Skocz do zawartości

Wylewka


Recommended Posts

zamierzam zdjąć stare deski a w nich miejsce zrobić wylewkę. Wylewka pokój 42 m 2 , mniejszy pokój , 15 m 2, przedpokój 9m2 , no i kuchnia 10 m2 , bez ogrzewania podłogowego wylewana z betoniarki grubość 6 cm styropianu i 6 cm wylewki tak to widzę , jak źle to widzę to proszę o poprawy i podpowiedzi Edytowano przez robson8787 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

zamierzam zdjąć stare deski a w nich miejsce zrobić wylewkę. Wylewka pokój 42 m 2 , mniejszy pokój , 15 m 2, przedpokój 9m2 , no i kuchnia 10 m2 , bez ogrzewania podłogowego wylewana z betoniarki grubość 6 cm styropianu i 6 cm wylewki tak to widzę , jak źle to widzę to proszę o poprawy i podpowiedzi


Czyli to podłoga ma być na gruncie, tak? Styro jak zmieścisz to 15 cm wylewki tak około 8 cm.
A co jest teraz pod tymi deskami piach czy jakaś posadzka?
Link do komentarza
Cytat

posadzki niema jest piach



jaki by był koszt styropianu lacznie wyjdzie 80m2 w całym domu


To najpierw należy jakoś ustabilizować-wyrównać ten piach.
Nie wiem jaki koszt, to zależy za ile kupisz, a za ile jest styro to ja nie wiem icon_cool.gif Wiem, że powinien to być styro na podłogi i o taki pytaj u siebie po hurtowniach. Do tego nie zapomnij o foli i o dylatacji zewnętrznej, odizolowanie posadzki od ścian zewnętrznych i działowych.
Link do komentarza
80m2 to 8m3 (10cm grubości) x cena jaka sobie znajdziesz na swoim terenie.
Jeśli masz miejsce to daj 15cm styro (12m3) + 8cm wylewka.
Jak miejsca brakuje to warstwę styropianu zmniejsz do 12cm i ewentualnie pokombinuj z lambdą (8cm wylewka cały czas w domyśle).


edit: wyprostowanie skrótu myślowego Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

no to jeszcze wyrównanie podkładu, czyli chudziak.


Przydałby się zrobić chudziaka, ale jeżeli ten piach tam zalega od x lat to wystarczyło by wyrównać ,ewentualnie zagęścić i ułożyć styro i zrobić wylewkę zrobić.
Tylko z tą wylewką to nie jest tak siup, zrobić wylewkę z betoniarki to trzeba umieć aby była była równiutka a nie miała góry i doliny a w dodatku była porowata.
Link do komentarza
Cytat

Przydałby się zrobić chudziaka, ale jeżeli ten piach tam zalega od x lat to wystarczyło by wyrównać ,ewentualnie zagęścić i ułożyć styro i zrobić wylewkę zrobić.



Nie da rady. Przechodziłem ten ból rok temu. Piach może i zalega, ale myszy robią swoje. Jakiekolwiek nierówności wylazłyby juz na etapie kładzenia styro, a wtedy utrzymanie tych min. 8 cm posadzki to marzenia ściętej głowy. Chyba, ze się od razu zaplanuje 20 cm, tylko po co?
Reasumujac, ja robiłem tak:
1. Po wyliczeniu odpowiedniej nisko połozonej bazy, została ona wyznaczona poziomicą laserową i obrysowana na całym obwodzie. Zbedny piasek został wybrany w miarę równo.
2. Następnie nawrzucałem na niego dość cienką warstwę potłuczonych dachówek - miałem tego od groma od czasów, kiedy na budynku gospodarczym kładlem blachę. Gruz został udeptany butami i mniej więcej wyrównany.
3. Całość została zalana rzadkim, chudym betonem i wyrównana po prowadnicach! Szwagier to robił, więc było równo.
4. Po jakimś czasie (nie pamiętam jak długim), została położona folia, styro, nawrzucana cienka warstwa niezbyt mokrego betonu, kręconego we własnej mieszarce, na to poszła siatka zbrojeniowa, reszta betonu i znowu szwagier wyrównywał całość do zaznaczonej wysokości.
5. A ja na drugi dzień zacierałem. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tak jak to opisałeś. Nic dodać nic ująć.
A pisząc o równej posadzce to własnie to naniesienie poziomu niwelatorem i zatarcie do tego poziomu betonu da satysfakcjonujący efekt, w innym przypadku posadzka samopoziomująca, a to już trochę kosztuje.
Jak zrobi się gęsty beton z plastifikatorem to można w ten sam dzień zacierać i wyrównywać do poziomu.
Link do komentarza
Daj 300 kg cementu na metr sześcienny betonu.
Więc 80 mkw x 0,08 m grubości wylewki daje 6,4 m sześcienne potrzebnego betonu.Mnożąc 300 kg przez ilość metrów wychodzą dwie tony z lekkim zapasem.Jeśli chcesz żeby szybciej wiązał to daj cement tzw "jedynkę",jeśli nie zależy Ci na szybkości to możesz dać i teoretycznie gorszy (rozumiem że robisz wewnątrz i masz tam temp przynajmniej kilka stopni powyżej zera).
Rozumiem też że chcesz to robić sam+pomocnicy.Wiem - koszty.Ale nigdy nie zrobisz tego tak równo jak mixokretem.Jeśli jest dobry fachowiec to zrobi równiutko.Właśnie dwa dni przed wigilią robił u mnie taki i wierz mi że sprawdzając dwumetrową łatą nie wsadziłbym paznokcia pod nią.A jeśli zrobisz trochę nierówno to potem dochodzi koszt wylewki samopoziomującej,ewentualnie koszt dużej ilości kleju do płytek.
No i do mixokreta potrzebujesz trochę mniej cementu,około półtorej tony.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...