Skocz do zawartości

Gniazda sieciowe


Recommended Posts

Witam
Bardzo dziękuję za przyjęcie do grupy:)

Zwracam się do Państwa z prośbą o informację.Chcę zamontować w szafkach kuchennych oświetlenie za pomocą gniazda sieciowego.Problem w tym,że posiadam tylko jeden kontakt po stonie gdzie znajdują się szafki.

Moje pytanie brzmi : czy do tego jednego gniazdka z uziemieniem mogę podłączyć przedłużacz z 3 gniazdami i dalej mogę podłączyć 3 gniazda sieciowe?
Gniazda które chce użyć są http://allegro.pl/gniazdo-sieciowe-sterowa...5379784727.html

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Tylko jak to będzie wyglądało? Chałabaj aż w oczy berdzie kuło. To jest złe, powiem nawet bardzo złe rozwiązanie.
Zrób sobie oświetlenie ledowe, będzie schludne, efektowne i energooszczędne.
Link do komentarza
Cytat



Na jakiej zasadzie to działa?

Nieśmiało pytam


To ja się zapytam koleżanki, a skąd wkleiłaś tą fotkę? I odpowiem bo znowu będziesz dopytywać po co ja się o to pytam. Tam z skąd ją wkleiłaś jest czarno na białym napisane jak to działa.
a gdybyś jak już nie raz pisałem i Ci doradzałem czytałaś byś cały temat to agassi13 wkleiła link odsyłający do dokładnego opisu jak działa to cudo.
Więc po raz kolejny nie rób z siebie blondynki forumowej i nie zaśmiecaj pytaniami oczywistymi na które bez problemu odpowiedź można znaleźć w necie.
Link do komentarza
Cytat

Zasłużyłeś na plusik, ale"guzika" nie naciskam, bo wyjdzie na to, że napisałeś to tylko dla tego plusika...


Nie naciskaj, bo zostaniesz wrogiem u Kwiatuszka icon_lol.gif
A może sam Forumowy Kwiatuszek mi zaplusuje icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak nieśmiało - przytoczcie gdzie tam jest opis działania, funkcje, itp.
Bo chyba ja też blondi jestem, albo mi wzrok poleciał okrutnie. icon_cool.gif


Ale pytania jak to działa nie zadałeś więc blondynką nie jesteś (choć srebro we włosach już masz icon_lol.gif ) może jest to bardzo technicznie tam opisane (dla ten opis jest wystarczający), ale jak ktoś chce znaleźć metodę i sposób działania to nie jest przecież przepis na bombę atomową aby tego nie znaleźć w necie (choć kto wie, jakby dobrze poszperał to i znalazłby przepis na bomkę icon_biggrin.gif ).
Jedno z ogłoszeń po wpisaniu frazy "gniazdko na pilota jak działa" https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am...Jsmc_tBXoEsUjbg jest tu chyba już bardzo jasno i szczegółowo opisane? prawda.
Więc jak się chce to się znajdzie bez zbytecznego zaśmiecania forum pytaniami nic nie wnoszącymi do tematu.

I zobacz Rysiu, Kwiatuszkowi bardzo pomocnej porady udzieliłeś, aż dostałeś plusika od niej.
Ale ja nie będę gorszy bo jestem o to zazdrosny więc też Ci dam + icon_wink.gif
Link do komentarza
A co do meritum - wkurzały mnie w nocy światełka w tv, dekoderze, kinie domowym gdy te urządzenia były w stanie stand by, wiec zakupiłem taki komplet z czterema gniazdami, podłączyłem wyżej wymienionych urządzeń i załączam je teraz z pilota. Można było załączać te urządzenia ich włącznikiem, ale te włączniki potrafią paść i robi się problem...
Link do komentarza
Gniazd sieciowych używam od lat, kiedy moja córka jeszcze była w gimnazjum. Pamiętam te chwile, kiedy np. o godzinie 22.00, leżąc w swoim łóżku, wyłączałem jej komputer naciśnięciem jednego guziczka, po którym było słychać jęk zawodu. icon_biggrin.gif
Dwie godziny później tak samo wyłączałem gniazda w swoim pokoju. Z tym, że ja to jedno gniazdo mam nieco inaczej zabudowane - jest tak, że z niego zasilany jest jeden obwód gniazd w pokoju (drugi obwód jest na stałe pod napięciem).

Teraz, kiedy buduję dom, od razu pomyślałem o tym. A że irytujące bywa pierniczenie się z pilotem, to np. w swojej sypialni, przy łóżku od razu przewidziałem wyłącznik zespołu gniazd zasilających RTV (są tam także wyłączniki oświetlenia pokoju).

Natomiast w salonie taki wyłącznik zabudowałem w pobliżu wyjścia (a tam akurat znajduje się zestaw RTV) - wychodząc masz "zgasić" zasilanie RTV. Umieściłem go jednak niżej niż wszystkie wyłączniki oświetlenia, żeby omyłkowo nie wyłączyć RTV przy zamiarze zgaszenia światła. Dlatego jest zabudowany na wysokości gniazd prądowych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
    • Po pierwsze zastanów się skąd się ta para bierze i którędy przechodzi. Uważasz, że przechodzi przez strop? Pewnie jak czajnik włączysz na herbatę. Pytałem z czego ten strop, ale olałeś pytanie i odpowiedzi nie dajesz.  Sorry, ale skoro wiesz lepiej to działaj jak chcesz.
    • Zawsze myślałem, że ideą ocieplenia stropu jest PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ, czyli membrana pierwsza, warstwa wełny (w nowych rozwiązaniach aż dwie warstwy wełny: jedna między krokwiami, druga pod krokwiami na specjalnych wieszakach), obowiązkowa szczelina wentylacyjna 2,5 - 3 cm, membrana druga, blachodachówka. Czy pełne deskowanie nie zakłóca tej paroprzepuszczalności? Piszę o tym, bo mieszkam domu szeregowym i na I piętrze w przedpokoju mamy strasznie zimno, mimo sporego grzejnika żeliwnego, toteż docieplenie strychu to dla mnie priorytet. Kolega Redaktor wspomniał o przypadkach uszkodzenia więźby po zastosowaniu wełny między krokwiami. Czy ktoś z sz. Kolegów ma jakieś podobne doświadczenia? Czy to przypadkiem nie wynika w 100 % z podstawowego błędu jakim jest pominięcie szczeliny wentylacyjnej?   I druga sprawa: co jest tańsze: ocieplenie dachu wełną, czy stropu? Zaznaczam, że obie ww. czynności chcę wykonać sam na podstawie filmów instruktażowych i poradników producentów.   Maciek Linki: www.isover.pl/porady/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze infodeweloper.pl/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze-welna-mineralna-kompletny-poradnik-krok-po-kroku
    • Cześć, Mam problem z plamami po malowaniu na płytach karton gips. Pojawiły się na suficie i ściance coś jakby plamy. Tak właściwie wyskoczyły one po "podmalowaniu" farbą uzupełnień pęknięć akrylem. Przed samym malowaniem ściany były gruntowane i nałożone 3 warstwy farby, głównie wałkiem. Nie było plam, wyskoczyły one po ponownym malowaniu tam gdzie poprawiałem pęknięcia gk. Próbowałem już pojawiające się plamy zakryć przy wykorzystaniu szlifowania papierem ściernym, ponownym gruntowaniem miejscowym i na nowo malowaniu tych miejsc. Niestety za każdym razem pojawiają się widoczne plamy.    Zastanawiam się czy jeśli zagruntuje całość powierzchni ściany i pomaluje na nowo to uda się to poprawić? Ewentualnie jakie rozwiązanie spróbować 
    • Witam wszystkich te balkony od początku  do konca to moja robota  w razie pytań doradze 698 028 376  pracuje tylko na terenie  Małopolski. Okucia w łuku wyginam na wymiar na warsztacie i wysyłam kurierem lub odbiór osobisty. Podłorze  wykonuje z mębramy Protan którą zgrzewam do blachy hps 200. 20241031_114903.heic 20240606_123312.heic 20240229_162709.heic 20230727_182717.heic 20230215_150931.heic 20230331_172215.heic 20240327_160716.heic 20231010_122920.heic
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...