Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek85

Jaki piec i jak ogrzać wodę w moim przypadku.

Recommended Posts

Witam. Jestem na etapie instalacji wewnętrznych i proszę o pomoc dopasowaną do moich poniższych parametrów.
Nowy dom 100m/kw włącznie z poddaszem użytkowym. Pustak ceramiczny, ocieplony styropianem.
Główna łazienka nad kotłownią. Druga łazienka praktycznie tylko umywalka obok kotłowni. Kuchnia na przeciwko kotłowni (rozdziela metrowy hol)
Dokładny projekt: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...dendronach.html
Ogrzewanie gazowe.
Na dole podłogowe poza jednym pokojem, góra kaloryfery poza łazienką.
Dodatkowe info: Rodzina 3-4 osobowa. Jestem skłonny iść na kompromisy jeśli tu woda się leje, to w innym miejscu nie musi ;). Bardziej cenie sobie ekonomiczność i bezawaryjność niż komfort na najwyższym poziomie. Cenie sobie stosunek ceny do jakości.
Moje pytania:
Czy dobrym rozwiązaniem będzie piec kondensacyjny dwu-funkcyjny z niewielkim podgrzewaczem i nic poza tym czy jakieś inne rozwiązanie?
Czy warto w ten obieg wpuszczać pompę ciepła (woda-powietrze)? - zachęca instalator ale nie narzuca.
Na jakie modele zwrócić uwagę (piec, kaloryfery, instalacja podłogowa)?
Ciekawe inne ważne i mniej ważne uwagi z doświadczenia?
Doświadczenia cenowe jeśli chodzi o robociznę?

Robocizna to już osobny temat,ponieważ każdy fachowiec inaczej wycenia swoje usługi. Poza tym w kwestii samego kotła chętnie doradzę,podaj tylko jaki budżet posiadasz na ten cel.

Cytat

Robocizna to już osobny temat,ponieważ każdy fachowiec inaczej wycenia swoje usługi. Poza tym w kwestii samego kotła chętnie doradzę,podaj tylko jaki budżet posiadasz na ten cel.

Nie mam specjalne wyznaczonej ściśle ceny. Interesuje mnie najbardziej optymalne rozwiązanie cena do jakości.

Cytat

Nie mam specjalne wyznaczonej ściśle ceny. Interesuje mnie najbardziej optymalne rozwiązanie cena do jakości.

Jesli to jest nowy dom,ocieplony,z nowymi oknami to polecam Ci zakupic piec kondensacyjny o mocy okolo zblizonej do 21-26kw.Jesli sam jak piszesz mozecie isc na kompromis jesli chodzi o CWU to w tym przypadku w gre wchodzi dwufunkcyjny.
Jest mniejszy komfort wody uzytkowej ale tez woda podgrzewana jest na bieżaco wiec tylko wtedy jak jest potrzeba.
Przy kotle z zasobnikiem piec sie uruchamia czasami zeby podgrzac wode.Z doświadczenia wiem ze jesli bedziesz mial podlogowke i kilka grzejnikow to rachunki nie powinny przekraczac 400 zl oczywiscie uśredniając.
Co do firmy to najtansze piece mozesz miec z Beretty i Ferroli,pózniej De Dietrich-polecam Ci MCR3,pózniej juz tylko Viessmann i Vaillant.Ze wzgledu na kiepski serwis i drogi (moje doświadczenie z Dolnego Sląska )odradzam Vaillanta.
Przy wyborze kieruj sie równiez tym czy dana firma ma serwis w twoim mieście.Odpadna Ci dodatkowe opłaty tylko za sam dojazd do Ciebie.
Jesli masz jakies pytanie to pisze-chętnie Ci pomoge

Jeżeli chodzi o sam wybór pieca do domu,to możemy doradzić pod tym względem,mamy akurat niezbędne doświadczenie i poszukamy czegoś odpowiedniego,zapraszam.

Witam!

Wszystko już pewnie gotowe i może nawet już mieszkasz w domu, ale czy mogę poznać szczegoły? Na co się zdecydowałeś w kwestii ogrzewania?
Jak podgrzewasz wodę?
Mogę Ci zaproponować do tego celu pompy ciepła do cwu. Tanie i bezpieczne, dobre dla kotła ( w lecie nie musi pracować) no i tanie w eksploatacji. Jak tanie? Otóż wyliczenia dla naszej pompy vitocal 060-A to około 42 PLN za miesiąc za ciepłą wodę dla czteroosobowej rodziny.

Może masz jeszcze jakieś pytania? Jakieś dylematy związane z instalacja? Chętnie pomogę!
Pozdrawiam!

Gość arturo72
Cytat

Witam!

Wszystko już pewnie gotowe i może nawet już mieszkasz w domu, ale czy mogę poznać szczegoły? Na co się zdecydowałeś w kwestii ogrzewania?
Jak podgrzewasz wodę?
Mogę Ci zaproponować do tego celu pompy ciepła do cwu. Tanie i bezpieczne, dobre dla kotła ( w lecie nie musi pracować) no i tanie w eksploatacji. Jak tanie? Otóż wyliczenia dla naszej pompy vitocal 060-A to około 42 PLN za miesiąc za ciepłą wodę dla czteroosobowej rodziny.

:
Cytat

Panie Konsultancie,może mniej sieczki marketingowej a więcej realnych konkretów ?
Głupotą jest mając inne źródło ciepła w Pana przykładzie gaz ziemny kupować do tego vitocal 060a.
Piszesz Pan o 42zł miesięcznie za cwu,grzejąc w taryfie G11 jest to 70kWh,biorąc pod uwagę COP na poziomie 3 realnie zużyliśmy 210kWh,grzejąc gazem te 210kWh da nam 52zł czyli o 10zł złoty miesięcznie więcej niż w przypadku vitocal 060a,w przypadku grzania w G12 a nie każdy z gazem ziemnym posiada to różnica będzie ok.50zł miesiecznie
Czy naprawdę sądzi Pan,że ludzie potrafiacy liczyć nabiorą się na takie sztuczki marketingowe i dla takich "oszczędności" wydzadzą ok.7000-8000zł ?

Cytat

Jeżeli chodzi o sam wybór pieca do domu,to możemy doradzić pod tym względem,mamy akurat niezbędne doświadczenie i poszukamy czegoś odpowiedniego,zapraszam.

Proszę rozwinąć wypowiedź w nawiązaniu do tematu i zaproponować kilka rozwiązań. Myślę, że to bardziej przysłuży się Forumowiczom.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Polecam okno slide teraz przenoszą się do bielska przy bystrzynskiej na przeciwko Orlenu. Okna z porządnej fabryki i sam montaż mega profesjonalnie. Jestem zadowolony ! 
    • To co mnie do niego przekonało to cieńsza warstwa i właściwości samopoziomujące. Nie znam żadnego dobrego fachowca od miksokreta, a takiej posadzki byle kto dobrze nie zrobi. Anhydryt jeśli ma dobrze dobrane proporcje składników jest trudny do spartaczenia. Ja wydałem na tę wylewkę 40 zł na m2 na gotowo - czy miksokret jest tańszy?
    • Co jest za Twoją działką, patrząc od drogi? Jest to jakaś dolinka rzeki, czy dalej położone jeszcze niżej działki?
    • Cześć. Mam zagwozdkę jak w temacie. Komin do pieca kondensacyjnego mam z pustaka 36x36 cm, w którym jest otwór o średnicy ok 27cm. Tego juz nie zmienie. Natomiast teraz wykonawca radzi mi aby przed zalaniem czapy kominowej wsadzić do niego przewód spalinowy z odpowiednimi obejmami stabilizującamy, bo podobno potem, gdy zostawi otwór troche większy niż sama rura, to juz nie da rady tych obejm tak rozłozyc, aby stabilizowały ta rurę. czy np gdybym chciał wsadzić rurę koncentryczną 125/80, to po zrobieniu otworu ok 14 cm nie dłoby sie potem rozłożyć obejmy. Kontaktowałem sie w tej sptrawie z jednym hydraulikiem i stwierdził, że przewód spalinowy wsadza juz po zrobieniu komina, i ze nie będzie problemu z tym ze rura będzie niestabilna i że służące do tego pajaczki się rozszerza i będą stabilnie trzymały rurę i ze nie trzebatego robić na tym etapie. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, która z tych racji jest bardziej prawdziwa, czy musze teraz robić system spalinowy do pieca zanim zostanie wylana czapa, czy mozna to zrobic spokojnie później? Inna sprawa - czy wg Was dobrym pomysłem byłoby ustabilizowanie takiej rury koncentrycznej poprzez wsypanie do wnetrza komina perlitu? Wtedy stabilizowałby komin i troche go izolował wewnątrz termicznie. Po przeliczeniu wyszło mi ok 0,5m3 perlitu, koszt ok 100 zł.
    • Nie będę negował Twojego wyboru ale nie rozumiem co anhydryt ma takiego cudownego, jak dla mnie jest to niepotrzebnie wydana kasa. Jeżeli skład został tak dobrany to zapewne firma ma taką recepturę i jej się trzyma i co najważniejsze na pewno udzielana gwarancji. Więc nic nie ruszaj tylko jak masz obawy co do jakości wylewki to wołaj ekspertów i najlepiej nie z firmy która wylewała tyko niezależnych i niech sprawdzą jakoś wylewki, gdy będziesz sam coś przy niej majstrował firma może nie uznać gwarancji. Zobaczysz co ekspert powie na temat jakości wylewki i wtedy uderz do firmy która wylewała posadzkę.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...