Skocz do zawartości

Pokrycie ścian nową farbą, a usuwanie starej.


Recommended Posts

Napisano
Witam,

jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy temat jak i post. Potrzebuję porady dotyczącej malowania, uzupełniania ubytków w tynku itp. Prace remontowe i tego typu sprawy robiłem tylko raz w życiu pod okiem ekspertów na szkoleniu.

Postanowiłem odnowić pokój, gdyż w wielu miejscach łatwo dało się zedrzeć farbę (po przyklejeniu taśmy do ściany i energicznym zerwaniu) i w wielu miejscach były dziury w ścianach (głownie po gwoździach). W całym pokoju zmieniam kolor na ścianach i suficie. Na dwóch ścianach podłożem starej farby jest biała gładź, a podłożem gładzi tynk gipsowy, a na pozostałych ścianach i suficie są to płyty g/k.
Z 2 pierwszych wymienionych ścian usunąłem starą farbę szpachelką,a przy tym w niektórych miejscach odpadał tynk i po tej pracy pozostawiłem spore ubytki w tynku, a gładź została mocno uszkodzona. Na płytach gk farba trzyma się dobrze i nie widzę potrzeby usuwania jej,a jedyne wypełnienie dziur po gwoździach.

Moja wizja na rozpoczęcie dalszych etapów pracy wygląda tak.
1. Zagruntowanie miejsc gdzie trzeba uzupełnić ubytki w tynku jak i położyć nową gładź.
2. Nałożenie nowego tynku w potrzebne miejsca, a następnie położenie nowej gładzi.
3. Zagruntowanie miejsc po gwoździach w płytach gk i uzupełnienie ich gładzią.
4. szlifowanie gładzi.
5. Nałożenie podkładu gruntującego pod farbę.
6. Malowanie.

Czy któryś z etapów jest zbędny bądź niezgodny z estetyką budowlaną i czy użycie wymienionych materiałów jest poprawne?


Czym uzupełnić ubytki w tynku, i jakiego rodzaju gruntu użyć przy kolejnych etapach pracy?
Farba na płytach gk to farba akrylowa (malowane 4 lata temu, trzyma się bardzo dobrze).

Proszę o pomoc.
Napisano
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, bo gubię się w nazwach tych wszystkich produktów.

Jest jakaś szczególna różnica w produktach takich jak: gładź szpachlowa, gładź gipsowa, tynk gipsowy itd. ?
  • 3 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)
Szanowny Panie,
Przed zagruntowaniem i naprawą pęknięć należy je jeszcze dokładnie oczyścić i odpylić. Polecam również zagruntowanie całej powierzchni, na której będzie nakładany tynk lub gładź, a nie tylko miejsc pęknięć i ubytków po gwoździach. Po szlifowaniu gładzi konieczne jest jej dokładne odpylenie. Do prac naprawczych polecam produkty marki Śnieżka ACRYL-PUTZ?: http://www.acrylputz.pl/ W szerokiej gamie wyrobów znajdzie Pan wszelkie niezbędne materiały: grunty, masy naprawcze, gładzie gipsowe.
Do malowania proponuję zastosować farbę Śnieżka Barwy Natury: http://www.sniezka.pl/produkty/farby-wewne...ka-barwy-natury Jest ona odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie, jest dostępna w szerokiej palecie kolorów.
Jeśli chodzi różnice w poszczególnych produktach, to tynki gipsowe służą do ręcznego lub maszynowego tynkowania ścian. Nakłada się je jedną warstwę, która może mieć grubość nawet do 2 cm. Po zatarciu tynki gipsowe są gładsze od tradycyjnych cementowo-wapiennych wypraw tynkarskich. Gładzie szpachlowe to ogólna nazwa produktów przeznaczonych do wygładzania powierzchni ścian. W zależności od materiału, który jest ich kluczowym składnikiem mówimy m.in. o gładziach cementowych, polimerowych, wapiennych i gipsowych. Te ostatnie są najbardziej popularne. Wykonuje się je z drobno zmielonego gipsu naturalnego lub syntetycznego i służą do wyrównywania chropowatych i nierównych tynków. W zależności od stopnia nierówności, nakłada się jedną lub więcej warstw gładzi o grubości około 2-3 mm każda. Pokryte nią, a następnie wyszlifowane ściany stają się gładkie i białe, dobrze przygotowane do malowania czy innych prac dekoracyjnych.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Szanowny Panie,
Przed zagruntowaniem i naprawą pęknięć należy je jeszcze dokładnie oczyścić i odpylić. Polecam również zagruntowanie całej powierzchni, na której będzie nakładany tynk lub gładź, a nie tylko miejsc pęknięć i ubytków po gwoździach. .................
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka



Tak, o gruntowaniu często zapominamy grunty takie regulują chłonność podłoża i zapewniają prawidłową przyczepność tynku.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...