Skocz do zawartości

Czy mogę dokonać drobnych zmian w projekcie podczas budowy?


Recommended Posts

Cytat

Praktycznie dużo możesz zmienić,jedne zmiany są nie istotne a inne juz wymagaja zezwoleń,pozwoleń.
Jaki masz projekt?



Projekt Gucio
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/12453-gucio.html
Zależy mi na tym abym miał dzwi w kotłowni zamiast tego okna. No i na paliwo stałe piec.
Tak dokońca nie wiem czy się da? czy ta kotłownia nie będzie za mała?
No i nie wiem gdzie to załatwić
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze mam pytanko. Będe potrzebował projekt instalacji CO? do odbioru? do czego kolwiek?


To zależy jakich masz urzędników w starostwie icon_biggrin.gif Nieraz wymagają projektu instalacji c.o. i elektrycznej do PnB i do odbioru przede wszystkim wymagany jest protokół po wykonawczy że instalacja nie zagraża zdrowiu i życiu podpita przez osobę upoważnioną (nie koniecznie instalacja musi być przez tę osobę wykonana)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
No właśnie, bo to niejako w temacie się mieści - a mianowicie: dokonywanie zmian w projekcie. Wiadomo - drobne modyfikacje zawsze są możliwe, ale nie mamy takiej elastyczności, jeśli chodzi o projekt gotowy, jak ma to miejsce w przypadku projektów wykonywanych na specjalne zamówienie (indywidualnych). Ja zdecydowanie jestem zwolenniczką tych drugich, jakoś tak bardziej do mnie przemawiają.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

No właśnie, bo to niejako w temacie się mieści - a mianowicie: dokonywanie zmian w projekcie. Wiadomo - drobne modyfikacje zawsze są możliwe, ale nie mamy takiej elastyczności, jeśli chodzi o projekt gotowy, jak ma to miejsce w przypadku projektów wykonywanych na specjalne zamówienie (indywidualnych). Ja zdecydowanie jestem zwolenniczką tych drugich, jakoś tak bardziej do mnie przemawiają.


Piszesz to z praktyki czy ze słyszenia, że ktoś coś powiedział ?
Bo zakres zmian jest taki sam przy gotowcu jak przy indywidualnym.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomysły, coś będziemy musieli pomyśleć. Góra tarasu wygląda tak jak na załączonym zdjęciu
    • Grad zalicza się również do czynników zewnętrznych na które dachy powinny być odporne. Bierzemy pod uwagę typowe opady, nie ekstremalne.
    • Czy grad też zalicza się do tych "czynników zewnętrznych", na które dachy mają być odporne?
    • Przy wyborze pokrycia dachowego z blachy stalowej ocynkowanej, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak: Wytrzymałość - warto wybrać model blachy, który ma odpowiednią grubość nie cieńszą niż 0,50 mm (wszystkie blachodachówki Blachy Pruszyński, mają nominalną grubość 0,50 mm rdzenia + powłoki lakierniczne) oraz właściwości mechaniczne, aby dach był odporny na wiatr, opady oraz inne czynniki zewnętrzne. Estetyka - warto wybrać kolor i fakturę blachy, która będzie pasować do stylu budynku oraz otoczenia (połysk, lub struktura matu gruboziarnistego, np. PURMAT). Czas trwałości - warto wybrać blachę, która jest trwała i nie wymaga częstej konserwacji (PURMAT z gwarancją do 50 lat). Blachy Pruszyński oferuje różne modele blach, różniące się właściwościami i zastosowaniem. Różnice między modelami mogą obejmować grubość blachy, rodzaj powłoki, wygląd oraz właściwości termoizolacyjne. W przypadku dachu kopertowego domu remontowanego typu kostka z PRL, dobrym wyborem może być model blachodachówki PŁASKA lub PŁASKA PLUS. Jest to blacha o prostym kształcie, która świetnie pasuje do dachów o nietypowej konstrukcji, takiej jak dach kopertowy. Płaska blachodachówka dobrze współgra z budynkami o klasycznym stylu, takimi jak domy z lat 70-tych.   ____________________________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński => https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/    
    • Dzieki za czujnosc  . Jesli masz na mysli nie do konca zalana jedna bednarke, to mea  culpa. Robilam mnostwo zdjec, i wyslalo mi sie  jedno  z robionych  w trakcie.  Wszystko  jest pieknie pokryte betonem. I  podkladki sa wszedzie, jeszcze im zostalo.     W rogach zbrojenia powinny  byc "elki" ? Majster powiedzial, ze wystarczy jak bedzie sie krzyzowac, i bedzie  powiazane. Estetyka  law nie  ma znaczenia, piasek sie troche osypywal. Wazne, zeby wytrzymaly ciezar fundamentow, scian i dachu. I chyba wytrzymaja, to przeciez tylko mala chatka.   A moze chodzi  o cos jeszcze? Do poniedzialku  jest czas na pomyslenie o  wszystkim.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...