Skocz do zawartości

Podgrzewacz wody


Recommended Posts

Napisano
Wśród moich znajomych każdy uważa że urządzenie podgrzewające wodę poprzez spalanie gazu to junkers. A z tego co mi wiadomo to JUNKERS to nazwa marki takich urządzeń.
Napisano
Tak to już bywa. Sportowe obuwie to adidasy, na odkurzacz mówiono kiedyś elektroluks, a szlifierka kątowa to w wielu regionach Polski - boschka. Nazwy własne zaczynają utożsamiać się z ofertą firmy.
A firmy nie protestują, bo to najlepsza reklama.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
I jakie to proste icon_smile.gif Reklama jest wtedy kiedy wszystko działa ok. Ale jak coś się zacznie psuć to wtedy już reklamy nie ma tylko jest gadanie jaki ten sprzęt jest zły. A jak wiadomo zła reklama rozchodzi się o wiele szybciej niż dobra
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
A kto mówi tu ,że junkersy są złe? Tylko teraz pytanie masz na myśli junkersy jako podgrzewacze czy Junkersy jako produkty firmy Junkers icon_biggrin.gif
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
z firmą Junkers jest podobnie jak z allegro. Nikt nie mówi że kupił u konkretnej osoby na allegro tylko po prostu na allegro. I to ma swoje plusy i minusy
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Tak to już bywa w naszym języku, że niektóre firmy są kojarzone z konkretnymi rzeczami, np. pamery z peiluszkami dla dzieci choc wiadomo, że pampers to tylko firma a nie nazwa pieluszek
  • 3 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Witam,

warto dodać, że dzisiaj sposobów na przygotowanie ciepłej wody użytkowej jest wiele - niekoniecznie są to urządzenia zasilane gazem. Pojawiły się na rynku efektywne energetycznie urządzenia zasilane energią elektryczną - m. in pompy ciepła, oraz energią słoneczną- kolektory słoneczne. 

 

Może o takich rozwiązaniach też warto napisać :)

W razie pytań - pozostaję do dyspozycji!

 

Napisano

Oczywiście, w dobie tzw. ekologii staramy się ograniczać emisję a to da się osiągnąć przez ograniczenie strat ciepła, wydajność urządzeń i odzysk energii.

Pompy ciepła c.w.u., podgrzewacze elektryczne, gazowe, kolektory słoneczne. Najprościej przy małym poborze jest skorzystać z podgrzewacza elektrycznego przepływowego, przy większych poborach opłaci się już zasobnik elektryczny, rozszerzając horyzonty  - czyli na początku inwestycji od zera - solar lub pompa ciepła. Ale to już dla rodziny 2+2.

 

 

Napisano

Wiele się ostatnio mówi również o termomodernizacji - własnie w kontekście ograniczania niskiej emisji i programów dotacyjnych - w tym temacie promowane są własnie m. in. pompy ciepła. 

Producenci mają więc urządzenia dedykowane termomodernizacji. Jeśli ktoś modernizuje, a nie buduje od nowa, to warto zapytać własnie o takie dedykowane produkty, które łatwiej skonfigurować w istniejącym systemie. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...