Skocz do zawartości

Styropian: kołkować czy nie?


Recommended Posts

Miałem robić ocieplenie poddasza i powiedzmy, że rozłożyłem linkę między krokwiami ale nie przyjechała mi wełna...

Styropian za to już jest 15cm fazowany. Kleić będę na klej/pianę. I teraz 100 pytań do Was:

- Czy kołkować to, to? Czytałem, że w przypadku nowych (nie zanieczyszczonych) ścian do wysokości 8metrów nie ma takiej potrzeby. Nie ukrywam, że jeśli nie ma takiej potrzeby to może sobie odpuścić?

- Jak to jest z ocieplaniem przed tynkami i wylewkami? Muszę/chcę się wprowadzić w tym roku i skoro jest pogoda to chciałem w tym tygodniu zrobić ocieplenie z zewnątrz. W tym tygodniu pod koniec wchodzi tynkarz/hydraulik i zaraz po tym wylewki. Czy straszną zbrodnią będzie okleić teraz domek? Jakieś wskazówki. Póki co poddasze nie jest ocieplone (wełna dopiero w czwartek mi przyjedzie) i brakuje okna (tego trójkąta z awiatara) więc powietrze hula po chałupie. O ile poddasze może ocieplę do przyszłego tygodnia (o ile tynkarze mnie nie wyrzucą) to okna nie będzie jeszcze jakieś 3 tygodnie.
Link do komentarza
Cytat

Przeczytałem co napisałeś i też mam jedno szybkie pytanie _ nie potrafisz napisać po ludzku o co Ci chodzi ?.


Nie umiem tego nazwać: chodzi mi dokładnie o to miejsce zaznaczone na czerwono:

DSC01446.jpg


Nie wiem jak ugryźć temat w tym konkretnym miejscu. Docelowo kiedyś, kiedyś będzie taras ale jak to się robić powinno? Teraz, na tymczasem myślę, że bezczelnie przykleję styro do tych bloczków.
Ocieplam styropianem 15cm i już wiem, że dla pewności te dwa kołki na płytę dam. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Tylko pies!!! I to nie jeden         https://www.facebook.com/reel/8989258421157549
    • Chxe zrobic mała sypialnie.. będzie miała dostep akurat do balkonu i będzie dobrze oświetlona natomiast z pokoju co powstanie (ten wiekszy) chce zrobić kuchnio salon... projekt mam rozrysowany i wszystko obliczone natomiast nie wiem co z tą sciana 
    • A to ciekawostka   Zatem czekaj na wnioski konstruktora...
    • Dokumentacji żadnej nie ma, ja jestem właścicielem domu. Właścicieli dawno nie ma natomiast w starostwie przetrzymują dokumentację budowlana przez kilka lat. Ogólnie nie chce pokoju 8,6x4.. Chce 'przesunąć ' sciane o ok 2 metry stawiając ściankę dzialowa  Z gk
    • Tak właśnie jest Nikt odpowiedzialny, bez dokładnego rozeznania sytuacji, nie odpowie CI jednoznacznie - rozbieraj... Dlatego analizujemy każdą możliwość... Ja i retrofood dopytujemy o sufit i strop, bo to jedna z najważniejszych podpowiedzi o układzie konstrukcji budynku... Może masz większy dostęp do dokumentacji? Popytaj u zarządcy budynku...   Jeśli chcesz mieć optycznie większe pomieszczenie - pomyśl o wykonaniu wzmacniającej belki pod stropem (PRZED PRACAMI ROZBIÓRKOWYMI!!!) i zrobieniu przejścia o szerokości np. 2 metrów, i zamontowaniu w nim drzwi składanych...   Rozwiązanie to pozwoli Ci na czasowe rozdzielenie pokoju na dwa oddzielne - po zamknięciu drzwi - i zrobieniu "salonu" po ich otwarciu...   Przed laty zrobiłem tak w jednym z remontowanych mieszkań - ku uciesze inwestorów, moich przyjaciół Bywam u nich na imprezach urodzinowo-imieninowych i wtedy korzystamy z "salonu"... Po zamknięciu drzwi, jedno z pomieszczeń staje się "pokojem gier i kibicowania" z projektorem,  wyświetlającym mecze na ponad 100" ekranie... Niestety, zdjęć nie mam, ponadto nie miałem pozwolenia na ich zrobienie i publikację...       Dodatkowo powiem Ci, że pokój  o takich proporcjach wyglądać będzie niekorzystnie W poprzednim mieszkaniu duży pokój, przez niektórych nazywany "salonem" miał wymiary 3,8x6,3 m i był trudny do sensownego urządzenia i po niedługim czasie, ścianką z drzwiami, wydzieliłem z jednego końca garderobę o wymiarach 3,8 x 1,2 m, przez co pomieszczenie się "ukwadratowiło" A garderoba ukryła wszystkie szafy, półki, schowki...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...