Skocz do zawartości

Problem z budnykiem


Recommended Posts

Witam,

Poniżej prezentuję zdjęcia, problemu z jakim boryka się mój sąsiad. Zastanawiamy się wspólnie jak z niego wybrnąć. Generalnie szczelina, która powstała nie poszerza się, ale chcielibyśmy zabezpieczyć to jakoś. Jak widać na zdjęciach jest to stosunkowo stare budownictwo. Jeden fundament jest budowany jakimś dziwnym sposobem ceglanym, drugi jest już normalny.

Jeżeli potrzebne będą jakieś dodatkowe zdjęcia to nie ma problemu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Generalnie chodzi o zabezpieczenie tego pęknięcia, żeby dalej się nie rozszerzało. Sąsiad myślał o płaskownikach i kołkach rozporowych do dużych obciążeń, ale po dłuższym zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że to chyba nie bardzo ma sens, bo kołki tego raczej nie utrzymają. Może jakieś klamry zrobić? Sam nie wiem...
Link do komentarza
Gość stach
Co to jest to "tynkowane" - zamurowany otwór drzwiowy, jakiś słup konstrukcyjny icon_rolleyes.gif czy może jeszcze co innego icon_confused.gif
W jaki sposób jest to powiązane z resztą murowanych ścian???
Faktycznie, pokaż cały budynek, tak jak proponuje Barbossa.
Link do komentarza
Już tłumaczę, otóż jest to część budynku mieszkalnego. Kondygnacje są dwie, dolna starsza jak widać, i górna nowa. Powyżej czerwonej kreski jest nowa część, jest zrobiony wieniec. Z tego co mi wiadomo dolna część Niestety nie jest w żaden sposób połączona z resztą, w każdym razie z tej strony. Czy faktycznie tak jest sąsiad nie wie. Z drugiej strony [patrz zdjęcie nr 2] Jest ściana zrobiona po całej długości budynku. Brak jest tu jakichkolwiek pęknięć.

Foto nr. 1

http://ifotos.pl/zobacz/MG9084jpg_nepenrh.jpg/

Foto nr 2 - część budynku - prawa strona zdjęcia nr 1

http://ifotos.pl/zobacz/MG9088jpg_nepenhq.jpg/ Edytowano przez iron (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jest rysa wewnątrz też.


Prawnie to jakiś projektant/konstruktor/architekt powinien policzyć,zaprojektować co tam ma być zrobione , i reszta papierków , zgłoszenie czy pozwolenie na "budowę" ,powinien też być jakiś nadzór nad takimi pracami .

W takich ścianach , wykuwa się bruzdy poziome i umieszcza w nich elementy stalowe ze stali - stal budowlana.
Zarzuca się betonem ,skręca się to śrubami ,nakrętkami. Płyty przylegają do muru i nie pozwalają, aby się mury pochylały przemieszczały ,rozłaziły.
To wszystko.
Wykonać można samemu jak się ma murarza w rodzinie .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dom podpiwniczony. W wykuszu pod jednym oknem mam rysę pęknięcie idącą od pierwszego do ostatniego bloczka betonowego, praktycznie na samym środku okna. Pod ostatnią warstwą bloczku na pewno nie ma zbrojenia pod okiennego bo w sumie nie wiedziałem że przy betonowych bloczkach się to daje. Chciałbym to wzmocnić żeby już więcej nie pękało i to co przyszło mi do głowy to zdjąć górną warstwe bloczka, wkleić startery po obu stronach bloczka z prętów 12mm czy 8 mm i połączyć długimi prętami + strzemiona i zalał betonem czyli zrobił takie jakby nadproze przy parapetowe. Co o tym sądzicie.     
    • Proszę przede wszystkim zaobserwować jak w czasie deszczu spływa woda po zewnętrznej krawędzi tego balkonu, który ma Pan nad głową. Bardzo możliwe, że ten balkon od góry nie ma żadnej (lub żadnej sensownej) obróbki blacharskiej. Jeżeli tak jest, to woda po prostu cieknie po krawędzi płyty balkonowej i wszystko od niej nasiąka. Później zaczyna się łuszczyć, szczególnie ta nieszczęsna gładź, która najpewniej spuchła i częściowo została wymyta pod pasem nieprzepuszczalnej farby.  Farbę i warstwę gładzi trzeba w całości usunąć. Gładź zastąpić warstwą gładzi na bazie cementu. Ewentualnie nawet zaprawą cementową, ale to już wymaga wyczucia co do jej proporcji i konsystencji. Potem być może nawet dobra farba do betonu, taka której producent dopuszcza użycie nawet na schodach zewnętrznych i tarasach, Trzeba nią pokryć cały sufit.  Ponadto mam poważne wątpliwości, czy ta jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie została założona zbyt blisko przegród (ściany i sufitu). Proszę sprawdzić w instrukcji, jakie wymagania stawia producent.  
    • Trudno się ostatecznie wypowiadać nie znając szczegółów, w tym tych technicznych. Jednak co do zasady instalacje nie powinny być wykonane w taki sposób, że ich naprawa wymaga naruszenia elementów konstrukcyjnych. Ale w starych budynkach bywa z tym różnie, nie sposób powiedzieć jaka jest faktyczna sytuacja i możliwości naprawy.  Ostatecznie jednak, jeżeli zarządca budynku (spółdzielnia mieszkaniowa) decyduje się na dokonanie napraw od strony Pani lokalu to podstawowym jego obowiązkiem jest przywrócenie wszystkiego do stanu pierwotnego. Czyli jeżli jakikolwiek element w mieszkaniu zostanie zniszczony lub uszkodzony to spółdzielnia musi go wymienić lub naprawić. Nie ma przy tym znaczenia cy spółdzielnia ma ubezpieczenie od takich zdarzeń losowych.
    • Ja ze Stalowej Woli. A bloki takie same. 
    • O widzisz, u mnie to Armii Krajowej a miasto niewielkie Głogów Co do farby poczytam, najlepiej jakby była odporna na wysoką temperaturę
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...