Skocz do zawartości

Jaką mębranę dachową wybrać?


Recommended Posts

Napisano
Dom z poddaszem użytkowym , dach prosty 2 spadowy pokryty blachodachówką.
Zastanawiam się nad Tyvek Solid. Ale znalazłem tańszą Fakro 3 warstwowa ale czy jest ona lepsza? A może coś innego polecacie?
Jeżeli dam ma ok 180m2 to 3 rolki po 75m2 starczą prawda? Zastanawiam się czy kupować gdzieś w sklepie na wymiar czy zamówić od razu trzy rolki czyli 225m2.

Gość mhtyl
Napisano
Ja kładłem membranę wysokoparoprzepuszczalną zwaną też jako ekran dachowy firmy Marma,dość dobra cena co do jakości.
Napisano
Jeśli to jest poddasze to wybierz to co polecił kolega wyżej gdyż na poddaszu w lato można się udusić od gorąca, musi być lepszy przepływ powietrza!
Napisano
Ja mam ISOVER


Cytat

- zapobiega wywiewaniu ciepła z wnętrza izolacji cieplnej
- wypuszcza parę wodną za zewnątrz dachu
- zabezpiecza materiał termoizolacyjny przed zamoknięciem



U mnie się sprawdza

Mnie wyszła ona cenowo ok. 4 zł/m2

Ale to było kilka lat temu.
Teraz cena może być inna
Gość mhtyl
Napisano
Cytat

To chyba tyavik jest lepszy od marmy?


Czy jest lepszy? długo i namiętnie można by dyskutować icon_smile.gif Jeżeli chcesz to porównaj sobie ceny produktów obu firm oraz dane techniczne produktów. Ja Ci poleciłem membranę która nazywa się ekranem dachowym jest to wysokoparoprzepuszczalna membrana i bardzo odporna (ale nie do końca) na udary mechaniczne.
Obojętnie jakiej byś nie kupił to kup razem taśmę naprawczą dla danej membrany ,ale nie jakieś tam firmy X tylko danego producenta co membrana.
Gość mhtyl
Napisano

Cytat

mhtyl którą dokładnie masz? dlaczego ją wybrałeś?





Cytat

Ja kładłem membranę wysokoparoprzepuszczalną zwaną też jako ekran dachowy firmy Marma,dość dobra cena co do jakości.


A dlatego ja wybrałem bo cenę dostałem na nią bardzo atrakcyjną icon_smile.gif o wiele mniejsza była niż tyvek kosztował.
  • 1 rok temu...
Napisano
Mam też pytanie o gramaturę. Doczytałem, że zalecana gramatura to 100-180g/m2.
Tymczasem sporo membran wysokoparoprzepuszczalnych uznanych (ew. znanych) producentów oferuje membrany o gramaturze 90g/m2
Lżejsza jest słabsza. Nie wiem jednak czy jest to istotna różnica.
Napisano
Dodam, że kupowałem stąd
http://sklepdekarza.pl/pl/p/MEMBRANA-DACHO...-75m2-rolka/184
Taniej nie znalazłem. Nie wiem , czy to można nazwać testem ale kawałek co został położyłem na słońcu , na deszczu itd. Od tamtego czasu minął rok. Nie widać , żadnego zniszczenia czy kruszenia lub pękania jak opisują czasami membrany. Zapewne właściwości swoje straciła przepuszczalne ale wytrzymała nadal jest.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Nie widać , żadnego zniszczenia czy kruszenia lub pękania jak opisują czasami membrany. Zapewne właściwości swoje straciła przepuszczalne ale wytrzymała nadal jest.



No tylko że membrana jest właśnie od tego, żeby mieć właściwości izolacyjne i paroprzepuszczalne. To na ile ona jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne to mi akurat "wisi" ;) U mnie przy kupowaniu membrany (Koramic) było jasne powiedziane, że nie powinno się jej stosować jako wstępne krycie w sytuacji, kiedy właściwe pokrycie nie będzie kładzione bezpośrednio po membranie. Co nie zmienia faktu, że np. teraz w mojej okolicy jest dom, przykryty od listopada tylko membraną i pewnie czeka na dekarzy do wiosny. Ciekawe co z tej membrany zostanie po takim czasie i czy będą ją wymieniać. To jest dopiero test :P

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...