jedno i drugie nas dowiezie do celu, ale komfort i osiągi będą miały różne.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Odświeżę temat ciekawym materiałem filmowym. Obecnie wentylacja mechaniczna wypiera z rynku wentylację grawitacyjną z oczywistych dla mnie względów. Kolejnym krokiem jest tego rodzaju wentylacja z odzyskiem ciepła (dla ograniczenia strat ciepła na wentylacji) i jeszcze kolejnym jest uniwersalność rozwiązania. Mam tu na myśli możliwość montażu wentylacji decentralnej z odzyskiem ciepła w domu modernizowanym. A to już "gra warta świeczki" nawet dla sceptyków.

 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Mam nowy materiał filmowy. W domu, o którym mowa w materiale filmowym, zamontowano centrale wentylacyjną o wydajności 520 m3/h w synergii z pompą ciepła i to wszystko zasilane jest prądem z 26 paneli PV na dachu. Efekt jest taki, że rachunki za prąd spadają praktycznie do "zera" a inwestycja zamortyzuje się szybko. Działania te sa przez inwestora płci pięknej przemyślane. Zapraszam do oglądania i przewija się też wspomniana inwestorka. Dla jasności - to nie ten Pan :).

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przypominam, że właśnie chodzi o naprawę i wyrównanie powierzchni.      No właśnie. Kostka. Policz brutto, nie netto. Dostawa trzy razy tyle co towar. A pod kostkę też trzeba kleje i zaprawy.     Policzono. Dwa razy więcej kasy. Co najmniej.    
    • Kombinujesz jak Kopcia koń pod górkę Chcesz, abyśmy upewnili Cię w tym co i tak masz już niemal postanowione...   A tu dochodzi i kasa - no chyba, że to Ty zgarnąłeś ostatnią kumulację z Jackpota...   Zrób tak jak ja radzę, a będziesz zadowolony   1 m2 Twojego wynalazku to ponad 125 zł,    A kostka betonowa:       Do tego 2 obrzeża       I taczka suchego betonu...   Pod furtkami rzucisz na chudy beton - ewentualnie podocinasz do słupków - po 4 płyty,.. (nawet jak popękają, to i tak wiatr ich nie wywieje)     Bez kupy roboty i kasy na wyrównywanie podłoża... To Twoje wytrzymało tyle lat - wytrzyma i kostkę...     A poza tym - sam porównaj swój pierwszy post (chodzi o zawarte w nim informacje o "lokalizacji" problemu), w którym apelujesz o pomoc:     a postem #29, w którym nieco inaczej i szerzej opisałeś problem...   A my już po pierwszym dywagujemy,,, Kumasz o co mi chodzi?   Rób jak uważasz - Twoja decyzja, Twoje małpy w Twoim cyrku...    
    • Jak posadzisz rośliny błotne to tej wody może być 5 cm nad poziomem gruntu. Ale sam piach spowoduje, ze rośliny nie będą rosły, bo skąd miałyby czerpać substancje odżywcze? Chyba, ze robiłbyś torfowisko wysokie z rosiczka
    • Jedna płytka ma co najmniej 50 punktów podparcia, bo zaczepy są wydłużone na dół i krawędzie na nich się opierają, aby boki się nie uginały.
    • Nie macie racji bo nie znacie budowy tej płytki. Ona pod spodem ma kratownicę, w narożnikach której znajdują się nie punkty, tylko takie wysunięte rurki i to na nich wspiera się cała płytka. Tych rurek jest ponad 30. Cała płytka jest więc uniesiona 4 mm nad powierzchnią podłoża i pod spodem swobodnie przepływa powietrze, Poza tym, boki płytek nie przylegają do siebie, oddzielone są tymi zaczepami, którymi się je łączy. Właśnie dlatego nie chciałem deski kompozytowej, bo deska ma płaszczyzny, wprawdzie rowkowane, to jednak. Te "rurki", czyli takie słupki mają 8 mm średnicy każda i to jest cała powierzchnia do której może nie być dostępu powietrza. Może, a nie musi, bo przecież beton nie jest super szczelny, z czasem i spod nich wilgoć wywieje.   Dla mnie, po przemyśleniach, najważniejszą rzeczą jest wytrzymałość dodanej warstwy naprawczej na betonie, bo właśnie krawędzie tych rurek - słupków będą przy nacisku atakowały tę powierzchnię. Płytki nie mocowane, mogą się minimalnie przemieszczać, więc ścinanie na krawędziach może być duże I tego sie obawiam, nie wilgoci.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...