Skocz do zawartości

Koszt wykończenia mieszkania.


Recommended Posts

Napisano
Witam, kupiłem ostatnio mieszkanie 38m^2, dwa pokoje z kuchnią (łazienka razem z kibelkiem) do całkowitego remontu. Nie planuję robić tam nic szalonego. W pokojach gładzie, a na podłogi panele. W łazience gładzie i kafelki. Chciałbym cały remont zamknąć w 40 tys. zł. Myślicie, że jest to wykonalne? Tak jak pisałem, nie planuje nic nadzwyczajnego, standardowe kafle, a meble i cały sprzęt do kuchni i łazienki też raczej ze średniej półki.
Gość mhtyl
Napisano
Na remont to starczy spoko te 40 tys, nawet zostanie, ale z kuchnia i łazienka to już trochę przesadziłeś icon_biggrin.gif Chyba, ż do kuchni i łazienki kupisz coś z rynku wtórnego. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz bardzo ciekawe okazje.
Napisano
Rynek wtórny odpada. Właśnie oglądam różne wyposażenia kuchni i łazienki i widzę, że ciężko będzie się zmieścić w 40 tys. z całością;/.
Gość mhtyl
Napisano
Cytat

Rynek wtórny odpada. Właśnie oglądam różne wyposażenia kuchni i łazienki i widzę, że ciężko będzie się zmieścić w 40 tys. z całością;/.


A to czemu wtórny odpada?
Ja dużo rzeczy tak właśnie kupiłem. I to nie rzeczy jakieś przechodzone, kilkuletnie. Praktycznie wszystko co kupiłem było prawie nowe (nie trafiony zakup) albo były używane ale jeszcze na gwarancji.
Napisano
kurcze, no to muszę jeszcze porządniej poszperać w takim układzie i nie kupować wszystkiego ad hoc.

w sumie chcę się wynająć mieszkanie dla studentów więc do września, nawet w październiku znajdę jakiegoś studenta


  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

gdybyś zapytał projektanta wnętrz, to powiedziałby ci, że 5 tysi na mkw


icon_eek.gif
O czym Ty piszesz? Pałac chcesz wykańczać czy biednego inwestora chcesz doprowadzić o zawał serca?
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Takie wątki zawsze mnie doprowadzają do jakiegoś rozbawienia, i to całkiem mimowolnie. ciężko jest określić ile zapłacisz za wykończenie mieszkania, zależy przecież jakich chcesz użyć materiałów bo rozbieżność cenowa jest bardzo duża.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Najwięcej zapłaciłem za okna i drzwi, ale nie żałuje, to inwestycja na długie lata. Najpierw myślałem o podłodze, ale w końcu zdecydowałem się na panele, bo często lubię zmieniać koloru, i w domu są małe dzieci.
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
pewnie się zmieścisz ale nie poszalejesz. Sama kuchnia to jakieś 20tys meble wraz ze sprzetem. łazienka mała to ok 10tys a reszta to drobne prace więc jak będziesz się pilnował to uda się
  • 9 miesiące temu...
Napisano
Ile średnio kosztuje kafelkowanie? Chciałabym się rozeznać w temacie, we wrześniu będę wykańczać mieszkanie i nie chciałabym, żeby ktoś mnie naciągnął, a kompletnie nie znam się na stawkach. Chodzi okolice Wrocławia.
Napisano
Cytat

Ile średnio kosztuje kafelkowanie? Chciałabym się rozeznać w temacie, we wrześniu będę wykańczać mieszkanie i nie chciałabym, żeby ktoś mnie naciągnął, a kompletnie nie znam się na stawkach. Chodzi okolice Wrocławia.



50-70pln/m2
dodatkowo szlifowanie narozników pod kątem 45st.
zabudowy wanny,
biały montaż.
nas robocizna kosztowała ok 2900pln za łazienkę 4m2
  • 1 rok temu...
Napisano
Remont w tych pieniądzach jest możliwy, tylko uważaj na pseudo fachowców, których pełno ostatnio we Wrocławiu, więc pytaj o ceny i koniecznie o efekty wykonanej pracy, albo najlepiej o możliwość obejrzenia jakiegoś ostatniego zlecenia.
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Napisano

Koszt wykonczenia mieszkania to kwota zazwyczaj 1600-2400zł/m2. 2000zł/m2 to idealny budżet, aby urzadzic mieszkanie w fajnym standardzie. O kosztach wykończenia mieszkania więcej tutaj:

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Na samych kafelkach można sporo obciąć stosując farbę Kuchnia-Łazienka Śnieżki. Tworzy ona powłokę, która chroni ścianę w sposób wystarczający a dodatkowo zabezpiecza przed rozwojem pleśni i grzybów, bo posiada w swoim składzie srebro. Można więc ograniczyć ilość kładzionych płytek do podłogi i miejsc, gdzie jest to konieczne (podłoga, kabina prysznicowa). Ostatecznie drogie szlifowanie może okazać się zbędne, a koszty stopnieją radykalnie.
 

15a.jpg

15b.jpg

Napisano

Mnie tam osobiście kilka lat temu wyszło jeszcze mniej, no ale niektórymi pracami się zająłem osobiście. Także można w ten sposób jakoś koszty zawsze ograniczać - pod warunkiem, że się potrafi to zrobić dobrze. 

  • 10 miesiące temu...
Napisano (edytowany)

Cennik na 2019 rok. Aby wykończyć mieszkanie że stanu deweloperskiego proszę doliczyć do ceny mieszkania 1000zl do m2. A jeżeli jest to garsoniera to minimum 1300zl m2. Oczywiście bez marmurów, Corianu czy egzotycznego drewna albo inteligentnych instalacji. 

To realne ceny. Niższe to albo rynek wtórny, albo Bodzio itp i bez zmian punktów instalacji wod-kan-gaz-elektr. 

 

Edytowano przez Budująca dom (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)

Ja zawsze doliczam minimum 1600zł do metra kwadratowego za remont całego mieszkania (Wrocław). Na gotowo z materiałem, wykończenie łazienki i kuchni na gotowo w tej cenie. Oczywiście jeśli zastosujesz najtańsze panele z Castoramy i wykończenie paździerzowe to zmniejszysz tę kwotę. 

Edytowano przez MariuszNajgebauer (zobacz historię edycji)
  • 2 miesiące temu...
Napisano

Napisz trochę o kosztach wykańczania mieszkania, czy was nie wykończyły... napomknij z grubsza o budżecie i jego - chociażby procentowym - wykorzystaniu... a tak to tylko spamujesz i reklamujesz firmę, którą pewnie zarządzasz...

4 godziny temu, ToJaKaśka napisał:

Zrobili super mieszkanie

cóż to tak zrobili super?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...