Skocz do zawartości

Styropian grafitowy


Recommended Posts

Napisano
Mam prośbę o jednoznaczne wyjaśnienie dlaczego styropian grafitowy jest lepszy?
Z czego to wynika?
Jest szereg różnych opisów, które być może dewaluują jego właściwości, stąd prośba o rzeczową i zrozumiałą dla przeciętnego odbiorcy, odpowiedż.
Pozdrawiam.
Napisano
Ale od czego jest lepszy? Od samochodu czy od bloczka betonowego?
I do czego on ma być użyty?
Napisano
Bo zapewne jest cieplejszy.
Zresztą nie wiem co z czym porównujesz? Jeżeli chce się coś porównać to należy podać dokładnie jaki materiał z jakim porównać chcesz. Nikt tu nie jest wróżką, a styropianów "białych" jest trochę.
Napisano (edytowany)
  Cytat

Bo zapewne jest cieplejszy.
Zresztą nie wiem co z czym porównujesz? Jeżeli chce się coś porównać to należy podać dokładnie jaki materiał z jakim porównać chcesz. Nikt tu nie jest wróżką, a styropianów "białych" jest trochę.

Rozwiń  

To, że porównuję szary z białym, jednoznacznie wynika, iż dotyczy to identycznych parametrów, poza kolorem i lambdą. Pytanie - z czego wynika ta niższa lambda?

Jedni piszą, że grafit pochłania promienie cieplne inni z kolei, że odbija.

Ani jedno ani drugie nie pasuje do prostej fizyki.

Dla przeciętnego klienta pachnie to marketingem.

Chodzi o proste wytłumaczenie, nawet fizyczne ale zrozumiałe dla przeciętnego klienta a zarazem użytkownika tego forum.
Pozdrawiam. Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Gdzieś widziałem zdjęcie z kamery termowizyjnej.
Za ścianą zbudowaną z białego styropianu, w odległości około 1m postawiono garnek z gorącą wodą.
Fajne ognisko" kamera zarejestrowała icon_mrgreen.gif

Ps. Zwykły pirometr też to pokaże.
Napisano (edytowany)
  Cytat

Gdzieś widziałem zdjęcie z kamery termowizyjnej.

Rozwiń  

A ja czytałem na temat gęstości:
http://www.styropiany.pl/osw.pdf

Znalazłem taki komentarz do powyższego:
  Cytat

Program PSPS - Prawie jak gwarancja jakości
Zadałem sobie trud i przeczytałem regulamin programu jakości PSPS na stronie organizacji. Rzeczywiście jest kuriozalny. PSPS chce badać uczestnikom programu gęstość (ciężar) styropianów - czyli zupełnie nieistotny parametr dla materiału izolacyjnego - i na tej podstawie przyznawać znak jakości. Co więcej gęstość przyjęta na potrzeby programu nie jest ujęta w żadnej normie i jest wymyślona przez autorów programu. Skąd ją wzięli naprawdę nie sposób dociec. Nie rozumiem dlaczego PSPS nie chce badać najważniejszych parametrów materiału izolacyjnego czyli przewodności cieplnej i wytrzymałości? To własnie te parametry są badane podczas rutynowych kontroli w Polsce i na całym świecie,to one decydują o jakości styropianu i to w końcu one są deklarowane przez producentów. Gęstość - ciężar nie jest deklarowana, też sprawdziłem:)
Przecież takim podejściem autorzy programu skazują go na porażkę. Nikt normalny nie może traktować go poważnie.

Rozwiń  

Ja się wcale nie dziwię że nie badają innych parametrów, bo po co ?. Będą podobne jeżeli nie identyczne.
Czy to nie Ty Bajbago pisałeś że najlepszym izolatorem jest powietrze, pod warunkiem że jest szczelnie zamknięte. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...