Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Nasze schody żelbetowe to majstersztyk!

Recommended Posts

Żelbetowa konstrukcja schodów to majstersztyk. Kiedy wezwaliśmy poleconego nam stolarza, żeby ją wykończył, nie mógł wyjść z podziwu nad jej finezyjnością i lekkością. Od razu powiedział, że postara się nie zepsuć tego, co zrobił jego poprzednik. To stolarz nazwał murarza artystą w swoim fachu... - mówi Adam, Członek Klubu Budujących Dom, który schody użytkuje od 2002 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/schody/20636-nasze-schody-zelbetowe-to-majstersztyk

 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
Okropne tralki - poza tym nie spełniające wymagań normowych co do odległości elementów zabezpieczenia od siebie dla schodów ( warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
Witam, czy mogę dostać kontakt do murarza, który wykona mi takie schody? e-mail: sylvia_grochovska@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 09:45, Gość kierownik budowy napisał:

Okropne tralki - poza tym nie spełniające wymagań normowych co do odległości elementów zabezpieczenia od siebie dla schodów

Chodzi o tralki zbyt oddalone od siebie? - jeśli tak, to rzeczywiście. Można wylecieć pod balustradą - rzecz do przemyślenia dla właściciela, szczególnie gdy są dzieci lub osoby starsze. Może uzupełnić szkłem?

Ale poza tym mnie się te schody mnie się b. podobają. "Okropne tralki" - Gościu kierowniku budowy - to rzecz gustu - a ten jako kierownik budowy powinieneś schować do kieszeni - gust jest dla inwestora i projektanta - kierownik budowy powinien oceniać fachowość. A gust -  jak wiadomo - nie podlega dyskusji. :14_relaxed:

Fajne, eleganckie wnętrze - schody je znakomicie uzupełniają - twierdzi inwestor że wygodne - czegóż chcieć więcej - Gratulacje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artysta ;)

Dobre schody to matematyka + opanowane rzemiosło. Artyzm mile widziany przy ewentualnym rzeźbieniu słupów. A w ogóle co oznacza "stopnie wysokie 16 i 17 cm" ?? 

Jak poznać fachowca od lania schodów betonowych? Spyta "Czym planuje Pani/Pan obłożyć w przyszłości stopnie betonowe?" Jeżeli takiego pytania nie zadał, a idzie uruchomić betoniarkę .. to kłopoty prawdopodobne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, polerka napisał:

Artysta ;)

Dobre schody to matematyka + opanowane rzemiosło. Artyzm mile widziany przy ewentualnym rzeźbieniu słupów. A w ogóle co oznacza "stopnie wysokie 16 i 17 cm" ??

Rzeczywiście z tymi stopniami 16,17 cm - trochę niezrozumiale ...może chodzi o pierwszy stopień wyższy, czasem tak jest.

Ale pozostałe zarzuty bezzasadne.

 • artystą określili "betoniarza" stolarz i inwestor. To o co ci chodzi. To oni te stopnie użytkują, robili wykończenie, i patrzą na nie - ocenili go widzowie
 • patrzą na nie -  tu zaczyna sie ocena artysty - "betoniarz" policzył, zaszalował zazbroił i zaprojektował stopnie tak, by były piękne (w otoczeniu) - tzn. do czynności konstruktora, cieśli, zbrojarza i betoniarza dodał rolę artysty - bardzo dobrze --- oczywiście ocena artyzmu jest oceną niewymierną i subiektywną -dla jednego artyzm oznacza u innego czasem kicz.
 • Więc - jak piszesz - dobre schody to "matematyka + opanowane rzemiosło" i plus ich wartość funkcjonalna - wystarcza w 90 % przypadkow - dodałbym jeszcze do tego wartość niewymierną "ładne"
 • a piękne schody to powinno być  "matematyka + opanowane rzemiosło" + forma artystyczna (zazwyczaj to rola projektującego schody)
 • I na koniec paradoks - Nie zawsze tzwpiękne schody to dobre schody :14_relaxed:
Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie "na kształcie owalu" było napisane, więc OK - zgoda. Tu trzeba czegoś więcej

Schody prezentują się naprawdę dobrze. Nie stawiam żadnych zarzutów, w szczególności, że tych schodów nie widziałem live:) 

 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert
Witam czy jakiś numer telefonu do tego murarza mógłbm otrzymać? Jestem na etapie projektowania schodów na swojej budowie, schody mi się bardzo podobają i jeśli to możliwe poproszę o kontakt do tego murarza na e-mail lulu0@op.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Te opóźnienia proceduralne wynikają z 2 rzeczy - ugoda podpisana, ale jeszcze nie było rzeczoznawcy. Gorzej - niektóre kopalnie nie mają już swoich rzeczoznawców (pozwalniali się, bo za mało im płacili) i będzie przetarg dopiero. Ale może to i dobrze, bo pod koniec roku ma ruszyć ostatnia ściana z której mogą być jakieś wpływy na mój dom(w początkowej fazie eksploatacji). Więc dlatego taki a nie inny planowany termin remontu.   Przede wszystkim chodzi o malowanie/ odświeżenie całego domu, dochodzą do tego kwestie wynikające ze szkód:likwidacją pęknięć płyt kg, pęknięcia tynków, ponowne osadzenie drzwi wejściowych(może wystarczy regulacja, ale pewności nie mam) Drobne przeróbki elektryki (może przy okazji przygotować kable pod planowane panele PV) - tu i ówdzie przydałoby się jakieś dodatkowe gniazdko (itp) Wreszcie - zrobienie tego, co od dawna powinno zostać zrobione, czyli reasumując:   Zakres robót parter:  drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian+malowanie poddasze: drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian i sufitów(płyty k-g)+malowanie (opcja dodatkowa - instalacja 3 klimatyzatorów do pokojów) piwnica: malowanie+zrobienie kuchni polowej + wyprowadzić kabel/kable pod planowaną bramę ogrodzeniową+drobne przeróbki+montaż 4 drzwi wewnętrznych garaż: część tynków do skucia,tynkowanie,malowanie, skucie kawałka chudziaka,zainstalowanie do istniejącej rury odpowiedniego odpływu liniowego, wylewka ze spadkiem,  (tak, żeby woda z opadów śniegu który wjechał razem z autem do garażu przestała być problemem - nie jest to duży problem, ale właśnie w tej sposób, przez moją nieuwagę załatwione zostały tynki w garażu) + okładzina na wylewkę. Na ostatnim miejscu jest zrobienie ogrodzenia - chociaż tutaj priorytet zaczyna być wyższy, bo niedawno 2 razy nawiedziły nas w nocy prawdopodobnie dziki (w poprzednich latach pojawiały się różne zwierzaki, ale dziki nigdy). Zryły trochę działkę..więc... Piszę "prawdopodobnie", bo nikt ich nie widział, widać tylko poryty teren. więcej szczegółów (metraże) podam później
  • Witam,   Planuje zakup domu wolnostojącego - prosta kostka z lat 70'. Parter + piętro, 110m, płaski dach, dom na fundamencie poniemieckiego budynku.   Do remontu w zasadzie wszystko. Ściany w porządku.   Będę wdzięczny za informacje ile (średnio / orientacyjnie / pi razy drzwi) może wynieść kapitalny remont do stanu deweloperskiego.   Pozdrawiam,
  • Obyś nie zderzył  się z tym co spotkało mnie. Dawaj te etapy zakres i ceny
  • Ma wywiewać bo masz z tego co pamiętam wentylacje grawitacyjną. Anemostat to raczej do wentylacji mechanicznej a nie do grawitacyjnej. To błąd, należałoby to naprawić ale najpierw wywaliłbym ten anemostat i sprawdził czy jest w ogóle jakiś ciąg. Kuchnia i łazienka bez sprawnej wentylacji to w przyszłości kłopoty.
  • W kuchni od początku wentylacja była do kitu, czyli boczny kanał pod sufitem idący do łazienki.Zrezygnowałam z takiego rozwiązania. Jest dziura i anemostat. Nic nie wwiewa, nie zaobserwowałam osadzającego się lodu.  Zatem idąc tropem obaw Gawła mam nadzieję, że na kolejnej dziurze też by nie było lodu.  Kołderki skończone, zapakowane do studni. Fotki jutro.  
 • Popularne tematy

×