Skocz do zawartości

Nasze schody żelbetowe to majstersztyk!


Recommended Posts

Żelbetowa konstrukcja schodów to majstersztyk. Kiedy wezwaliśmy poleconego nam stolarza, żeby ją wykończył, nie mógł wyjść z podziwu nad jej finezyjnością i lekkością. Od razu powiedział, że postara się nie zepsuć tego, co zrobił jego poprzednik. To stolarz nazwał murarza artystą w swoim fachu... - mówi Adam, Członek Klubu Budujących Dom, który schody użytkuje od 2002 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/schody/a/20636-nasze-schody-zelbetowe-to-majstersztyk

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość kierownik budowy
Okropne tralki - poza tym nie spełniające wymagań normowych co do odległości elementów zabezpieczenia od siebie dla schodów ( warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie).
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 27.08.2015 o 09:45, Gość kierownik budowy napisał:

Okropne tralki - poza tym nie spełniające wymagań normowych co do odległości elementów zabezpieczenia od siebie dla schodów

Chodzi o tralki zbyt oddalone od siebie? - jeśli tak, to rzeczywiście. Można wylecieć pod balustradą - rzecz do przemyślenia dla właściciela, szczególnie gdy są dzieci lub osoby starsze. Może uzupełnić szkłem?

Ale poza tym mnie się te schody mnie się b. podobają. "Okropne tralki" - Gościu kierowniku budowy - to rzecz gustu - a ten jako kierownik budowy powinieneś schować do kieszeni - gust jest dla inwestora i projektanta - kierownik budowy powinien oceniać fachowość. A gust -  jak wiadomo - nie podlega dyskusji. :14_relaxed:

Fajne, eleganckie wnętrze - schody je znakomicie uzupełniają - twierdzi inwestor że wygodne - czegóż chcieć więcej - Gratulacje. 

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Artysta ;)

Dobre schody to matematyka + opanowane rzemiosło. Artyzm mile widziany przy ewentualnym rzeźbieniu słupów. A w ogóle co oznacza "stopnie wysokie 16 i 17 cm" ?? 

Jak poznać fachowca od lania schodów betonowych? Spyta "Czym planuje Pani/Pan obłożyć w przyszłości stopnie betonowe?" Jeżeli takiego pytania nie zadał, a idzie uruchomić betoniarkę .. to kłopoty prawdopodobne

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, polerka napisał:

Artysta ;)

Dobre schody to matematyka + opanowane rzemiosło. Artyzm mile widziany przy ewentualnym rzeźbieniu słupów. A w ogóle co oznacza "stopnie wysokie 16 i 17 cm" ??

Rzeczywiście z tymi stopniami 16,17 cm - trochę niezrozumiale ...może chodzi o pierwszy stopień wyższy, czasem tak jest.

Ale pozostałe zarzuty bezzasadne.

  • artystą określili "betoniarza" stolarz i inwestor. To o co ci chodzi. To oni te stopnie użytkują, robili wykończenie, i patrzą na nie - ocenili go widzowie
  • patrzą na nie -  tu zaczyna sie ocena artysty - "betoniarz" policzył, zaszalował zazbroił i zaprojektował stopnie tak, by były piękne (w otoczeniu) - tzn. do czynności konstruktora, cieśli, zbrojarza i betoniarza dodał rolę artysty - bardzo dobrze --- oczywiście ocena artyzmu jest oceną niewymierną i subiektywną -dla jednego artyzm oznacza u innego czasem kicz.
  • Więc - jak piszesz - dobre schody to "matematyka + opanowane rzemiosło" i plus ich wartość funkcjonalna - wystarcza w 90 % przypadkow - dodałbym jeszcze do tego wartość niewymierną "ładne"
  • a piękne schody to powinno być  "matematyka + opanowane rzemiosło" + forma artystyczna (zazwyczaj to rola projektującego schody)
  • I na koniec paradoks - Nie zawsze tzwpiękne schody to dobre schody :14_relaxed:
Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...
Witam czy jakiś numer telefonu do tego murarza mógłbm otrzymać? Jestem na etapie projektowania schodów na swojej budowie, schody mi się bardzo podobają i jeśli to możliwe poproszę o kontakt do tego murarza na e-mail lulu0@op.pl.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Myśmy to wałkowali 3 lata temu wtedy wyslalem skany z podręcznika:    
    • Ja mam rurę w geowłókninie, także jak miałaby się zamulić, to na samym dnie, bo w 90% jest obsypana kamieniem, a dla mnie bardziej logicznym jest odsączenie nawet tego 1cm nawet z mułu, niż żeby było kilka centymetrów kamieni zatopionych w wodzie. Ale ekspertem nie jestem, posłuchałem tylko rady tego kto robi to na codzień i wydało mi się to bardziej logiczne niż położenie rury na kamieniach. Btw rura leży na geowłókninie, więc nie bardzo ma się czym zamulić. A kamień miałem dosyć dobrze wypłukany, więc nawet z niego niewiele tam osiadło. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • a co cię śmieszy - podręcznik niemiecki? Niemców nie lubię - ale na budowlance się znają Ja tego nie wymyśliłem - ale zasięgam najlepszych rad, jak coś robię, a nie majstrów z okolicy (choć czasem się znajdzie b. dobry)   Podręcznik fachowy zaleca nawet trzy różne frakcje kamienia drobny przy rurce drenarskiej, zwłaszcza tej z PCV - żeby jej nie uszkodzić i dopiero po warstwie tego drobnego dawać grubszy kamień. To samo pod rurą - drobny kamień. I tak samo przy geowłókninie - żeby jej nie podziurawić. Dla mnie to logiczne - choć pracochłonne.   to może mnie poucz, co cię rozśmieszyło?    nie ja to wymyśliłem - ale to logiczne, że jak dasz na dno wykopu, to się szybko zamuli rura, bo z tego kamienia też osiądzie pył, a poza tym rura powinna być oddzielona od podłoża. Dlatego daje się płytka warstwę tego drobnego kruszywa pod dren. 
    • Ok, może być nawet 500 milimetrów, lepiej nawet brzmi. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • To nie pół metra a 50 cm i jest ok, przecież buduje się dom na te 30-60 lat, po co coś ciągle poprawiać.   Dziś zalecana grubość minimum to 30 cm, a dla domów energooszczędnych  35 cm.   Jak ja budowałem dom w XX wieku, to przyjeżdżali ludzie i pukali się w czoło, po co to daję albo tamto i czemu tyle, albo np. czemu okna montuję w warstwie izolacji.  -okno nie w murze?  -to wypadnie.  Okna nie wypadły, stoją, czy wiszą do dzisiaj. Nie minęło 30 lat i ludzie zaczęli tak wstawiać okna.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...