Skocz do zawartości

Cegła na ścianę


sylwia_g

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Można pójść krok dalej i wykorzystać do aranżacji produkty Wood Collection. Stegu oferuje, poza cegłą, również takie rozwiązanie. Po slajdach na stronie głównej widać, że Wood Collection to wiele możliwości aranżacji wnętrza.

Jeden z przykładów aranżacji ściany w kuchni.


Wracając do pytania Przedmówcy. Płytki przypominają produkt Stegu : Parma z fugą

Proponuję więc skorzystać z listy dystrybucji na stronie Stegu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cegła na ścianę wnosi do mieszkania prawdziwą magię icon_smile.gif Ludzie zaczynają odchodzić od wszędzie obecnej tandety, czy też sztucznie wyglądających, jednakowych płytek.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie ręcznie formowanych płytek ceglanych - każda z nich jest unikalna, niepowtarzalna. Dodatkowym atutem jest ich niewielki rozmiar w stosunku do całych cegieł - pozwala to na zaoszczędzenie bezcennej przestrzeni w mieszkaniu.

Polecam Wam płytki ceglane z CEGLANEGO WNĘTRZA.


Realizacje można sprawdzić w galerii strony, bądź tego odwiedzając bloga.


Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Remonty idą pełną parą :) Ciekawe, która z poniższych płytek cegłopodobnych w tym sezonie będzie cieszyła się największych zainteresowaniem :) 

  1. betonowy Boston z fugą: http://stegu.pl/produkt/boston-z-fuga/
  2. betonowa Country: http://stegu.pl/produkt/country/
  3. betonowe Metro z fugą: http://stegu.pl/produkt/metro/
  4. czy gipsowa Parma z fugą: http://stegu.pl/produkt/parma-z-fuga/

Warto też pamiętać, że płytki betonowe nadają się także idealnie na elewację :) 

Boston 1.jpg

Country 1.jpg

Metro.jpg

Parma 1.jpg

Link do komentarza

Ja zainwestowałem  w płytki cięte z prawdziwej cegły rozbiórkowej. Długo się zastanawiałem nad imitacjami, płytkami ręcznie formowanymi itp. Przejrzałem dokładnie ofertę Stegu, Bauherra, Elkamino, Retrocegły, Retrocegiełki itd. Dostawców jest multum. 

Wybór padł na Retrocegiełkę. Mieszkam w okolicach Warszawy więc mogłem podjechać do nich i na żywo zobaczyć jak to wszystko wygląda. Oferowali mi też bezpłatne próbki ale jednak kilka pytek to nie to samo. Dojazd w piątek - tragedia. Zdecydowanie odradzam podróż w tym dniu. Korek nie ma końca. Podobno w tygodniu jest o wiele lepiej. Tyle z narzekania.

004.thumb.JPG.88d8b3063a0c0bdb9a1dd48c2ac7b959.JPG naturalnego efektu.

 

Polecam

002.JPG

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 14.06.2013 o 12:44, sylwia_g napisał:

Boazerii mówię stanowcze nie. Do dzisiaj słabo mi się robi jak wchodzę do domu moich dziadków i na każdej ścianie jest właśnie TO. Szukam pomysłu na ciekawe wykończenie ściany w salonie ( który jest połączony z kuchnią). Ma ktoś u siebie w domu czerwoną cegłę?

W salonie cegła super, możesz wybrać prawdziwą, możesz imitację, a jak Ci się znudzi czerwona pomalować i też będzie wyglądać fajnie. Tylko z praktycznego punktu widzenia nie dawałabym w pobliżu kuchenki, myslę że tłuszcz zmyć z tego to istna katorga.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 29.06.2017 o 22:06, Geenger napisał:

W salonie cegła super, możesz wybrać prawdziwą, możesz imitację, a jak Ci się znudzi czerwona pomalować i też będzie wyglądać fajnie. Tylko z praktycznego punktu widzenia nie dawałabym w pobliżu kuchenki, myslę że tłuszcz zmyć z tego to istna katorga.

Warto przypomnieć, że jeśli chcemy pomalować (szczególnie gipsową) płytkę to wpierw koniecznie należy ją zagruntować by gips nie wchłonął nam świeżo naniesionej farby.

Natomiast jeśli chodzi o zastosowanie płytek cegłopodobnych (z gipsu np. Parma z fugą lub betonu np. Boston z fugą) to zdecydowanie można montować je w pobliżu kuchenki, ale oprócz impregnacji płytek polecamy dodatkowo montaż tafli szklanych, które będą bezpośrednio chronić płytki np. przed pryskającym tłuszczem i innymi, potencjalnymi zabrudzeniami. To bardzo praktyczne rozwiązanie i w wielu przypadkach wygląda wyśmienicie w kuchni.

Pozdrawiamy :)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Jeśli o mnie chodzi to o wiele bardzije podoba mi się kamień elewacyjny. Rozwiązanie eleganckie, poza tym łatwiej strukturę i kolor kamienia dopasować do rodzaju pomieszczenia,do jego wystroju.Cegła jest charakterystyczna Będzie pasowała do wnetrz industrialnych. Kamien można dopasować do o wiele większej ilości typów wnętrza

Tak więc jest bardziej uniwersalny. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hierarchia nie jest dziwna, jest zwyczajna. Taka sama jak wszędzie na świecie. Podstawowym dokumentem prawnie obowiązującym są ustawy parlamentarne. I wydane na ich podstawie rozporządzenia. Bo żaden minister nie może edytować rozporządzeń, jeśli ustawa mu tego nie zleca i do tego nie upoważnia. I to są akty prawne, obowiązujące powszechnie! Wszystkich i zawsze.   Natomiast norma państwowa obowiązuje prawnie wtedy i tylko w takim zakresie, w jakim rozporządzenie do niej odsyła. Czy też na nią się powołuje. Są też normy branżowe (w instalatorstwie normy SEP-owskie), które kiedyś obowiązywały, ale to są już dawne dzieje. Teraz są to tylko zalecenia, które można stosować, ale obowiązku nie ma. Chociaż wypadałoby wtedy wiedzieć, dlaczego się od ich postanowień odstępuje.   Z tego powodu wyrobnicy ściśle stosują się do postanowień norm, bo tak jest po prostu bezpieczniej. Nie trzeba rozumieć dlaczego ma być tak, a nie inaczej, wystarcza stwierdzić, że tak stanowi norma.  Ale ci, którzy sami rozumieją co i po co robią, oraz w jakich warunkach, bywa  ze od norm odstępują, bo mają lepsze rozwiązania. I potrafią je uzasadnić.   Cały rozdział do końca. I to dokładnie!
    • Nie trzymam się ale staram się trzymać...już mam przykłady za sobą w swoim mieszkaniu gdzie nie jest to możliwe. Do którego paragrafu, rozdziału doczytać? Możesz zasugerować, czy po prostu do końca?   @retrofooddzięki, teraz b. rzeczowo.  to jak to się ma do tego:? https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf trochę dziwne hierarchia hmmm.   Rozumiem, że dok z linku najważniejszy: "I to jest dokument podstawowy..."
    • No właśnie. Przepisami obowiązującymi w każdej sytuacji, jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690, wraz z późniejszymi zmianami.   https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf Instalacji elektrycznej dotyczy rozdział 8, od paragrafu 180. A jednym z najważniejszych paragrafów jest ten z nr 183, ale radzę dokładnie przestudiować wszystkie.   I to jest dokument podstawowy. Bo nawet Polskie Normy nie są dokumentem obowiązującym, a jedynie zalecanym. Od postanowień normy można odstąpić w sytuacjach uzasadnionych. Przykład podałem wyżej. Nie da się prowadzić instalacji w strefach do siebie prostopadłych, jeżeli pomieszczenie ma ściany ukośne. Albo okrągłe. A takie są i wcale nierzadko. Innym przykładem był kiedyś nakaz obejmowania połączeniami wyrównawczymi wszelkich elementów metalowych w łazienkach. A więc literalnie go stosując, należało uziemiać zawiasy szafek, albo klucze w zamkach. Co jest absurdem totalnym.      Całej instalacji nie ma technicznego sensu prowadzić np. w podłodze, bo np. lampy wiszą najczęściej na suficie, albo na ścianach. Ale np. większość instalacji gniazdek wtyczkowych - już tak. Łatwiej i taniej prowadzić ją w podłodze. Nie wszystkie oczywiście, bo musimy mieć na uwadze postanowienia paragrafu 188, pkt 2: § 188.  1... 2. W instalacji elektrycznej w mieszkaniu należy stosować wyodrębnione obwody: oświetlenia, gniazd wtyczkowych ogólnego przeznaczenia, gniazd wtyczkowych w łazience, gniazd wtyczkowych do urządzeń odbiorczych w kuchni oraz obwody do odbiorników wymagających indywidualnego zabezpieczenia.   Bo zasadą jest prowadzenie przewodów w liniach prostych, równolegle do krawędzi ścian i stropów. A odległości,  czyli wymiary w strefach, to już jest wymysł speców z SEP. Natomiast Ty się tego trzymasz, jak rąbka mamusi spódnicy. Niepotrzebnie.        
    • @retrofood Dla mnie pod takim czymś kryją się przepisy:   Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to "...przepisach pomocniczych" to te strefy możemy traktować jako zalecenia...prowadź tak, jeżeli się da... Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem również, że zastrzeżeniem jest, że w prawej stronie przewody/rurki mam co powiedzmy 5cm. Przy prowadzeniu tylko przewodów one byłby obok siebie.     Możesz wskazać jak albo krótko opisać co masz na myśli, może coś pominąłem w tych artykułach. Przy tak ogólnym sformułowaniu mogę rozumieć, że miałem prowadzić całą instalację np.: w podłodze lub w suficie w tedy tak, na pewno bardziej da się uniknąć prowadzenia w większości przewodów w ścianach.  
    • Zgadza się, strefy prowadzenia przewodów są w przepisach pomocniczych, które i tak są nieprecyzyjne. Bo np. na poddaszach nie da się poprowadzić przewodów nie naruszając literalnie tych postanowień. Ale to i tak nie są kwestie zasadnicze. Bo instalacja będzie dobrze i bezpiecznie pracowała, jeśli przewód będzie poza strefą. Tyle, że tam nie możemy później wiercić. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...