Skocz do zawartości

Gniazda sieciowe


Recommended Posts

Witam
Bardzo dziękuję za przyjęcie do grupy:)

Zwracam się do Państwa z prośbą o informację.Chcę zamontować w szafkach kuchennych oświetlenie za pomocą gniazda sieciowego.Problem w tym,że posiadam tylko jeden kontakt po stonie gdzie znajdują się szafki.

Moje pytanie brzmi : czy do tego jednego gniazdka z uziemieniem mogę podłączyć przedłużacz z 3 gniazdami i dalej mogę podłączyć 3 gniazda sieciowe?
Gniazda które chce użyć są http://allegro.pl/gniazdo-sieciowe-sterowa...5379784727.html

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Tylko jak to będzie wyglądało? Chałabaj aż w oczy berdzie kuło. To jest złe, powiem nawet bardzo złe rozwiązanie.
Zrób sobie oświetlenie ledowe, będzie schludne, efektowne i energooszczędne.
Link do komentarza
Cytat



Na jakiej zasadzie to działa?

Nieśmiało pytam


To ja się zapytam koleżanki, a skąd wkleiłaś tą fotkę? I odpowiem bo znowu będziesz dopytywać po co ja się o to pytam. Tam z skąd ją wkleiłaś jest czarno na białym napisane jak to działa.
a gdybyś jak już nie raz pisałem i Ci doradzałem czytałaś byś cały temat to agassi13 wkleiła link odsyłający do dokładnego opisu jak działa to cudo.
Więc po raz kolejny nie rób z siebie blondynki forumowej i nie zaśmiecaj pytaniami oczywistymi na które bez problemu odpowiedź można znaleźć w necie.
Link do komentarza
Cytat

Zasłużyłeś na plusik, ale"guzika" nie naciskam, bo wyjdzie na to, że napisałeś to tylko dla tego plusika...


Nie naciskaj, bo zostaniesz wrogiem u Kwiatuszka icon_lol.gif
A może sam Forumowy Kwiatuszek mi zaplusuje icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak nieśmiało - przytoczcie gdzie tam jest opis działania, funkcje, itp.
Bo chyba ja też blondi jestem, albo mi wzrok poleciał okrutnie. icon_cool.gif


Ale pytania jak to działa nie zadałeś więc blondynką nie jesteś (choć srebro we włosach już masz icon_lol.gif ) może jest to bardzo technicznie tam opisane (dla ten opis jest wystarczający), ale jak ktoś chce znaleźć metodę i sposób działania to nie jest przecież przepis na bombę atomową aby tego nie znaleźć w necie (choć kto wie, jakby dobrze poszperał to i znalazłby przepis na bomkę icon_biggrin.gif ).
Jedno z ogłoszeń po wpisaniu frazy "gniazdko na pilota jak działa" https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am...Jsmc_tBXoEsUjbg jest tu chyba już bardzo jasno i szczegółowo opisane? prawda.
Więc jak się chce to się znajdzie bez zbytecznego zaśmiecania forum pytaniami nic nie wnoszącymi do tematu.

I zobacz Rysiu, Kwiatuszkowi bardzo pomocnej porady udzieliłeś, aż dostałeś plusika od niej.
Ale ja nie będę gorszy bo jestem o to zazdrosny więc też Ci dam + icon_wink.gif
Link do komentarza
A co do meritum - wkurzały mnie w nocy światełka w tv, dekoderze, kinie domowym gdy te urządzenia były w stanie stand by, wiec zakupiłem taki komplet z czterema gniazdami, podłączyłem wyżej wymienionych urządzeń i załączam je teraz z pilota. Można było załączać te urządzenia ich włącznikiem, ale te włączniki potrafią paść i robi się problem...
Link do komentarza
Gniazd sieciowych używam od lat, kiedy moja córka jeszcze była w gimnazjum. Pamiętam te chwile, kiedy np. o godzinie 22.00, leżąc w swoim łóżku, wyłączałem jej komputer naciśnięciem jednego guziczka, po którym było słychać jęk zawodu. icon_biggrin.gif
Dwie godziny później tak samo wyłączałem gniazda w swoim pokoju. Z tym, że ja to jedno gniazdo mam nieco inaczej zabudowane - jest tak, że z niego zasilany jest jeden obwód gniazd w pokoju (drugi obwód jest na stałe pod napięciem).

Teraz, kiedy buduję dom, od razu pomyślałem o tym. A że irytujące bywa pierniczenie się z pilotem, to np. w swojej sypialni, przy łóżku od razu przewidziałem wyłącznik zespołu gniazd zasilających RTV (są tam także wyłączniki oświetlenia pokoju).

Natomiast w salonie taki wyłącznik zabudowałem w pobliżu wyjścia (a tam akurat znajduje się zestaw RTV) - wychodząc masz "zgasić" zasilanie RTV. Umieściłem go jednak niżej niż wszystkie wyłączniki oświetlenia, żeby omyłkowo nie wyłączyć RTV przy zamiarze zgaszenia światła. Dlatego jest zabudowany na wysokości gniazd prądowych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...