Skocz do zawartości

Zamarzanie wody w kamienicy


Tomek9LFC

Recommended Posts

Witam!
Wynajmuję mieszkanie w kamienicy, jednak nie mieszkam w niej na stałe (czasami 4 czasami 5 dni w tygodniu). Wyjeżdżając wyłączam ogrzewanie (elektryczne) i tu tkwi problem. Właściciel jest bardzo przewrażliwiony na punkcie zamarzającej wody w rurkach. Już przy temperaturze 0 st. dzwoni i prosi o włączenie ogrzewania lub robi to samemu. I tu moje pytanie: czy słusznie naciąga mnie na koszty zbędnego ogrzewania, czy przy temperaturach rzędu -5 do 0 st. możliwe jest żeby zamrazły rurki w mieszkaniu i czy ogrzewanie od wewnątrz zapobiegnie zamarzaniu wody? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Link do komentarza
Prawdopodobieństwo zamarznięcia wody w rurach przy temp. zewnętrznej rzędu - 5 st C jest znikome, zwłaszcza jeśli przerwa w ogrzewaniu trwa 2 - 3 dni, a sąsiednie lokale są ogrzewane.

Problem ewentualnego zabezpieczenia można rozwiązać poprzez zamontowanie termostatu załączającego samoczynnie ogrzewanie, gdy temperatura pomieszczenia czy rur zbytnio się obniży.
Link do komentarza
Napisałem na podstawie swoich doświadczeń . Moja matka mieszka w takiej starej kamienicy , dwa lata temu musiała pójść do szpitala na parę tygodni , byla zima , temperatura w nocy spadała do -27stopni , w dzien -12,-17 , zachodziłem tam raz w tygodniu , temperatura w mieszkaniu spadła do 4st , i nic sie nie stało .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...