Skocz do zawartości

Jak dbać o nawierzchnię z betonowej kostki brukowej?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Mycie. Nawierzchnię z kostki betonowej warto dwa, trzy razy w roku dokładnie zmyć wodą. Dzięki temu usuniemy z niej nalot organiczny zawierający między innymi zarodniki grzybów i nasiona roślin (które mogą także gromadzić się w szczelinach między kostkami).

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrod/porady/11712-jak-dbac-o-nawierzchnie-z-betonowej-kostki-brukowej
Link do komentarza
Ja mam kostkę Kontur. Utrzymanie jej w czystości nie jest problemem bo jest zabezpieczona systemem Hydrostop. Do tego kostkę zabezpieczałem impregnatem. Teraz brud łatwo zmyć przy pomocy ciśnieniowej myjki.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość atthur petryka
Czym najlepiej jest wypełnić dość szerokie przestrzenie między kostkami?Piasek wypłukuje się szybko a w jego miejsce dostaje się brud i nasiona chwastów
Link do komentarza

A co sądzicie na temat grysu?. Widziałem takie rozwiązania na zdjęciach aranżacyjnych firm oferujących płyty tarasowe. Myślę, że do nawierzchni z kostko też można :przysposobić" taki dodatek. Nasiona chwastów trzeba niszczyć chemicznie. 

 

PS. o ile kostkę w miarę łatwo jest utrzymać w czystości (wspomniane impregnaty i preparaty czyszczące), to takie luźne nawierzchnie....hmmmmm szczerze wątpię.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 24.01.2017 o 09:01, nokia napisał:

A inne preparaty do kamienia zamiast SYSTEMU?. SYSTEM to brzmi dla mnie profesjonalnie ale wróży wydatki.

.W skład naszego "systemu do kostki" wchodzą jedynie 2 rodzaje produktów:

1. Środki czyszczące:
- SARSIL CZYŚCIK bruk,klinkier,kamień - w postaci koncentratu do rozcieńczania wodą - stosowany jedynie w momencie pojawienia się białych wykwitów wapiennych

-  SARSIL Czyścik - uniwersalny środek czyszczący - w postaci koncentratu do rozcieńczania wodą

2. Impregnaty Silikonowe
- SARSIL bruk - gotowy do użycia silikonowy impregnat rozpuszczalnikowy przeznaczony do kostki brukowej. Dzięki dużej zawartości żywicy silikonowej środek ten doskonale zabezpiecza kostkę przed wodą i brudzeniem się.

- SARSIL bruk PREMIUM - gotowy do użycia silikonowy impregnat w postaci emulsji wodnej. Dzięki odpowiednim dodatkom, środek ten zabezpiecza przed wodą  oraz tłuszczami i olejami.
(przez co bardzo często polecany przez nas w miejscach narażonych na tego typu plamy: grile, wędzarnie itp)

Oczywiście nie trzeba stosować wszystkich :) 

Wszytko zależy od stanu kostki jaki mamy. Jeśli kostka jest brudna to oczywiście należy ją wyczyścić przed impregnacją, natomiast jeśli kostka jest czysta to pomijamy środki czyszczące i wybieramy któryś z impregnatów.

Oczywiście impregnacja jest jakimś tam wydatkiem - ale jeśli chcemy aby nasza kostka wyglądała ładnie to musimy go ponieść.

Jednocześnie zwracam uwagę na to aby nie wybierać najtańszych preparatów na rynku, ponieważ zawierają one czasami jedynie 2-3% żywicy, pozostała część to woda lub inny rozpuszczalnik które są jedynie nośnikami i szybko odparowują.

W przypadku pytań służymy pomocą oraz ewentualnie darmowymi próbkami.
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...