Skocz do zawartości

Czy opłaca się montować wentylację mechaniczną z rekuperacją?


Recommended Posts

Czy opłaca się montować wentylację mechaniczną z rekuperacją w domu energooszczędnym, czy też po prostu spełniającym współczesne, wyśrubowane standardy termoizolacyjności? Otóż sprawa nie jest jednoznaczna...


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/19511-czy-oplaca-sie-montowac-wentylacje-mechaniczna-z-rekuperacja

Link do komentarza
xJa polecam rekuperację dostępną na stronie ... Jeśli chodzi o alergie właśnie przy zastosowaniu rekuperacji nie ma możliwości nabawienia się schorzeń układu oddechowego. Urządzenie czyli rekuperator przefiltruje i oczyści ze wszystkich pyłów i zanieczyszczeń.
Link do komentarza
Cytat

xJa polecam rekuperację dostępną na stronie ... Jeśli chodzi o alergie właśnie przy zastosowaniu rekuperacji nie ma możliwości nabawienia się schorzeń układu oddechowego. Urządzenie czyli rekuperator przefiltruje i oczyści ze wszystkich pyłów i zanieczyszczeń.



To już poważna gwarancja - z pewnością miliony alergików się ucieszą.


Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Nestor
Czy się zwróci to nie wiadomo - podobnie jak solary, pompy ciepła, kotły, grzejniki i wszystko co wsadzamy do domu. Ja zamontowałem rekuperacje z jednego powodu - chcę powietrza. Niestety dzisiejsze domy to termosy,a co za tym idzie, bardzo mocno ograniczona wymiana powietrza. Rekuperacja na pewno w tej wymianie pomaga. Przy okazji pewnie coś w sezonie grzewczym zostanie mi w kieszeni z odzysku ciepła.
Uważam, że takie pytania "czy się coś opłaca" są bez sensu. Dla jednego będzie to tylko kwestia opłacalności, a dla drugiego najważniejsze będą cechy użytkowe pewnych rozwiązań. Inni jeszcze coś kupią/zamontują, bo "sąsiad ma to i ja też zamontuję".
Link do komentarza
Opłacalność montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie można rozpatrywać tylko pod względem finansowym, ponieważ zawsze to będzie nieopłacalne, mimo marketingowego nawijania makaronu na uszy.
Taka wentylacja jest czymś dodanym, zapewniającym większy komfort mieszkania i przy okazji ograniczy straty ciepła. Za ten komfort trzeba zapłacić.
Tak samo jak kupujemy tanie auto i droższe, jedno i drugie nas dowiezie do celu, ale komfort i osiągi będą miały różne.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Odświeżę temat ciekawym materiałem filmowym. Obecnie wentylacja mechaniczna wypiera z rynku wentylację grawitacyjną z oczywistych dla mnie względów. Kolejnym krokiem jest tego rodzaju wentylacja z odzyskiem ciepła (dla ograniczenia strat ciepła na wentylacji) i jeszcze kolejnym jest uniwersalność rozwiązania. Mam tu na myśli możliwość montażu wentylacji decentralnej z odzyskiem ciepła w domu modernizowanym. A to już "gra warta świeczki" nawet dla sceptyków.

 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Mam nowy materiał filmowy. W domu, o którym mowa w materiale filmowym, zamontowano centrale wentylacyjną o wydajności 520 m3/h w synergii z pompą ciepła i to wszystko zasilane jest prądem z 26 paneli PV na dachu. Efekt jest taki, że rachunki za prąd spadają praktycznie do "zera" a inwestycja zamortyzuje się szybko. Działania te sa przez inwestora płci pięknej przemyślane. Zapraszam do oglądania i przewija się też wspomniana inwestorka. Dla jasności - to nie ten Pan :).

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale ja 3 tygodnie temu miałem ten sam problem. Ociepliłem cały korytarz, a w zasadzie sufit od góry pianą Pur, położyli 20cm i na zawsze spokój. Tylko sufit, bo w pokojach obok też jest piana. W sumie 180m2 13tys. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Gmina też chciała kupić naszą drogę, bo z 10 lat temu jeden z miejscowych geodetów kupił od nas działkę rolną bez drogi i chyba liczył, bo jego mama jest szefową geodezji, że my tą drogę sprzedamy, a on postawi kilka bliźniaków na tej działce. My bujaliśmy się 10 lat ze sprzedażą tej działki i nikt nawet tysiąc złotych za ar nie dał. Kupił, minęło 10 lat, a drogi dalej nie ma. A my nie chcemy sprzedać, bo gmina nie zagwarantuje nawet położenia asfaltu. A autostrady z ruchem całodobowym pod oknami nie chcemy mieć. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Jeśli chcesz ocieplić, to z zewnątrz, a nie w środku.
    • Byłbym jeszcze skłonny do przyklejenia gk na placki. Akurat z tym mam trochę  doświadczenia bo całe mieszkanie robiłem w gk wraz z podwieszeniem. Rusztowanie może udałoby mi się wynająć. Martwi mnie tylko to, że klatka nie jest ogrzewana. W zimie potrafi być zimno jak na zewnątrz. Stąd był pomysł, aby trochę ocieplić klatkę styropianem i nałożyć jakaś farbę elewacyjna  Uznajmy zatem, że uda mi się zorganizować rusztowanie. Co najlepiej zrobić? Bawić się w te styropiany, czy lecieć z GK? Zaznaczam, że na klatce są bardzo niskie temperatury 
    • Tak jak zrobił szwagra sąsiad na tej nowej drodze.   Wgrodził się ciul na 70 cm i drogi zostało 430 cm. Szwagier sie wcurwił, poinformował burmistrza, gmina przysłała geodetę i facet dostał dwa tygodnie na usunięcie płotu. A taki ładny był, na fundamenciku...  Wszystko musiał rozpieprzyć, nie było siły. I teraz jest przepisowe 5 metrów. Ale to gmina drogę robiła i burmistrz się strasznie na niego wkurzył.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...