Skocz do zawartości

studnia - woda na różnych głębokościach


chineseBox

Recommended Posts

Powierzchnia działki wynosi 1300 m2 studniarz & różczkarz (w jednej osobie) określił gdzie jest żyła wodna oraz jej głębokość na podstawie studni wcześniej wykonanej w odległości ok. 300m na 18-20m. Okazało się, że na mojej działce jest woda, lecz bardzo słabo napływa (praktycznie nie można z niej korzystać) przy wykorzystaniu pompy ręcznej tzw. Abisynki, a tym bardziej głębinowej.

PYTANIE – czy na w/w działce woda może występować na różnych głębokościach bo studniarz twierdzi, że jest woda w tym miejscu lecz przypuszczalnie na 60m skoro jej nie było na 18-20

PYTANIE – czy jest sens zatrudniania radiestety, aby rozstrzygnąć na jakiej głębokości ta woda rzeczywiście jest. Jaka jest odpowiedzialność radiestety za wydaną opinię?
Link do komentarza
Parokrotnie widziałem trafne odwierty po różczkażach taka średnia 3 na 2 nietrafione.
Napewno niektóży z nich umieją trafić na wodę tylko nie ma wytycznych którzy.

Woda może w jednym rejonie znajdować się na różnych głębokościach zależnie od warstw wodonośnych , może być nawet różnej jakości icon_cool.gif .

Studniaż powinien dać ci wyrys z warstw z twojego odwiertu ( przekrój warstw geologicznych) i tu można by porównać do tej drugiej studni w co trafiliście .

Na studnie i uzdatnianie niema ściśle określonych reguł icon_confused.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Niestety ale z wlasnego doświadczenia wiem ze różdzkaże etc to ludzie którzy biorą kasę i nie dają żadnej gwarancji a to co mówią rzadko sie sprawdza...Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest pokręcenie sie po sąsiadzach i potpytanie co i jak maja z głębokością jeśli maja studnie wierconE.mUSZE Cię zmartwić.Jeśli masz studnie kopaną(w kręgach) to możliwe jest to że dalej idzie w gruncie glina i dlatego łapano w kręgach wode która na chwile obecną w tej ilości co napływa Ci nie starcza.Jedynym rozwiązaniem jest zrobienie odwiertu próbnego w kręgach do ustawowych 30 metrów p.p.t. a jeśli będzie szła ciągle glina lub suchy piach to zamiast wiercić w ciemno i wydawać pieniądze lepiej zainwestować w mapki geologiczne.Koszt kilku tysięcy złotych ale masz 99.9% pewności z mapki na ilu metrach etc będzie woda.
Odnośnie drugiego pytania:
Tam może zajść sytuacji gdzie w każdym innym miejscu na działce woda jest na różnych głębokościach lub wody wogole nie bedzie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...