Skocz do zawartości

ile za samą robociznę?


Recommended Posts

Jakbyś jeszcze napisała jak ta ściana będzie, z jakiego materiału, jaki strop, czy ścianki działowe też, a co z fundamentami? No i jeszcze w jakim rejonie będzie ta rozbudowa.
Wtedy można udzielić dość precyzyjnej odpowiedzi ,acz kolwiek nie jest powiedziane ,że taka uzyskasz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ma to być rozbudowa starego budynku. Parter 4mx8m i tak samo góra. Dach będzie z papy. Ściany budowane z porothermu. Ścianki działowe będziemy robić sami więc tego nie wliczam do robocizny firmy budowlanej. Chodzi mi o samo postawienie głównych ścian i zrobienie dachu ponieważ resztę będziemy robić sami.
Link do komentarza
Cytat

Ma to być rozbudowa starego budynku. Parter 4mx8m i tak samo góra. Dach będzie z papy. Ściany budowane z porothermu. Ścianki działowe będziemy robić sami więc tego nie wliczam do robocizny firmy budowlanej. Chodzi mi o samo postawienie głównych ścian i zrobienie dachu ponieważ resztę będziemy robić sami.


No dobra już wiemy trochę więcej ale jeszcze ie wszystko icon_biggrin.gif
Ściana 1W czy 2W ? czyli z jednego pustaka czy pustak + ocieplenie np styropian?
Strop też wchodzi w robociznę,jak tak to jaki?
A co z fundamentami,czy sami robicie czy firma?
A ten dach to dwu czy wielospadowy? z lukarnami? czy jeszcze jakieś inne dzieło icon_smile.gif i jaka powierzchnia tego dachu?
Link do komentarza
Ściany z jednego pustaka + ocieplenie styropianem(które będzie robiła inna firma). Strop będzie wylewany betonem. Fandamenty też wchodzą w koszty firmy. Dach dwuspadowy zwykły z lekkim spadem pokryty papą bez okien. Powierzchnia dachu to ok 40m2. Mieszkam na śląsku i chciałam mniej więcej wiedzieć ile taka firma może wziąć za budowę żeby czasem nie przepłacić.

Link do komentarza
Skromnie liczę koło 10 tys ale najlepiej niech by się ktoś wypowiedział ze Śląska.
Anka powiedz jeszcze ta dobudowa 4X8m to będą cztery ściany czy trzy,bo piszesz o dobudowie więc którym bokiem ? dłuższym czy krótszym chcesz się dokleić do istniejącego już budynku?

Cytat

Mieszkam na śląsku i chciałam mniej więcej wiedzieć ile taka firma może wziąć za budowę żeby czasem nie przepłacić.


Żebyś nie przepłaciła to powinnaś zebrać ofertę od kilku wykonawców, i pamiętaj nie zawsze cena jest wykładnią solidności firmy.
A najlepiej jakbyś ekipę miała z polecenia od kolegi/koleżanki/znajomego wtedy prawdopodobieństwo wpadki jest znikome.
Link do komentarza
Cytat

skoro jest to rozbudowa domu, to musi byc projekt i pozwolenie na budowe. projektant rowniez moze sporzadzic kosztorys.


Tylko wiesz Ewa, te kosztorysy to o kant .... rozbić icon_biggrin.gif
Po mojemu to należałoby zrobić ksero projektu ,kondygnacje i przekroje i pojeździć z tym po kilku wykonawcach i na podstawie projektu niech się określa. A jeszcze jak każdemu z wykonawców powie się ,że robi się casting icon_biggrin.gif to i ceny będą bardziej realistyczne aniżeli jak to przeważnie bywa powiedziane tak od niechcenia zazwyczaj bardzo wygórowane aby było potem z czego obniżkę zrobić dla inwestora icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

bez obrazy Heniu, ale chyba bardziej realny bylby kosztorys sporzadzony przez projektanta (ktory moze wyliczyc dokladne zapotrzebowanie na materialy), niz porady forumowiczow, na podstawie szczatkowych informacji.


Halooooooooooooooooo! Tu pytanie o robociznę a nie o materiały! icon_lol.gif
Nie pij już więcej Pani Ewo icon_razz.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Ja tak właśnie liczyłam ok 20 tys ale chciałam aby wypowiedział się ktoś właśnie kto mniej więcej wie ile to może kosztować. Będę dobudowywać do dłuższej ściany więc to jest kwestia wybudowania 2 krótkich ścian i jednej długiej. W 2006 też budowałam mniej więcej taki sam budynek o tych samych wymiarach i firma wzięła 10 tys tylko to już minęło parę dobrych lat więc liczę, że wezmą więcej. Planuję wziąć 150 tys kredytu więc mam nadzieję, że się ze wszystkim wyrobię.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cześć,
Na razie sami z mężem próbujemy wyremontować mieszkanie, ale wszystko się sypie - tynk, ściany są cienkie, wszystko przez nie słychać. Myślałam, żeby rzeczywiście wynająć profesjonalną ekipę remontową, ale jak wspominałam - robimy to po raz pierwszy i nie wiem, ile mogą sobie zażyczyć. Moglibyście mi tak chociaż w przybliżeniu powiedzieć, ile powinnam sobie przygotować na taką okazję?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...