Skocz do zawartości

widoczne jętki na poddaszu


carino2

Recommended Posts

witam serdecznie
mam pytanie: czy ktoś z Was ocieplał poddasze pozostawiając jętki na wierzchu? Proszę o wszelką pomoc - zdjecia - porady jak montowac od gory ocieplenie,stelarze tak, by jetki byly widoczne niemalze w calosci, jak montowac miedzy nimi kartongips

I jeszcze ważna sprawa: nad poddaszem na być użytkowy stryszek.
z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Jeżeli chcesz "retro" wygląd to zrób tak: od góry przybij łaty do jętek aby je "podwyższyć". W odległości wizualnie estetycznej przybij łaty (bądź stelaż) do jętek z boków - do nich od dołu przybijesz (przykręcisz) GK. podwyższając jętki dasz miejsce na wypełnienie wełną. A od góry to albo użyj desek pozostałych z szalunków albo kup płyty które robić będą za podłogę. Sorry za pismo prymitywne ale nie znam fachowych nazw poszczególnych elementów. Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi się rozchodzi.

A i jeśli chcesz efekt wow to możesz po dokręceniu GK wystające fragmenty jętek obłożyć drewnem poszerzając i pogrubiając je oczywiście da to tylko efekt wizualny. potem pomaluj albo starym zużytym olejem (żartuję) jakąś bejcą i będzie jak w starym zamczysku....
Link do komentarza
Cytat

witam serdecznie
mam pytanie: czy ktoś z Was ocieplał poddasze pozostawiając jętki na wierzchu? Proszę o wszelką pomoc - zdjecia - porady jak montowac od gory ocieplenie,stelarze tak, by jetki byly widoczne niemalze w calosci, jak montowac miedzy nimi kartongips

I jeszcze ważna sprawa: nad poddaszem na być użytkowy stryszek.
z góry dzięki za pomoc



na górze musisz zrobić podłogę na legarach i między legarami układasz wełnę i dopiero na to podłoga z desek czy osb
Link do komentarza
straszne dzięki za pomoc. mam nadzieje, że wyjdzie super icon_smile.gif z pewnością bym się nie pchał w tą robotę, ale ciesle zawalili i za nisko przymocowali jętki. W tradycyjnym ociepleniu wysokość poddasza wyszłaby mi ok 240 cm. Boję się, że to by mnie przytłoczyło. Jętki na wierzchu przynajmniej wizualnie podniosą mi poddasze.
Jeszcze raz dziękuję.
Link do komentarza
Cytat

witam serdecznie
mam pytanie: czy ktoś z Was ocieplał poddasze pozostawiając jętki na wierzchu? Proszę o wszelką pomoc - zdjecia - porady jak montowac od gory ocieplenie,stelarze tak, by jetki byly widoczne niemalze w calosci, jak montowac miedzy nimi kartongips

I jeszcze ważna sprawa: nad poddaszem na być użytkowy stryszek.
z góry dzięki za pomoc




Jeśli ma być użytkowy stryszek, to proponuję zarówno izolację jak i folię paroizolacyjną dać aż do kalenicy. Dlaczego tak ?, ponieważ na pewno będą montowane schody dachowe, którymi para wodna, będzie uciekała na strych i tam będzie się skraplała opadając następnie na podłogę. Ja proponuję jednak rozważyć wykonanie płytowania aż pod kalenicę. W ten sposób można uzyskać piękne wysokie pomieszczenie z widocznymi jętkami. Oczywiście można byłoby się również pokusić o małą antresole, może jako kącik komputerowy, a może jako kącik dla dziecka lub wstawić tam łózko.

Andrzej
http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/ Edytowano przez Andrzej.L (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witaj Andrzej
Na 99% będziemy ocieplać poddasze aż do kalenicy. Związane to będzie z tym, że na stryszku zamierzamy umieścić rekuperator, a on podobno lubi w miarę ciepło ( temp. dodatnie). Takie wysokie pomieszczenie- jak piszesz, byłoby super, ale jak się nie ma podpiwniczenia, to trzeba gdzieś umieścić "graciarnię" icon_smile.gif
Może ktoś z Was zostawiał jętki na wierzchu i pochwaliłby się zdjęciami?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...