Skocz do zawartości

Kolor scian w kuchni


Recommended Posts

Cytat

Witaj. Moim zdaniem ładnie by było, żeby ścianę z meblami zrobić jasną (np. jasmy beż) a jakiś mocniejszy kolor dodać na jedną ścianę obok. Będzie bardziej elegancko, nie przesadnie, a kolorowa ściana ożywi twoją kuchnię. Najbardziej polecałabym ci ścianę w kolorze pomarańczy albo czerwieni, wygląda pięknie, a podobno te kolory dodają apetytu w kuchni icon_smile.gif Pozdrawiam



Ja bardzo lubię połączenie neutrali z mocnym kolorem. Rewelacyjnie wygląda tak jak piszesz beż, ecru, jasna szarość plus mocny akcent. To chyba moj ulubiony sposob zestawiania kolorow we wnętrzu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja bardzo lubię połączenie neutrali z mocnym kolorem. Rewelacyjnie wygląda tak jak piszesz beż, ecru, jasna szarość plus mocny akcent. To chyba moj ulubiony sposob zestawiania kolorow we wnętrzu.



To jest super zestawienie i w większości przypadków te neutralne kolorki pasują do wszystkich mocniejszych kolorów. Widziałam teraz modne szarości np. z pomarańczem lub czerwienią, świetnie to wygląda. Masz może takie kolorki u siebie?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Oprócz zabawy kolorami warto również pomyśleć nad dekoracjami. Na pustą ścianę można zastosować sztukaterię. Oryginalne kształty sprawią, że każde wnętrze - od klasycznego po nowoczesne, nabierze indywidualnego i nietuzinkowego wyglądu.
Dzięki panelom dekoracyjnym 3D można w ciekawy sposób wyeksponować ścianę. Ich rzeźba nada fantastycznego efektu wizualnego. Dzięki listwom ściennym można wydzielić przestrzenie na różne dekoracje - obrazy, lustra, zdjęcia itp.
Gotowe elementy można malować na ulubione kolory, bez dodatkowej obróbki po montażu, gdyż wykonane są ze styropianu albo pianki poliuretanowej. Możliwości użycia sztukaterii jest wiele, wystarczy wyobraźnia icon_smile.gif



Link do komentarza
Miłośnikom białych kuchni proponuję, aby obok ścian pomalowanych w tym kolorze, jedna obłożona była jasnymi panelami drewnopodobnymi, które mają widoczne słoje. Mogą one znajdować się również na wyspie wraz z grzejnikiem Tatou Bains, który pomalowany jest białym lakierem epoxy polyester. Aby jednak kuchnia nie była zbyt jasna, podłoga powinna być wyłożona ciemnymi płytami.

http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produk...owe/tatou_bain/

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam serdecznie,
Do kuchni proponuję farbę KUCHNIA-ŁAZIENKA. Najlepiej Śnieżki, bo ma w swoim składzie srebro, co daje gwarancję tego że żaden grzyb czy pleśń ci się nie wyhoduje… No i można ją myć, szorować, jest odporna na tłuste plamy.
Jeśli chodzi o kolor to zależy trochę od tego jaki ma być efekt. Ponadczasowe kolory to kolory neutralne. Beże, szarości, biele. U Śnieżki jest taki kolor 803M zniewalająca wanilia. Myślę że będzie znakomicie pasował do tych szafek. W połączeniu z 806M cynamonowa świeca, da efekt podobny jak na załączonej aranżacji. Można zostawić też zieleń lub purpurę. Ale albo 1 albo 2. Połączenie tych 2 kolorów daje jednak tak silny kontrast, że lepiej jeden z nich wymienić.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mam jasne dębowe meble więc kolor zielony wygląda idealnie. Do tego ma brązowe okna od środka więc wszystko wygląda perfekcyjnie. Planuję przemalowac na żółto, ale jeszcze nie zdecydowałem się



Wiesz co, nie rób tego. Odśwież tylko zieleń, może zmień odcień ale nie żółty. To mówię z autopsji.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Kolor ścian powinien zawsze współgrać z meblami. Mi bardzo podobają się takie kuchnie, gdzie ściany są w jasnych odcieniach: żółtego, bieli, kremowego itp. Wtedy można fajnie dopracować szczegóły dodatkami. icon_smile.gif Ja w kuchni mam napis na ścianie, ale wiem, że dużo osób zawiesza obrazki czy inne fajne ozdoby.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Granie kolorami jest niezwykle cennym i praktycznym narzędziem przy aranżacji wnętrz, pod warunkiem, że wiemy jak z tego korzystać. No chyba, że korzystamy z pomocy projektanta wnętrz.



W jakimś stopniu przyda się też kreator wnętrz, na stronie Śnieżki można znaleźć coś takiego. Można uniknąć wpadki ze złym kolorem ścian, niejednemu grającemu kolorami taka się zdarzyła. Ja akurat wolę te bezpieczne kolory i unikam łączenia ich w jednym pokoju.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Kolor w kuchni może nie tylko tworzyć bardziej lub mniej atrakcyjną kompozycję z wyposażeniem, może także wpływać na nasze samopoczucie, apetyt oraz ogólna atmosferę we wenetrzu. Beże, szarości, brązy biele to kolory neutralne, łatwe do zastosowania i mające niewielki wpływ na nasze funkcjonowanie, natomiast soczyste odcienie pomarańczowego, żółtego, zieleni i czerwieni mogą pobudzić nasz apetyt i wpłynąć na kreację potraw. Badania dowodzą że z kolei błękity, chłodne fiolety i mięty gaszą apetyt. Projektując kuchnię warto wziąć pod uwagę także ten czynnik a nie tylko kompozycje estetyczne. Kreator dostępny jest pod linkiem: http://www.sniezka.pl/kreator-wnetrz/wybor-pomieszczenia Projektując kolorystykę kuchni warto wziąć pod uwagę kolory z palety barw farby kuchnia-łazienka. One Najlepiej sprawdzą się w tym wnętrzu.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mi już trochę się znudziła biel w kuchni, więc planuję zakupić meble w kolorze wanilii i ściany pomalować na lekki fiolet. Mam nadzieję, że to jakoś będzie wyglądać.


DSC01446.jpg


W kreatorze wnętrz Śnieżki można wgrać dowolne zdjęcie ( własnego wnętrza, lub tak jak ja tutaj, prezentacji mebli), wirtualnie pomalować ściany i tym samym sprawdzić jak orientacyjnie będzie wyglądało dane zestawienie kolorystyczne z konkretnymi farbami. Warto to robić bo błędy kosztują.
http://www.sniezka.pl/kreator-wnetrz/wybor-pomieszczenia
W razie braku pewności można także posłużyć się testerami farb i pomalować fragmenty, by zorientować się czy dany odcień będzie pasował czy nie.
https://testery-sniezka.pl/?gclid=CIS-kNqFz9ACFRPjGwod8gsITw
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jak dla mnie, to tylko biała. Nie rozumiem, czemu się czepiacie? tylko nie wyjeżdżajcie po raz kolejny z tym, że "trupiarnia", "szpital" itp... każdy lubi nosić białe koszule i jakoś się nie wybiera na tamten świat icon_smile.gif



Nie ukrywam, że mnie rozbawiłam nieco tym wpisem? Beżowa może faktycznie niekoniecznie, bo to taki ciut jajeczny kolor, a w kuchni chodzi o jakąś neutralność, natomiast do niejednej kuchni może pasować szarość, nawet niebieski, także biały. Ważne by za każdym razem kolor ścian rozpatrywać w kontekście jakim są meble. A można i nawet tester za 2 zł od koloru zamówić.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • za 100 lat opowiem, jak działa teraz działa -  8 lat
    • Witam wszystkich forumowiczów! Mam problem z wykonaną przez siebie studnią głębinową. Podam kilka parametrów.  Głębokość studni 30m Filtr studzienny na dnie 3m Woda zaczyna się na głębokości ok 7m. Rura studzienna od spodu nie jest zaślepiona. Rury nie mogę już głębiej wcisnąć więc musi pozostać na tej głębokości co jest. Podczas czyszczenia źródła (pompowania wody) od spodu dostaje się piach i trzeba go wybierać na okrągło szlamówką. Czy są jakieś metody aby zamknąć rurę od spodu po wybraniu całego piachu? Z góry dziękuję za udzielone rady.   
    • Dałem go tylko dla przykładu, żeby zobrazować prawidłowy układ warstw frakcji kruszywa.         Twoje „sito” tylko inaczej się nazywa, ale prawdopodobnie  jest tak samo drobne jak geowłóknina otaczająca dren.  
    • przecież nie napisałem, że stosowanie rur drenażowych to jedyne rozwiązanie. Pytał a rury - to odpowiedziałem - proponujesz, by dedert wywalił teraz rury i studnie? Sposób francuski być może jest wieczny - tylko dlaczego nie jest powszechny - skoro najlepszy?   w ogóle nie przeczytałeś to, co napisałem - tylko dorobiłeś teorię.   Kamień ma pozwolić wodzie opadowej i gruntowej przejśc do rury drenażowej. Ma też stanowić jej otoczkę - by ta warstwa - powierzchnia oddzielała część nawodnionego terenu od budynku. Najważniejszym filtrem przepuszczającym wodę z gruntu ma być geowłóknina, potem ten kamień.  Nie ma żadnego systemu sit - natomiast ten drobny kamień przy geowłókninie, przy rurze i przy izolacji fundamentu ma po prostu być bezpieczniejszy dla tych elementów, bo będzie mniej je kaleczył. Akurat o tym drobnym kamieniu na styrofoam przeczytałem przy instrukcji producenta płyt. Ja tak zrobiłem - bo na zdrowy rozum pasuje.   W systemie francuskim jest rzeczywiście sysyem sit - ten drobny kamień działa jak geowłóknina wg mnie, dalej jest logicznie coraz grubszy - dołem gruby, bo łatwo woda powinna tam przemieszczać się.  Minusy - kwestia podłoża i gruntu wokół - jeśli będzie to teren wód gruntowych z odpowiednim gruntem dla zrobienia szlamu, błotka - to zapchanie takiego kamienistego drenu wydaje się dość prawdopodobne.   Natomiast jeśli poziom wód gruntowych jest niżej - to może być i wieczne.   Co dają studzienki i rury wg mnie? Sprawdzenie i możliwość czyszczenia rur drenażowych, przepłukanie, odszlamienie. W systemie francuzkim nic nie sprawdzisz bez wykopów.    widzę, że piszemy równocześnie     i to samo - o dziwo. jasne - u mnie rura drenarska pcv nie jest owinięta geowłókniną - geowłóknina oddziela ziemię wykopu od kamienia i drenażu.   natomiast dlatego daje się podsypkę pod rurę, a nie daje się na dno wykopu, by ta część pyłu i zanieczyszczeń z kamienia i jeszcze, co tam się przedostanie - siadła pod rurą, a nie w rurze.   co do wiecznoczności - nie wydaje mi się,by przy stojącej wodzie gruntowej i mulistym gruncie jakikolwiek system drenów był wieczny. Wtedy raczej wanna i ciężkie izolacje - a dreny sobie trza odpuścić.   Ja nie mam w ogóle wód gruntowych, bo jestem na zboczu (nie ma problemu z odprowadzeniem wody) i u mnie była kwestia wody opadowej oraz gliny wokół ruszonej kiedyś w czasie budowy domu - oraz izolacji od spodu, której nie było na części - to stary dom. No i tej się nadal nie da zrobić (chyba że przy wielkich kosztach - więc trza było poprawić otoczenie. Po zrobieniu tych drenów (i przyłożeniu płyt styro i folii kubełkowej na sucho) w ciągu 3 lat wszystko się wysuszyło....jest super Nawet tam, gdzie nie mam piwnicy (tam akurat so odizolowane fundamenty od ściany) - ale od strony zbocza - też zrobiłem dreny na głębokość tylko ok 60 cm i też są suche fundamenty pod ścianą - wcześniej były mokre. Izolację przykładałem na sucho do muru fund. + folia kubełkowa - potem ta drobna frakcja kamienia i grubszy     ale czy to wieczne - napiszę za 100 lat może    
    • Myślę, że jak ładnie „poprosisz portfelem” to chłopaki przyjadą też do ciebie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...